17. mai 2022

Kuidas saada laen kinnisvara ostuks

Maja või korteri ostmine tähendab, et enamasti on selliseks tehinguks vajalik leida lisaraha või võtta laen. Kuidas aga saada laen kinnisvara ostuks? Ja millised laenud kinnisvara ostmiseks on kõige sobivamad?

Sõltumata sellest, missuguse kinnisvara ostmisest me räägime – olgu selleks siis maatüki ostmine, eramu ostmine, suvila ostmine laenuga või korteri ost – võime Sulle kinnitada, et kõigi nende jaoks on sobiv laen kinnisvara ostuks olemas.

Arvestades seda, kui kõrgele on kerkinud kinnisvara hinnad, siis on enamasti vajalik kinnisvara ostuks võtta keskmisest suurem laen. Seda enam on laenu võtmisel oluline jälgida, milline on tagasimaksetähtaeg, pakutav intress ja laenu kogukulukuse määr.

Et laenumakse ei hakkaks liigselt piirama igakuiseid muid väljaminekuid ja kohustusi, siis tasub valida selline laen kinnisvara ostuks, mida saab tagasi maksta pikema perioodi jooksul. Näiteks nagu kinnisvara tagatisel laen, mille tagastamistähtaeg võib olla isegi kuni 20 aastat ja mille tagatisena saab kasutada ostetavat kinnisvara või ka mõnda muud eramut, ridaelamuboksi või võtta laen korteri tagatisel. Samuti on võimalik taotleda laen maa tagatisel ja laen metsa tagatisel.

Miks taotleda laen kinnisvara ostuks kinnisvara tagatisel

Võrreldes lühiajaliste ja tagatiseta laenudega on kinnisvara tagatisel laenudel palju eeliseid. Lisaks pikale maksetähtajale on veel teisigi põhjuseid, miks valida just kinnisvara tagatisel laen kinnisvara soetamiseks. Nendeks on enamasti:

  • madalam intress
  • paindlikumad tingimused
  • madalam kuumakse
  • maksepuhkuse võimalus

Kas kinnisvara tagatisel laenuga saab ka ostetavat kinnisvara remontida?

Absoluutselt! Kui uusarendused välja jätta, siis on täiesti tavapärane, et uus kinnisvaraomanik tahab värskelt ostetud majas või korteris enne sissekolimist ka veidikene remonti teha. Sõltuvalt planeeritud tööde suurusest sobivad selleks näiteks remondilaen või renoveerimislaen. Soovi korral on remondiks vajalik laenusumma võimalik taotleda ka hiljem, kui laen kinnisvara soetamiseks on juba väljastatud ja uude koju sisse kolitud.

Millised on tingimused, et saada laen kinnisvara ostuks?

Hüpoteeklaenu taotlemiseks pead olema vähemalt 18-aastane ja Sul peab olema ette näidata püsiv sissetulek. Hüpoteeklaen aktsepteerib üheksat sissetuleku liiki: töötasu, pension, renditulu, lastetoetused ja muud riiklikud toetused, elatis, stipendium, intressitulu, dividendid ja ettevõtlustulu.

Laenu saab tulla taotlema nii üksi kui ka koos kaaslasega. Laenu tagatiseks võib olla Eesti Vabariigis asuv kinnisvara, mille minimaalne väärtus on vähemalt 10 000 eurot.

Oluline on veel märkida, et Hüpoteeklaenu käest on võimalik laenu taotleda ka sellise kinnisvara tagatisel, millele on juba varasemalt seatud hüpoteek. Maksimaalne laenusumma võib olla kuni 75% kinnisvara väärtusest. Ehitusõigusega elamukrundi puhul on vastav summa kuni 60% ja muu maa puhul kuni 50%. 

Soovides lisainfot, millised on Hüpoteeklaenu pakutavad laenud kinnisvara ostmiseks, siis võta meiega ühendust, helistades meie lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktivorm

Võta laen kinnisvara ostuks kuni 500 000 €.

Pakume paindlikke laenusid kinnisvara tagatisel. Laenupakkumise saad kätte juba 1 tööpäevaga.

Mine laenutaotlust täitma!

Tagasi nimekirja