8. märts 2019

Plaanid remondi- või renoveerimistöid? Kodu renoveerimislaen on abiks!

Kevad on suurepärane aeg võtta kodus ette suuremad remonditööd. Kuid mida teha, kui remonditöödeks pole piisavat summat kohe käepärast võtta? Hüpoteeklaenu kodu renoveerimislaen ulatab siinkohal abikäe.

Kevad on just see aeg, mil maja- või korteriomanikud vaatavad kriitiliselt oma kodu üle ning plaanivad suuremaid remonditöid. Paraku on tööde alustamisel tihti üheks suuremaks takistuseks vaba raha puudumine. Siinkohal pakub Hüpoteeklaen oma klientidele kodu renoveerimislaenumis on mõeldud nii korteriremondi kui ka maja renoveerimistööde rahastamiseks.

Kodu renoveerimislaen sobib nii sisetöödeks kui välisfassaadi ja katuse remondiks. Järjest rohkem on kodu renoveerimise käigus vajalik tähelepanu pöörata ka sellele, kuidas oma kodu energiasäästlikumaks muuta. Kui majas olevad küttesüsteemid on vananenud, siis võib maja renoveerimislaen olla abiks ka näiteks mõne kaasaegsema küttesüsteemi nagu õhk-vesi soojuspumba või maakütte ja päikesepaneelide paigaldamisel. Samuti on renoveerimislaen sobilik akende vahetuseks ja soojustustöödeks.

Miks kasutada Hüpoteeklaenu kodu renoveerimislaenu oma unistuste kodu rajamisel? Vastus on lihtne – remondilaen on soodne, paindlik ning seda on mugav taotleda.

  • Renoveerimislaenu suurus on 2000 kuni 200 000 eurot;
  • Intressimäär on alates 9 protsendist aastas, mis on oluliselt väiksem Eesti turul pakutavatest väikelaenude intressimääradest;
  • Remondilaenu tagasimaksmiseks on piisavalt aega – lühiajalise laenu võtmisel on selleks 2 aastat ja pikemaajalise laenu puhul kuni 20 aastat. Kui aga on soov korteri renoveerimislaen ennetähtaegselt tagastada, saab seda teha igal ajal nii osaliselt kui ka täismahus.
  • Vajadusel on võimalik taotleda kuni 6 kuu pikkust maksepuhkust;
  • Tagatiseks jääb laenuvõtja kinnisvara ning maksimaalne laenusumma on kuni 50 protsenti tagatiseks pakutava kinnisvara väärtusest. Laenu tagatiseks sobib igasugune Eestis Vabariigis asuv kinnisvara, sh erineva sihtotstarbega maa ja ka ärikinnisvara. Võimalik on võtta ka laen korteri tagatisel.
  • Oluline on asjaolu, et tagatisena saab kasutada ka kinnisvara, millele on juba seatud hüpoteek. Uurige võimaluste kohta meie ekspertidelt;
  • Remondilaenu taotlemine on mugav – helistage tasuta lühinumbril 1203 ja leppige kokku sobiv konsultatsiooniaeg meie esinduses Tallinnas, Tartus, Narvas või Pärnus või võtke meiega ühendust tagasisidevormi kaudu.

Laen kinnisvara tagatisel – võimalus maamajade remontimiseks

„Viimasel ajal on tõstatunud probleem, et maapiirkondades elavate inimeste jaoks jäävad kinnisvaratagatisel olevad laenud kättesaamatuks, kuna nende kinnisvara ei asu nn atraktiivses kohas,“ selgitas Hüpoteeklaenu juhatuse esimees Toomas Paju. „Kuid Hüpoteeklaen vaatab kinnistut tervikuna ja kui renoveeritava maja tagatisväärtus ei pruugi olla kõrge, võib kinnistu koguväärtus tervikpilti oluliselt muuta.“

Maja renoveerimislaenu tagatiseks oleva kinnisvara hindavad ära Hüpoteeklaenu spetsialistid ja see on laenuvõtjale tasuta. Ainukese kohustusena kaasneb laenuvõtjale kindlustada laenu tagatiseks olev kinnisvara.

Toomas Paju

Toomas Paju lisas, et kinnisvara tagatisel olevad laenud pole mõeldud mitte ainult eraisikutele, vaid ka ettevõtjatele. „Meie poole on pöördunud ka mitmed edukad ettevõtted, kellel on vaja näiteks mõnes projektis osalemiseks sildfinantseeringut,“ tõi ta näite. Taolisel puhul on sobilik ka Hüpoteeklaenu Projektilaen.

Kevad on hea aeg suuremate renoveerimistööde alustamiseks. Kui siia lisada võimalus saada kodu renoveerimiseks soodsat laenu, siis tasub tõsiselt mõelda, kas mitte võtta just sellel aastal ette kodu renoveerimistööd ja seda just Hüpoteeklaenu kodu renoveerimislaenu abil.

Kui Sul on rohkem küsimusi teemal maja renoveerimislaen või korteri renoveerimislaen, siis võta meiega ühendust, helistades meie lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktivorm.

Tagasi nimekirja