Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

Esmaspäevast reedeni 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Lisaks lühinumbrile võite esitada päringud live-chat rakendusse, mille leiab brauseriakna paremast alumisest servast.

Uudised

Arenduslaen pakub kinnisvaraarendajale ja ostjale kindlust, et objekt valmib õigel ajal

Hiljuti tõi Hüpoteeklaen turule uue toote nimega arenduslaen, mis on sobilik arendusprojektide finantseerimiseks, sealhulgas elukondliku või ärikinnisvara renoveerimiseks ja ehituseks. Arenduslaen pakub kindlust nii väikearendajale kui ostjale, et objekt valmiks kokkulepitud mahus ja kokkulepitud ajal.

Uus Kasvulaen muudab ettevõtte laiendamise ja uue idee elluviimise soodsamaks

Augustikuus tõi Hüpoteeklaen turule uue Kasvulaenu, mis muudab ettevõtte laiendamise ja uue idee elluviimise laenuraha abil senisest soodsamaks. Kasvulaen on mõeldud mikroettevõtetele, kellel on kuni 9 töötajat ning kelle käive ja bilansimaht ei ületa 2 miljonit eurot. Seejuures võivad Kasvulaenu taotleda ka alustavad ettevõtjad.

Võlgade refinantseerimine kui üks võimalik lahendus oma rahalise seisu parandamiseks

Kui sinu rahaline seis ei ole just kõige parem ja varasemalt võetud laenud on järjest kuhjumas, siis on see selge märk, et sul tuleb oma rahaasjad tõsisemalt käsile võtta.

Maja ehitamine laenuga – on see võimalik?

Laenuandjad kinnitavad kui ühest suust, et kõige lihtsam on maja ostmine pangalaenuga „võtmed kätte“ lahendusena. Kuid kui sobivat kinnisvara turul ei ole ja soov on endale ise maja ehitada, siis kas seda saab üldse laenuga finantseerida?

Korduma kippuvad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel

Kuna praegu on kõige magusam aeg krundi ostmiseks ja majaehitusega alustamiseks, siis koondasime kokku kõige sagedasemad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel, mis on loodetavasti abiks, kui sul on uue kodu või suvila rajamine plaanis.

Sul on hea äriidee? Vaata siit, kuidas oma projektile rahastus leida

Kui sul on peas juba mõnda aega küpsenud mõni hea äriidee, siis tuleks nüüd küll käised üles käärida ja tegudele asuda. Paljude ettevõtlike inimeste jaoks on peamine takistus uute projektide elluviimisel rahastuse puudumine. Kuid kui sinu äriplaan on põhjalikult läbimõeldud ja tõotab teenida head tulu, siis on sellele kindlasti võimalik leida ka sobiv rahastus.

Aeg võtta käsile aiatööd

Kevade saabumine tähendab paljudele aiaomanikele ühtlasi seda, et aeg on valmis seada aiatööriistad ning käsile võtta aiatööd. Praegune aeg soosib nii uute peenarde planeerimist kui ka hubaste istumisalade ettevalmistamist.

Parim aeg ärilaenu võtmiseks

Kuigi praegu on paljude ettevõtjate äritegevus pandud pausile, on kriis loonud mitmeid uusi ärivõimalusi, millest kinni haarata. Kevad on ka väikearendaja jaoks tavapäraselt soodne aeg ehitusprojektidega alustamiseks.

Kuidas finantseerida maja ehitust

Kes majaehitusega lähemalt kokku on puutunud, see teab, et nullist uue maja ehitamine on oluliselt keerulisem kui valmismaja ostmine, nõudes rohkem aega ja raha, aga ka parajal hulgal asjaajamist.

Laen krundi ostmiseks

Igal kevadel kasvab märkimisväärselt nende inimeste hulk, kes soovivad endale isiklikku maatükki soetada. Kui krundi ostmine laenuga on plaanis selleks, et sinna ehitada kohe peale ka maja, on üheks võimaluseks võtta kodulaen.

Sul on kinnisvara tagatisel laen, mille soovid soodsama vastu vahetada?

Kinnisvara tagatisel võetud laen on üks eelistatumaid laenuliike, sest selle kasutusotstarve on vaba ja intress üldjuhul madalam kui klassikalistel tarbimislaenudel.

Hüpoteeklaen AS aitab rajada esimest autismispektri häirega inimeste erihoolekandeküla

Hüpoteeklaen on aidanud tuule tiibadesse puhuda sadadele projektidele erinevatest ärivaldkondadest. Erilise tähelepanu osaliseks saavad aga need projektid, mille valmimine tõstab paljude abivajajate eluolu ja -kvaliteeti.   Meil on siiralt hea meel aidata kaasa vastloodud autismifondi „Toetan erilist elu” rajatava autismispektri häiretega inimestele erihoolekandeküla rajamisele Harku valda Liikva külla. Loe edasi

Hüpoteeklaen AS on Eesti Võimlemisliidu Noortekoondise toetaja

Hüpoteeklaen ASist sai 2019 aasta alguses Eesti Võimlemisliidu Noortekoondise toetaja, annetades liidule 2500 eurot, mis läheb noorte võimlejatele vajalike vahendite hankimiseks ja võistluskogemuse saamiseks. Loe edasi

Plaanid remondi- või renoveerimistöid? Kodu renoveerimislaen on abiks!

Kevad on suurepärane aeg võtta kodus ette suuremad remonditööd. Kuid mida teha, kui remonditöödeks pole piisavat summat kohe käepärast võtta? Hüpoteeklaenu kodu renoveerimislaen ulatab siinkohal abikäe. Loe edasi

Kauneid jõule ja head uut aastat!

Otsustasime Hüpoteeklaenus tähistada sel aastal jõule pisut teisiti ning teha tavapäraste jõulukingituste asemel hoopis midagi head. Usume siiralt, et jõulud märkamise, hoolimise ja andmise aeg! Seetõttu tegime annetuse MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule, et toetada vähihaigete laste vanemaid ja muuta nende raske igapäevane töö pisutki kergemaks. Loe edasi

Hüpoteeklaen teeb kinnisvara rahaks, aga jätab vara alles

Laenule mõeldes tasub meeles pidada, et võimalusi on mitu. Üks võimalus on pangandussektor, kuid lisaks on pankadeväline sektor, mis on spetsialiseerunud laenude andmisele. Pankadevälises sektoris tegutseb juba 2009. aastast ka Hüpoteeklaen AS.

Hüpoteeklaenu nimi ütleb juba ära, millega ettevõte tegeleb – hüpoteeklaenude väljastamisega, ehk siis laenudega kinnisvara tagatisel. Kuid millised on hüpoteeklaenu eelised, kellele see mõeldud on ja kuidas laenu taotleda, selgitab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju.

“Hüpoteeklaen on laen, mida väljastatakse eraisikule või ettevõttele ainult kinnisvara tagatisel, ja sellest saadava rahaga alustatakse ettevõtlust, tehakse remonti, soetatakse kodumasinaid või sõiduvahendeid jne,” toob Paju näiteid. “Kui inimesel on mis tahes kinnisvara, siis üks võimalus on see maha müüa ja rahaks teha, teine võimalus on aga näiteks majale hüpoteek seada ning soovitud rahasumma saada, ilma et peaks kinnisvarast loobuma,” lisab ta. Loe edasi

Hüpoteeklaen aitab alustada ligi kolmesajal ettevõttel aastas

Hüpoteeklaenu juhatuse liige Toomas Paju selgitab, miks ei tasu pärast kodupangast eitava vastuse saamist oma äriideest loobuda ning annab nõu, kuidas teadlikult laenu võtta.

Laenule mõeldes tasub meeles pidada, et võimalusi on mitmeid. Üks võimalus on pangandussektor, kuid on ka pankadeväline sektor, mis on spetsialiseerunud laenude andmisele. Pankadevälises sektoris tegutseb ka Hüpoteeklaen, kes on selles valdkonnas tegutsenud juba 2009. aastast. Loe edasi

3 nõuannet, kuidas maksehäireid vältida ja võlgadest lahti saada

Finantsettevõtete poole pöörduvad inimesed sageli küsimustega, kuidas ise oma rahaasjadel paremini silma peal hoida ja juba tekkinud võlgadest lahti saada. Tihti tuntakse ka muret oma võimaluste pärast uuesti laenu saada, kui varem on tekkinud maksehäireid või kui kinnisvarale on juba üks hüpoteek seatud. Sellistele tavapärastele küsimustele annab vastuseid ja jagab nõuandeid Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju. Loe edasi

HEAD UUT AASTAT!

Toetades neid, kes abi vajavad annab tohutult hea tunde. Loodame väga, et meie annetus ravireise vajavate laste heaks muudab ravivõimalused neile kättesaadavamaks.
Oleme väga rõõmsad, et see jõulukingitus on olnud nii oluline, et on leidnud kajastamist ka SA TÜK Lastefondi poolt.
Aitame ikka neid, kel abi vaja, sest heategevus on hea tegevus.
Rohkem infot

Heategevus on hea tegevus

Sügisel alguse saanud annetuskirg sai detsembrikuus jätku. Sel korral läks annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ravireise vajavate laste jaoks. Tihti on abivajaja olukord selline, et ravi Eestis ei ole võimalik ja ravivõimalusi tuleb leida välismaalt. Lastefond teeb kõik selleks, et lapsed saaksid hädavajaliku abi väljaspool Eestit. Ravireisidega seotud lisakulutused, nagu majutus- ja sõidukulud, jäävad tavaliselt perede enda katta. Loe sinagi abivajajate kohta rohkem infot siin.

5 nõuannet, kuidas oma kinnisvara väärtust hinnata ja tõsta

Kinnisvara soetades tuleks tähelepanu pöörata erinevatele teguritele, mis mõjutavad kas otseselt või kaudselt selle väärtust. Objekti hetkeolukorrale lisaks tuleks mõelda ka kodu võimalikule väärtusele viie või paarikümne aasta pärast. Mis aga mõjutavad kinnisvara hinda praegu ja tulevikus ning kuidas saame ise oma kinnisvara väärtust muuta, selgitab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju, kes iga päev ka kinnisvara hindamisega kokku puutub. Loe edasi

Raha kaob kui musta auku? Viis soovitust, kuidas oma eelarvel silma peal hoida

Kindlasti leidub palju neid, kes iga kuu lõpus oma pangaväljavõtet vaadates kukalt kratsivad ja imestavad, kuhu küll kogu eelmisel kuul teenitud raha kadunud on. Rahaga ümber käimine on samuti oskus, mis nõuab omajagu teadlikkust. Nõuandeid, kuidas oma rahavoogusid paremini planeerida ja võimalusel säästa, jagab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju. Loe edasi

Hüpoteeklaen laiendas juhtkonda ja jätkab tegevust aktsiaseltsina

Alates 23.08.2017 jätkab eraisikute ja väikeettevõtete rahastamisele keskendunud Hüpoteeklaen tegevust aktsiaseltsina. Ümberkujundamise käigus moodustati ettevõttele nõukogu ja suurendati kapitali 4 miljoni euroni. Hüpoteeklaenu nõukogu liikmeteks on Ardo Ojasalu, Ain Kivisaar, Kaido Vestberg, Liis Vaik ja Leonid Lipavski. Ettevõtte juhatuses jätkavad Toomas Paju ja Ingo Põder. Loe edasi

9. veebruaril 2017 astus Hüpoteeklaen OÜ Finance Estonia MTÜ liikmeks

Finance Estonia koondab endas ligi 70 finantsvaldkonna ettevõtet. FinanceEstonia missioon on aidata kaasa uute ja konkurentsivõimeliste finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete arengule Eestis.
Täpsem info www.financeestonia.eu.

“FinanceEstonia liikmeskond koondab endas kõiki olulisi turuosalisi – krediidiandjaid, panku, varahaldusettevõtteid, advokaadibüroosid ja riigi esindajaid. Loe edasi


Liitu uudisvooga siin!

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!
Kinnisvara tagatisel laenud alates 2000 eurost. Laenu tagasimakse periood kuni 240 kuud.

10000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseeritud intressimääraga 9% ja lepingutasuga 300 eurot, on krediidi kulukuse määr 10,44% (ei sisalda hüpoteegi seadmisega ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,26 eurot ja laenu kogusumma 13817,26 eurot. Krediidileping tagatakse elamukinnisvarale seatud hüpoteegiga. Kindlustuslepingu sõlmimine on kohustuslik. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.