18. august 2021

Korduma kippuvad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel

Kuna praegu on kõige magusam aeg krundi ostmiseks ja majaehitusega alustamiseks, siis koondasime kokku kõige sagedasemad küsimused laenu abil krundi ostmise ja maja ehitamise teemadel, mis on loodetavasti abiks, kui sul on uue kodu või suvila rajamine plaanis.

Kas osta valmis maja või ehitada uus?

Majaomanikuks saamiseks on kaks võimalust – osta valmis maja või valida omale sobiv krunt ja ehitada sinna päris nullist uus maja. Mõlemal on omad plussid ja miinused. Valmismajja saab kohe sisse kolida. Ehitades saad aga protsessis rohkem kaasa rääkida ning paremini arvestada oma vajadusi näiteks ruumiplaneeringu osas.

Uue maja ehitus võtab kindlasti mõnevõrra rohkem aega. Kuid kui taotleda kinnisvara tagatisel laen ja kasutada majaehituseks laenuraha, saad tööd tehtud järgemööda ja ühekorraga. Nii on täiesti võimalik juba selleks jõuluks uude majja kolida. Eriti kiirelt käib tänapäeval moodulmajade ehitus, mille moodulid toodetakse valmis tehases. Selline maja võib sissekolimiseks valmis saada juba kolme-nelja kuuga.

Kas krunti saab osta laenuga?

Väga sageli küsitakse, kas krunti saab osta laenuga või peab krundi jaoks endal raha olemas olema. Kui võtta laen kinnisvara tagatisel, siis saab selle eest soetada ka krundi. Arvestama siiski peab, et laenusumma saab olla kuni 50% hoonestamata kinnisvara väärtusest. Kui aga vormistada laen krundi ostmiseks näiteks olemasoleva korteri või eramu tagatisel, siis on maksimaalne laenusumma kuni 65% kinnisvara väärtusest.

Kuidas käib maja ehitamine laenuga?

Maja ehitamine laenuga käib etappide kaupa. Etappide täpne sisu lepitakse kokku laenuandjaga. Näiteks võib olla majaehitus jagatud järgmisteks etappideks: vundament, välisseinad, kinnine majakarp ja valmismaja. Pärast iga etapi lõppu hinnatakse kinnisvara väärtust ja vastavalt sellele väljastatakse järgmine osamakse.

Kuidas näeb välja Hüpoteeklaenu taotlemise protsess?

Kui sul on plaanis soetada krunt ja ehitada sinna peale maja, siis näeb laenu taotlemise protsess välja järgmine:

  1. Vali välja sobiv krunt.
  2. Esita laenutaotlus läbi meie kodulehe. Lisa juurde konto väljavõte ja paar pilti pakutavast tagatisest. Hüpoteeklaen hindab tagatise ise ära, eraldi kinnisvara hindamist tellima ei pea.
  3. Laenuhaldur võtab sinuga 1 tööpäeva jooksul ühendust ja teeb sulle laenupakkumise.
  4. Kui pakkumine sobib, siis sõlmime laenulepingu ja seame kinnisvarale hüpoteegi.

Laenu esimese osa väljastame samal päeval pärast hüpoteegilepingu sõlmimist. Järgmised laenu osad väljastatakse sulle vastavalt ehituse valmimisele, arvestades et laenusumma ei saa ületada 65% tagatise väärtusest.

Iga uue laenuosa väljamaksmiseks tuleb sul esitada pildid vahepeal tehtud töödest.

Ehita koos Hüpoteeklaenuga! Kui oled parasjagu krundi ostmise ja majaehituse peale mõtlemas, siis võta meiega kindlasti ühendust ja teeme sulle pakkumise.

Mine laenutaotlust täitma

Tagasi nimekirja