23. märts 2022

Teeme suvilast päris kodu – suvila renoveerimine

Paljudel on lisaks linnakodule ka suvila või suvemaja, kuhu aeg-ajalt linnakära eest peitu minna. Vanad suvilarajoonid on muutunud aina populaarsemaks ka püsiva elukohana. Miks mitte võtta sel aastal ette suvila renoveerimine, et muuta hoone aastaringselt elatavaks ja teha suvilast päris oma kodu.

Vana suvila renoveerimine võib olla taskukohasem kui päris uue maja ehitus. Kui maja üldseisund on hea, saab renoveerimise ära teha ka ainult oma pere töökätega.

Milliseid töid suvila renoveerimine endas sisaldab?

Suvemaja renoveerimine või suvila ümberehitamine püsielukohaks võib tähendada erineva mahukusega töid. Kõik algab maja seisukorra hindamisest, milleks on soovitatav kaasata vastava valdkonna ekspert.

Tihti piisab välisseinte soojustamisest ning akende ja küttesüsteemi vahetusest, et maja saaks  aastaringselt kasutada. Kui soov on aga vana suvila renoveerimine ette võtta põhjalikumalt, siis vajavad suvila renoveerimise tööd ka ehitusprojekti ja kooskõlastust omavalitsusega.

Kõik see pole aga ei ajaliselt ega ka rahaliselt võrreldav uue maja ehitamisega pangalaenuga, mis praeguste ehitushindade juures võib osutuda märgatavalt kallimaks kui vana suvila renoveerimine.

Kas suvila renoveerimine on võimalik ette võtta ka laenuga?

Sageli ei pruugi suvila renoveerimine klassikalises mõttes kodulaenu tingimuste alla mahtuda. Küll aga on suvila renoveerimine igati mõistlik ette võtta just kinnisvara tagatisel laenuga, sest selline majalaen tuleb kokkuvõttes soodsam, väiksema intressiga ja selle tagasimakseperiood on pikem kui näiteks tarbimislaenudel. Laenuvõtmise kasuks räägib ka see, et maja ehitamine pangalaenuga aitab ehitustööd valmis saada kiiremini, nii et suvilasse saab  juba suve jooksul sisse kolida.

Kinnisvaralaenu saab võtta krundi tagatisel, praeguse eluaseme tagatisel või ka suvila tagatisel, mida renoveerima hakatakse. Võimalik on vormistada laen korteri tagatisel, laen maa tagatisel või laen metsa tagatisel.

Hüpoteeklaen väljastab laenu sõltuvalt kinnisasja väärtusest vahemikus 2 000 € – 500 000 €. Kui plaanis on teha sisetöid, siis sobib selleks remondilaen. Kui tööde maht on suurem, siis tasub valida renoveerimislaen, mis on mõeldud spetsiaalselt erinevate renoveerimistööde finantseerimiseks, mida vana suvila renoveerimine endas sisaldab. 

Ka juhul, kui sellise elukoha huvilistel suvilat veel polegi, on võimalik kas maatüki ostmine või suvila ostmine hüpoteeklaenuga. Võimalik on taotleda ka laenu krundi ostuks või valida koduvahetuslaen, mis aitab suvila elamiskõlblikuks seada ilma eelnevat eluaset koheselt maha müümata.

Hüpoteeklaenu kinnisvara tagatisel laenude maksimaalne tagasimaksetähtaeg on kuni 20 aastat, laen peab olema tagasi makstud enne laenuvõtja 80. sünnipäeva. Kui kliendil on varasemalt võetud laenud, siis samas võimalik ja arukas need Hüpoteeklaenu abil refinantseerida. Laenude refinantseerimine on erinevate laenude, liisingute ja järelmaksude koondamine üheks, kinnisvara tagatisel laenuks, millele on soodsamad tingimused ja pikk tähtaeg – nii on igakuiseid makseid vaid üks ja see on oluliselt soodsam kui varasemad kohustused kuus kokku.

Kinnisvara tagatisel laenu taotlemine Hüpoteeklaenus võtab aega vaid mõne minuti, laenupakkumise saad kätte juba 1 tööpäevaga. Kogu laenuga kaasnev asjaajamine, et vana suvila renoveerimine ette võtta, käib mugavalt interneti teel. Lisaboonuseks on, et Hüpoteeklaenust laenu taotlemisel on tagatisvara hindamine laenajale tasuta.

Soovid täpsemat infot?

Helista meie tasuta infonumbril 1203 või täida ära kontaktivorm kodulehel.

Tagasi nimekirja