Laen maja ehitamiseks ja maja ehitamine pangalaenuga

Laen maja ehitamiseks on peaaegu iga ehitusega lähemalt kokkupuutuva inimese jaoks möödapääsmatu, sest maja ehitamine on väga kulukas. Maja ehitamine pangalaenuga on üldjuhul kõige tavapärasem viis, kuidas oma kodu ehitust finantseerida. Uue kodu ehitamisel saad luua just sellise keskkonna nagu soovid, kus iga ruutmeeter on läbimõeldud oma vajadustest ja soovidest lähtuvalt. Hüpoteeklaen on olnud paljudele sellistele unistustele kaasaaitajaks ning olnud oluliseks lüliks unelmate kodu realiseerimisel.

Laen maja ehituseks võimaldab ette võtta väga erinevaid ehitustöid, alustades vundamendist ja majakarbi püstitamisest, lõpetades siseviimistlusega. Võimalik on võtta laen kodu ehitamiseks ka nii, et laenusummasse mahub ka maatüki ostmine, kuhu maja ehitama hakatakse. Kui Sul on plaanis maja ehitamine laen appi võttes, siis tasubki alustuseks küsida hinnapakkumine mõnelt majaehitajalt, et saada teada, kui palju maja ehitamine pangalaenuga võib kokkuvõttes maksma minna.

Uue maja ehitamise kõrval on Sul alati võimalik otsustada ka mõne valmismaja kasuks ja võtta laen maja ostuks. Arvestama peab, et laen maja ostmiseks ja laen maja ehitamiseks on oma sisult erinevad. Kui maja ostmine pangalaenuga tähendab, et saad laenu kätte ühekorraga, et selle eest soetada valmiselamu, siis maja ehitamine laenuga, sh maja ehitamine pangalaenuga tähendab, et laenu väljastatakse etappide kaupa, vastavalt maja valmimisele. Lisaks neile valikutele on variant ette võtta ka näiteks mõne vanema maja või suvila renoveerimine ja taotleda laen maja renoveerimiseks, et see siis oma käe järgi isikupäraseks ja hubaseks aastaringselt elatavaks koduks muuta.

Milline laen maja ehitamiseks valida?

Hüpoteeklaen pakub võimalust võtta laen kinnisvara tagatisel ning kasutada raha olemasoleva maja renoveerimiseks või päris uue unelmate kodu ehitamiseks. Kinnisvara = laen + ehitus = maja. Meie jaoks pole kinnisvara ainult maja, korter või majaosa, vaid ka kõik muu sihtotstarbega kinnisvara. See tähendab, et võimalik on võtta laen maja tagatisel või laen korteri tagatisel ning samuti on võimalik tagatiseks pakkuda maad, taotledes laen maa tagatisel, millele on alles plaan maja hakata ehitama. Samuti on võimalik taotleda laen metsa tagatisel, et kodu ehitust finantseerida.

Kui aga endal maa, korter või maja puudub või ei ole soovi seda antud olukorras pantida, siis on võimalus laenu saamiseks tagatiseks pakkuda ka Sinuga seotud isiku kinnisvara. Me ei nõua, et tagatis peaks kuuluma sellele isikule, kes laenu võtab. Seega võib tagatisena kasutada ka ema-isa, mõne sugulase või kasvõi sõbra kinnisvara. Oluline on see, et lisaks laenuvõtjale saab kinnisvara omanik aru, milliseid riske võib laen maja ehitamiseks ja maja ehitamine pangalaenuga kaasa tuua. Laenusaaja vastutab krediidilepingu nõuetekohase täitmise eest kogu oma varaga. Tagatise igakordne omanik vastutab hüpoteegisumma ulatuses.  

Kui on selgunud, millist kinnisvara on võimalik laenu tagatiseks hüpoteegiga koormata, saab rääkida lähemalt ka laenusumma suurusest ja krediidilepingu tingimustest. Minimaalseks laenusummaks on 2000 € ja maksimaalseks laenusummaks võib kujuneda kuni 50-75% tagatise väärtusest ehk laenu suurus sõltub sellest, milline on laenu saamiseks pakutav tagatis.

Mida likviidsem on tagatis, seda paremaid laenutingimusi saab Hüpoteeklaen Sulle tagada. Näiteks korteri ja eramu tagatisel on maksimaalne laenusumma kuni 75% kinnisvara väärtusest. Elamukrundi puhul on see vastavalt kuni 60% ja muu maa puhul kuni 50% selle väärtusest. Eraisikutele pakutav maksimaalne laenusumma on kuni 500 000 €. Väiksemate remondi- ja renoveerimistööde puhul on mõistlik valida sobivas suuruses remondilaen või renoveerimislaen. Uue maja ehituse puhul, kus ehituseelarved on suuremad, tasub aga valida pikema maksetähtajaga majalaen. Võimalik on taotleda ka koduvahetuslaen ja laen krundi ostuks

Maksimaalselt saab Hüpoteeklaenu taotleda tagasimakse tähtajaga kuni 20 aastat. Kindlasti tasub meelde jätta ka see, et kinnisvara tagatisel pakutavat laenu on võimalik tagastada ilma suuremate lisakuludeta ennetähtaegselt. Ehk kui rahaline olukord paraneb ja laenusumma on võimalik tagasi maksta varem, siis tasub vaid meiega ühendust võtta ja lepime kokku sobivaima lahenduse. Samuti on ka võimalik laenude refinantseerimine.

Kui laen maja ehituseks pakkus huvi või maja ehitamine pangalaenuga tekitas konkreetsemaid küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust, helistades tasuta lühinumbril 1203. Meie kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Täida laenutaotlus siinsamas ja teeme Sulle laenupakkumise 1 tööpäevaga!

Mine laenutaotlust täitma!