25. aprill 2024

Plaanid remonti? Loe, millal tasub appi võtta Remondilaen

Remont on esimene valik oma korteri, maja, suvila ja miks mitte ka äriruumide värskendamiseks. On arvestatud, et keskmiselt võetakse põhjalikum koduremont ette iga 7-10 aasta tagant. Kuidas aga oma remondiplaane finantseerida?

Mitmeid pisiremonditöid on võimalik kodus ise ära teha. Tapeedi vahetuseks ja seinavärvi värskendamiseks piisab enamasti koduomaniku pealehakkamisest ja käiste üleskäärimisest. Jälgides ehituspoodide sooduspakkumisi, ei nõua need tööd üldjuhul ka kuigi palju raha.

Kui aga planeerid suuremaid remonditöid või terve majapidamise uuendust, siis tasub enne tööde alustamist kindlasti tegevused läbi mõelda ja arvutada, kui suureks võib kujuneda remondieelarve. Suuremate ehitustööde korral võib tegemist olla kulukama projektiga, kui esialgu võiks arvata. Sellisel juhul on mõistlik appi võtta Remondilaen, millega saab remondikulud hajutada pikemale perioodile. Nii on remondi tegemine kokkuvõttes oluliselt efektiivsem, tasumine jõukohasem ja suurt summat ei pea ühekorraga välja käima.

Kes saavad Remondilaenu taotleda?

Hüpoteeklaenu Remondilaen sobib nii eraisikutele kui ka äriettevõtetele.

Kinnisvara tagatisel Remondilaenu summa algab 2000 eurost. Laenu tagasimaksmine toimub tavaliselt annuiteetgraafiku alusel, mille puhul tagasimaksed on jaotatud võrdseteks kuumakseteks. Mõnel juhul saab valida ka lühiajalise bulletgraafikuga laenu, näiteks kui peale remonti on plaanis korter vm kinnisvara müüa ja saadud rahast tasuda laenu põhiosa. Sel juhul tasub klient igakuiselt vaid intressimakseid.

Laenu tagatisena võib kasutada nii remonditavat kinnisvara kui ka teist eluaset või näiteks krunti ja metsamaad.

Milliseid töid saab Remondilaenu abil finantseerida?

Remondilaenu puhul on tegemist paindliku laenutootega. Sõltuvalt vajadusest saab raha kasutada nii korteri, maja, suvila ja ka äripinna remondiks.

Remondilaenu abil saab katta erinevaid remonditöid, nagu näiteks:

Värskenduskuur korteris

Remondilaenuga on võimalik korteris ette võtta nii üksiku toa remont kui ka terve korteri põhjalik renoveerimine.

Laenusumma hulka võib arvestada ka remondijärgse sisustuse uuenduse, näiteks köögimööbli vahetus, garderoobi ehituse, vannitoa remondi ja uue parketi paigalduse. Nii on võimalik ka vanemast korterist luua tõeliselt hubane ja kaasaegne kodu, mis vastab tänapäevastele nõuetele ning kõigi pereliikmete vajadustele ja soovidele.

Maja renoveerimine

Majaomanik teab, et kodus ja suvilas on pidevalt vaja midagi remontida. Remondilaenu abil saab kodus teha nii sisetöid kui ka põhjalikumaid hoone renoveerimistöid, vahetada katus, aknaid ja uksi, renoveerida torustik, saun ja vannituba.

Palju räägitakse hoonete energiatõhususe tõstmisest ja ka neid töid on võimalik eramajas Remondilaenu abil teha – näiteks soojustada fassaadi ja vundament või vahetada vananenud kütteseadmed ökonoomsemate vastu.

Remondilaenu võib kasutada ka välisrajatiste ehituseks või renoveerimiseks. Võimalik on välja vahetada lagunenud terrass, rajada kasvuhoone või sisustada mõnus aiapaviljon, kuhu suvel tuule ja vihma eest varju minna.

Äriruumide remont

Juriidilised isikud saavad samuti Remondilaenu taotleda, näiteks tootmis- ja kontoriruumide või ka laopindade renoveerimiseks. Kaasaegsed töötingimused on olulised nii ettevõtjale, töölistele ja ka klientidele.

Remondilaenu abil saab teha suuremaid remonditöid, alustades sise- ja välisviimistlusest kuni sisustamise ja vajaliku inventari ning seadmete soetamiseni.

Miks valida Remondilaen kinnisvara tagatisel?

Kuna elu- ja äripindade remont tasub ette võtta korraga suuremas mahus, siis on see ka keskmisest suurem investeering, mistõttu on remonditööd otstarbekas finantseerida kinnisvara tagatisel laenuga. Põhjus on selles, et kinnisvara tagatisel laen on soodsama intressimääraga ning laenusumma tagastamine toimub pikema maksetähtajaga. Sel moel on igakuised tagasimaksed väiksemad, jõukohasemad ning laen mõistlikum tagatiseta laen või järelmaks.

Hüpoteeklaen teeb igale laenutaotlejale personaalse pakkumise ja laenu on võimalik võtta kuni 20 aastaks. Lisaks on Hüpoteeklaenus tagatise hindamine tasuta, mis säästab kliendile nii aega kui raha.

Kuidas Remondilaenu taotleda?

Remondilaenu taotlemise protsess on mugav ja kiire:

  • Täida ja esita taotlus kodulehel ning lisa pildid tagatiskinnisvarast.
  • Laenupakkumise ja -otsuse saad kätte juba 1 tööpäevaga.
  • Kui pakkumine sobib, sõlmitakse notariaalne leping.
  • Raha laekub sinu kontole juba 2-3 päeva jooksul.

Kui vajad lisainfot Remondilaenu kohta, helista julgelt meie TASUTA lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja