Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

Esmaspäevast reedeni 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Lisaks lühinumbrile võite esitada päringud live-chat rakendusse, mille leiab brauseriakna paremast alumisest servast.

Tutvu Hüpoteeklaenu tingimustega!

Igakuine makse 874
Ülaltoodud laenutingimused on kuvatud tüüpnäitena, mis võivad erineda Sulle pakutavatest laenutingimustest.

Kuidas finantseerida maja ehitust

Kes majaehitusega lähemalt kokku on puutunud, see teab, et nullist uue maja ehitamine on oluliselt keerulisem kui valmismaja ostmine, nõudes rohkem aega ja raha, aga ka parajal hulgal asjaajamist.

Arvestades seda, et tegemist on suhteliselt suure investeeringuga, siis soovitakse enamasti maja ehituseks kasutada ka laenuraha.

Laen maja ehituseks

Maja ehituseks laenu küsides tuleb laenuandjale kohe esitada kõik majaehitusega seotud dokumendid, sealhulgas ehitusprojekt ja eelarve. 

Laenuotsus tehakse küll projekti peale tervikuna, kuid laenu ei väljastata ühekorraga. Ehituse puhul makstakse laen kinnisvara tagatisel välja osade kaupa, vastavalt sellele kuidas kinnisvara väärtus ajas kasvab. 

Kui krunt on ehitusõigusega ja vundament on juba vastavalt ehitusloa tingimustele ehitatud, siis võib eeldada, et sellise krundi väärtus on suurem, kui krundil, millel ehitustegevust ei ole veel alustatud. Märgatavalt lisab kinnisvarale väärtust see, kui valmis saab kinnine majakarp.

Samal ajal on aga vaja teha ka töid, mis maja valmimise seisukohalt on küll vajalikud, kuid kinnisvara väärtust otseselt ei tõsta. Sellisteks töödeks on näiteks kõikvõimalikud kommunikatsioonide rajamised, elektritööd jne. 

Seepärast on kohe maja ehitust planeerides oluline arvestada, et inimesel oleks endal rahaline puhver, mille eest vahepealseid töid finantseerida. Teine variant on laenu võttes kasutada lisatagatist või suurendada laenusummat, vormistades näiteks laen metsamaa tagatisel.

Millega tuleb veel arvestada

Maja ehituse kogumaksumus sõltub suuresti sellest, milline maja endale ehitada. Aega ja raha aitab kokku hoida see, kui valitakse mõni tüüpprojekt või tellitakse elementmaja, mille seinad ja muud elemendid on tehases juba valmis toodetud ning paigaldatakse objektile paari päevaga.

Töö- ja materjalikulule lisaks tuleb arvestada väljaminekutega, mida on vaja teha enne ehituse alustamist ja laenu saamist, nagu näiteks kulud ehitusprojektile või notarikulud. Kui laenuandja nõuab iga järgmise laenuosa väljastamiseks kinnisvarahindaja eksperthinnangut, siis võib ka sellest kujuneda ehituseelarve mõttes arvestatav kulu, mis võib kokkuvõttes ulatuda tuhandetesse eurodesse.

Enne laenulepingu allkirjastamist tuleks kindlasti endale selgeks teha, mille alusel laenuosade väljamaksmine käib ja milliseid tõendusmaterjale selleks tuleb esitada. Näiteks, kas etapi lõppedes tuleb hindamisakt alati tellida professionaalse hindaja käest või aktsepteeritakse ka kliendi saadetud fotosid objektilt jne.

Hüpoteeklaenul on hetkel käimas kampaania. Kõigile, kes esitavad uue laenutaotluse perioodil 15.03–15.04.2021, on hüpoteegi seadmisega seotud kulud – notaritasu, riigilõiv ning laenu ennetähtaegse tagastamise tasu ja tagatiskinnisvara hindamine tasuta.

 

Professionaalne konsultatsioon tasuta lühinumbril 1203 tööpäevadel 9–17

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!
Kinnisvara tagatisel laenud alates 2000 eurost. Laenu tagasimakse periood kuni 240 kuud.

10000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseeritud intressimääraga 9% ja lepingutasuga 300 eurot, on krediidi kulukuse määr 10,44% (ei sisalda hüpoteegi seadmisega ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,26 eurot ja laenu kogusumma 13817,26 eurot. Krediidileping tagatakse elamukinnisvarale seatud hüpoteegiga. Kindlustuslepingu sõlmimine on kohustuslik. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.