Ka meie mõtted on sellel raskel ajal Ukraina rahvaga.

Oleme omalt poolt toetanud Ukraina elanikke, tehes annetuse mittetulundusühingule Eesti Punane Rist.

Kui teilgi on võimalus oma panus anda, siis saab seda teha siin: https://redcross.ee/anneta/ukraina/ Igasugune toetus on abiks!🇺🇦🇺🇦

Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

E-R 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Päringu võib esitada ka live-chat rakendusse, mille leiad brauseriaknas paremal alumisel serval.

Uudised

Kuula, mida rääkisid Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju ja kinnisavaraanalüütik Tõnu Toompark Äripäeva Raadio saates laenuturust, üürikinnisvarast ja investeerimisest

Eksperdid analüüsivad laenuturgu, eluasemeturu põhja ja sealt väljumise võimalusi ning elukondliku kinnisvara üüriinvesteeringute võimalusi, samuti laiemalt kinnisvarasse investeerimist. Kuula täispikka saadet siin:

Mis jääb meenutama mööduvat aastat?

Loe siit, mida rääkis Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju ettevõtte käekäigust viimastel aastatel Äripäeva raadio intervjuus?

Hüpoteeklaen on peresõbralik, edukas ja eeskujulik pereettevõte

Pereettevõtteid iseloomustab soe ja avatud suhtumine oma töötajatesse ja toredad traditsioonid, mis liidavad inimesi. Sel aastal sai Hüpoteeklaen Äripäeva pereettevõtete TOPis auväärse teise koha. Hüpoteeklaenu juhi Toomas Paju sõnul tuli see tunnustus meeldiva üllatusena. Seda enam, et peresõbralikud väärtused on Hüpoteeklaenuga kaasas käinud juba 14 aastat, ettevõtte asutamisest alates.

Hüpoteeklaen saavutas Äripäeva Pereettevõtete TOPis 2. koha

Kuula täispikka intervjuud ettevõte juhi Toomas Pajuga Äripäeva Raadios 13.09.2023

Millised on hetketrendid kinnisvaraarenduses ja kuidas projekte rahastatakse?

Elamuehituses domineerivad praegu ühe- ja kahepereelamud ning uute kodude arendamine on liikunud linnast välja. Loe, millised on hetketrendid ning mida kinnisvaraarendajad ja koduostjad asjast arvavad.

Hüpoteeklaen on partneriks paljudele Eesti kinnisvaraarendajatele. „Uute majade ja korterelamute arendus moodustab märkimisväärse osa meie ärikliendi portfellist,“ ütleb Hüpoteeklaenu müügiosakonna juht Lea Maarand.

Hüpoteeklaenu Tallinna kontoris on igaühe panus oluline

Meie koostöö kinnisvaraarendajatega on paindlik ja kiire

Hüpoteeklaen pakub kinnisvara tagatisel laene üle terve Eesti, ettevõtte peakontor asub Tallinnas ja regioonide harukontorid on Tartus, Pärnus ja Narvas. Tallinna müügiosakonna juht Lea Maarand räägib milline on töö Tallinna kontoris, kes on siinsed kliendid ja mida nad Hüpoteeklaenu puhul kõige rohkem hindavad.

Narva Hüpoteeklaenu kontor – kuulame ära iga laenusoovi

Lääne- ja Ida-Virumaa on kaks täiesti omaette maailma.

Hüpoteeklaenu Narva kontori kliendinõustaja Natalja Baškirova sõnul on sellele vaatamata sealsed väga erinevad ärid ja tegusad inimesed leidnud tihti lahenduse just meie juures, sest sõbralik suhtlus ja kohalike olude mõistmine on piirialadel eriti oluline.

Hüpoteeklaen Pärnus – oma kodu ehitamiseks on alati õige aeg

Aastate lõikes ei ole laenuvajadused palju muutunud. 

Sellest, kuidas Pärnus ja Lääne-Eestis praegu läheb, rääkisime meie Pärnu kliendinõustaja Peeter Strikholmiga, kes on Hüpoteeklaenus töötanud üle viie aasta.

Kuidas läheb, Hüpoteeklaenu Tartu kontor?

Töö Tartu Hüpoteeklaenu kontoris on kõike muud kui igav ja üksluine. 

Hüpoteeklaenu Tartu kontor on olnud avatud juba pea 10 aastat. Rääkisime sel puhul  juttu Tartu kontori kõige staažikama töötaja, kliendinõustaja Annika Vääniga, et lähemalt kuulda, kes on Hüpoteeklaenu Tartu kontori kliendid, kuidas neile tuge pakutakse ning kuidas Lõuna-Eesti ettevõtjatel ja inimestel üldiselt läheb.

Mikroettevõtted saavad taotleda kasvulaenu

Kui teil on väärt äriidee või soovite oma ettevõtmist laiendada ning kodupank annab teie laenutaotlusele eitava vastuse, ei tasu oma unistusest loobuda. Meie Hüpoteeklaenus oleme spetsialiseerunud väikeettevõtete finantseerimisele. Nagu ettevõtte nimig reedab, pakume kasvulaenu kinnisvara tagatisel.

Toetame noore ja andeka laskesuusataja Tuudor Palmi võistlustegevust

Hüpoteeklaen toetab suuri unistusi ja ideid. Sel hooajal panime õla alla noorele ja andekale mitmekordsele Eesti ja Balti meistrile Tuudor Palmile läbi Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni, et toetada tema tippspordile pühendumist ja spordivarustuse soetamist.

Kasvulaenu abil saab ettevõtte tegevust kordades kiiremini kasvatada

Hüpoteeklaenu kliendihalduri Peeter Strikholmi sõnul on Rico OÜ hea näide sellest, kuidas laenu abil ettevõtte tegevust ja kasvuplaane rahastada.

Julgelt unistades saavad ka suured ideed teoks

Ettevõtlus on valdkond, kus julgelt unistades saavad ka suured ideed teoks.

Laenu toel on võimalik kasvada ka väikese tegijana

Pireti Käsitöökommid on tegus ja toimekas mikroettevõte Tartumaal, kes valmistab käsitöökomme ja maitsehõrgutisi kvaliteetsest toorainest vastavalt kliendi tellimusele.

Anname hoogu kogukonnaprojektidele linnast väljas

Ulila suveaed on Tartu maakonnas Puhja vallas asuv looduskaunis koht, mis on kuulsust kogunud läbi Silvi Vraidi ja Fixi samanimelise muusikapala.

Hüpoteeklaen AS pälvis FinanceEstonia krediidiandjate ja -vahendajate Hea Tava 2022 märgise

Oma igapäevases töös hindame kõrgelt heas krediidiandjate heas tavas sisalduvaid põhimõtteid ning seisame selle eest, et inimesed oskaks küsida seadustele vastavaid ja läbipaistvaid lepingutingimusi.

Milline küttesüsteem koju valida?

Järjest rohkem inimesi on mures, kuidas eesootav talv oma kodus üle elada. Eriti puudutab see vanemate eramajade omanikke, kelle kodu on gaasiküttel või kes kütavad oma maja elektriga. Kuna külmad ilmad ei ole veel kohal, siis on praegu viimane aeg oma küttesüsteemid üle vaadata.

Hüpoteeklaenu suvepäevadel pandi end proovile meeskonnatöö olümpial

23.-24. juulil toimusid Hüpoteeklaenu suvepäevad. Sel korral veetsime kaks meeleolukat päeva maalilise Viljandi järve kaldal Sammuli Puhkekülas.

Hüpoteeklaen – äge töökoht, veel ägedam meeskond

2. juunil sai Hüpoteeklaen 13-aastaseks. Vestlesime sünnipäeva puhul meie personalijuhi Katrin Pajuga, et panna kirja, milline näeb välja Hüpoteeklaenu igapäevatöö, millised inimesed siin töötavad ja milline on Hüpoteeklaen tööandjana.

Kodulaen kinnisvara tagatisel

Kui kodu vajab remonti või plaanis on osta uus eluase, siis on kodulaen kinnisvara tagatisel selleks parim lahendus. Samuti sobib kodulaen kinnisvara tagatisel suvila või teise eluaseme ostuks.

Teeme suvilast päris kodu – suvila renoveerimine

Paljudel meist on lisaks linnakorterile ka suvila, kuhu aeg-ajalt linnakära eest peitu minna. Vanad suvilarajoonid on taas muutumas üha populaarsemaks. Miks mitte võtta sel aastal ette suvila renoveerimine.

Krediidiliin on Sinu äri jaoks olemas just siis, kui seda vajad

Uus krediidiliin aitab kindlustada, et Sinu äril on rahaline puhver alati tagataskus olemas. Krediidiliin annab ettevõtte käsutusse aastaks ajaks limiidi, mida saab kasutusse võtta osade kaupa ja korduvalt.

Üldtingimuste ja hinnakirja muudatus alates 22.11.2021

Austatud klient, teatame, et oleme muutnud krediiditoodete lepingute üldtingimusi.

Arenduslaen pakub kinnisvaraarendajale ja ostjale kindlust, et objekt valmib õigel ajal

Hüpoteeklaen tõi turule uue toote nimega arenduslaen, mis on sobilik arendusprojektide finantseerimiseks, sealhulgas elukondliku või ärikinnisvara renoveerimiseks ja ehituseks. Arenduslaen pakub kindlust nii väikearendajale kui ostjale, et objekt valmiks kokkulepitud mahus ja kokkulepitud ajal.

Uus Kasvulaen muudab ettevõtte laiendamise ja uue idee elluviimise soodsamaks

Augustikuus tõi Hüpoteeklaen turule uue Kasvulaenu, mis muudab ettevõtte laiendamise ja uue idee elluviimise laenuraha abil senisest soodsamaks. Kasvulaen on mõeldud mikroettevõtetele, kellel on kuni 9 töötajat ning kelle käive ja bilansimaht ei ületa 2 miljonit eurot. Seejuures võivad Kasvulaenu taotleda ka alustavad ettevõtjad.

Võlgade refinantseerimine kui üks võimalik lahendus oma rahalise seisu parandamiseks

Kui sinu rahaline seis ei ole just kõige parem ja varasemalt võetud laenud on järjest kuhjumas, siis on see selge märk, et sul tuleb oma rahaasjad tõsisemalt käsile võtta.

Maja ehitamine laenuga – on see võimalik?

Laenuandjad kinnitavad kui ühest suust, et kõige lihtsam on maja ostmine pangalaenuga „võtmed kätte“ lahendusena. Kuid kui sobivat kinnisvara turul ei ole ja soov on endale ise maja ehitada, siis kas seda saab üldse laenuga finantseerida?

Korduma kippuvad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel

Kuna praegu on kõige magusam aeg krundi ostmiseks ja majaehitusega alustamiseks, siis koondasime kokku kõige sagedasemad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel, mis on loodetavasti abiks, kui sul on uue kodu või suvila rajamine plaanis.

Sul on hea äriidee? Vaata siit, kuidas oma projektile rahastus leida

Kui sul on peas juba mõnda aega küpsenud mõni hea äriidee, siis tuleks nüüd küll käised üles käärida ja tegudele asuda. Paljude ettevõtlike inimeste jaoks on peamine takistus uute projektide elluviimisel rahastuse puudumine. Kuid kui sinu äriplaan on põhjalikult läbimõeldud ja tõotab teenida head tulu, siis on sellele kindlasti võimalik leida ka sobiv rahastus.

Parim aeg ärilaenu võtmiseks

Kuigi praegu on paljude ettevõtjate äritegevus pandud pausile, on kriis loonud mitmeid uusi ärivõimalusi, millest kinni haarata. Kevad on ka väikearendaja jaoks tavapäraselt soodne aeg ehitusprojektidega alustamiseks.

Kuidas finantseerida maja ehitust

Kes majaehitusega lähemalt kokku on puutunud, see teab, et nullist uue maja ehitamine on oluliselt keerulisem kui valmismaja ostmine, nõudes rohkem aega ja raha, aga ka parajal hulgal asjaajamist.

Laen krundi ostmiseks

Igal kevadel kasvab märkimisväärselt nende inimeste hulk, kes soovivad endale isiklikku maatükki soetada. Kui krundi ostmine laenuga on plaanis selleks, et sinna ehitada kohe peale ka maja, on üheks võimaluseks võtta kodulaen.

Sul on kinnisvara tagatisel laen, mille soovid soodsama vastu vahetada?

Kinnisvara tagatisel võetud laen on üks eelistatumaid laenuliike, sest selle kasutusotstarve on vaba ja intress üldjuhul madalam kui klassikalistel tarbimislaenudel.

Hüpoteeklaen AS aitab rajada esimest autismispektri häirega inimeste erihoolekandeküla

Hüpoteeklaen on aidanud tuule tiibadesse puhuda sadadele projektidele erinevatest ärivaldkondadest. Erilise tähelepanu osaliseks saavad aga need projektid, mille valmimine tõstab paljude abivajajate eluolu ja -kvaliteeti.   Meil on siiralt hea meel aidata kaasa vastloodud autismifondi „Toetan erilist elu” rajatava autismispektri häiretega inimestele erihoolekandeküla rajamisele Harku valda Liikva külla. Loe edasi

Hüpoteeklaen AS on Eesti Võimlemisliidu Noortekoondise toetaja

Hüpoteeklaen ASist sai 2019 aasta alguses Eesti Võimlemisliidu Noortekoondise toetaja, annetades liidule 2500 eurot, mis läheb noorte võimlejatele vajalike vahendite hankimiseks ja võistluskogemuse saamiseks. Loe edasi

Plaanid remondi- või renoveerimistöid? Kodu renoveerimislaen on abiks!

Kevad on suurepärane aeg võtta kodus ette suuremad remonditööd. Kuid mida teha, kui remonditöödeks pole piisavat summat kohe käepärast võtta? Hüpoteeklaenu kodu renoveerimislaen ulatab siinkohal abikäe. Loe edasi

Kauneid jõule ja head uut aastat!

Otsustasime Hüpoteeklaenus tähistada sel aastal jõule pisut teisiti ning teha tavapäraste jõulukingituste asemel hoopis midagi head. Usume siiralt, et jõulud märkamise, hoolimise ja andmise aeg! Seetõttu tegime annetuse MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule, et toetada vähihaigete laste vanemaid ja muuta nende raske igapäevane töö pisutki kergemaks. Loe edasi

Hüpoteeklaen teeb kinnisvara rahaks, aga jätab vara alles

Laenule mõeldes tasub meeles pidada, et võimalusi on mitu. Üks võimalus on pangandussektor, kuid lisaks on pankadeväline sektor, mis on spetsialiseerunud laenude andmisele. Pankadevälises sektoris tegutseb juba 2009. aastast ka Hüpoteeklaen AS.

Hüpoteeklaenu nimi ütleb juba ära, millega ettevõte tegeleb – hüpoteeklaenude väljastamisega, ehk siis laenudega kinnisvara tagatisel. Kuid millised on hüpoteeklaenu eelised, kellele see mõeldud on ja kuidas laenu taotleda, selgitab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju.

“Hüpoteeklaen on laen, mida väljastatakse eraisikule või ettevõttele ainult kinnisvara tagatisel, ja sellest saadava rahaga alustatakse ettevõtlust, tehakse remonti, soetatakse kodumasinaid või sõiduvahendeid jne,” toob Paju näiteid. “Kui inimesel on mis tahes kinnisvara, siis üks võimalus on see maha müüa ja rahaks teha, teine võimalus on aga näiteks majale hüpoteek seada ning soovitud rahasumma saada, ilma et peaks kinnisvarast loobuma,” lisab ta. Loe edasi

Hüpoteeklaen aitab alustada ligi kolmesajal ettevõttel aastas

Hüpoteeklaenu juhatuse liige Toomas Paju selgitab, miks ei tasu pärast kodupangast eitava vastuse saamist oma äriideest loobuda ning annab nõu, kuidas teadlikult laenu võtta.

Laenule mõeldes tasub meeles pidada, et võimalusi on mitmeid. Üks võimalus on pangandussektor, kuid on ka pankadeväline sektor, mis on spetsialiseerunud laenude andmisele. Pankadevälises sektoris tegutseb ka Hüpoteeklaen, kes on selles valdkonnas tegutsenud juba 2009. aastast. Loe edasi

3 nõuannet, kuidas maksehäireid vältida ja võlgadest lahti saada

Finantsettevõtete poole pöörduvad inimesed sageli küsimustega, kuidas ise oma rahaasjadel paremini silma peal hoida ja juba tekkinud võlgadest lahti saada. Tihti tuntakse ka muret oma võimaluste pärast uuesti laenu saada, kui varem on tekkinud maksehäireid või kui kinnisvarale on juba üks hüpoteek seatud. Sellistele tavapärastele küsimustele annab vastuseid ja jagab nõuandeid Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju. Loe edasi

HEAD UUT AASTAT!

Toetades neid, kes abi vajavad annab tohutult hea tunde. Loodame väga, et meie annetus ravireise vajavate laste heaks muudab ravivõimalused neile kättesaadavamaks.
Oleme väga rõõmsad, et see jõulukingitus on olnud nii oluline, et on leidnud kajastamist ka SA TÜK Lastefondi poolt.
Aitame ikka neid, kel abi vaja, sest heategevus on hea tegevus.
Rohkem infot

Heategevus on hea tegevus

Sügisel alguse saanud annetuskirg sai detsembrikuus jätku. Sel korral läks annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ravireise vajavate laste jaoks. Tihti on abivajaja olukord selline, et ravi Eestis ei ole võimalik ja ravivõimalusi tuleb leida välismaalt. Lastefond teeb kõik selleks, et lapsed saaksid hädavajaliku abi väljaspool Eestit. Ravireisidega seotud lisakulutused, nagu majutus- ja sõidukulud, jäävad tavaliselt perede enda katta. Loe sinagi abivajajate kohta rohkem infot siin.

5 nõuannet, kuidas oma kinnisvara väärtust hinnata ja tõsta

Kinnisvara soetades tuleks tähelepanu pöörata erinevatele teguritele, mis mõjutavad kas otseselt või kaudselt selle väärtust. Objekti hetkeolukorrale lisaks tuleks mõelda ka kodu võimalikule väärtusele viie või paarikümne aasta pärast. Mis aga mõjutavad kinnisvara hinda praegu ja tulevikus ning kuidas saame ise oma kinnisvara väärtust muuta, selgitab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju, kes iga päev ka kinnisvara hindamisega kokku puutub. Loe edasi

Raha kaob kui musta auku? Viis soovitust, kuidas oma eelarvel silma peal hoida

Kindlasti leidub palju neid, kes iga kuu lõpus oma pangaväljavõtet vaadates kukalt kratsivad ja imestavad, kuhu küll kogu eelmisel kuul teenitud raha kadunud on. Rahaga ümber käimine on samuti oskus, mis nõuab omajagu teadlikkust. Nõuandeid, kuidas oma rahavoogusid paremini planeerida ja võimalusel säästa, jagab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju. Loe edasi

Hüpoteeklaen laiendas juhtkonda ja jätkab tegevust aktsiaseltsina

Alates 23.08.2017 jätkab eraisikute ja väikeettevõtete rahastamisele keskendunud Hüpoteeklaen tegevust aktsiaseltsina. Ümberkujundamise käigus moodustati ettevõttele nõukogu ja suurendati kapitali 4 miljoni euroni. Hüpoteeklaenu nõukogu liikmeteks on Ardo Ojasalu, Ain Kivisaar, Kaido Vestberg, Liis Vaik ja Leonid Lipavski. Ettevõtte juhatuses jätkavad Toomas Paju ja Ingo Põder. Loe edasi

9. veebruaril 2017 astus Hüpoteeklaen OÜ Finance Estonia MTÜ liikmeks

Finance Estonia koondab endas ligi 70 finantsvaldkonna ettevõtet. FinanceEstonia missioon on aidata kaasa uute ja konkurentsivõimeliste finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete arengule Eestis.
Täpsem info www.financeestonia.eu.

“FinanceEstonia liikmeskond koondab endas kõiki olulisi turuosalisi – krediidiandjaid, panku, varahaldusettevõtteid, advokaadibüroosid ja riigi esindajaid. Loe edasi


Liitu uudisvooga siin!

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Olete krediidiandja Hüpoteeklaen AS (tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9) kodulehel.
Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.