7. mai 2024
Kevadel tekib vastupandamatu soov ka kodu värskendada ja remontida. Siit leiad 5 praktilist ideed, mis aitavad sul Remondilaenuga uuendada oma korteri ilmet, et tunneksid end kodus tõeliselt mõnusalt ja õnnelikult.
Köögimööblit kasutatakse kodudes tihedalt, see kulub ja kasutamistavadki muutuvad, seega võib juhtuda, et 10 aastat vana köögimööbel on veidi ajale jalgu jäänud. Uuemad materjalid ja lahendused on mugavamad ja jätkusuutlikumad, et kodune kokkamine jätkuvalt rõõmu ja elamusi pakuks.
Kui vana köök on töökõlbulik, siis piisab värskenduseks ka tööpinna ja kapiuste vahetusest. Kui aga kulumise märke on rohkem ja on tekkinud vajadus ka paigutuse ning köögiseadmete vahetuseks, siis tasub kaaluda terve köögimööbli vahetust, et köök sobituks paremini kokku sinu ülejäänud interjööri ja praeguse elustiiliga.
Korteri keskpunktiks on enamasti elutuba, kus veedetakse palju aega. Vaata üle, kas lisaks mööblile ja valgustusele vajavad värskendust ka põrand, seinad ja lagi. Kevadsuvine hooaeg on mugav suurema remondi tegemiseks. Kui ka pehme mööbel vajab hoolt, siis telli selleks spetspuhastus või kaalu istemööbli vahetamist uuema ja mugavama vastu.
Sama pilguga käi üle ka teised eluruumid – magamistuba, lastetoad, esik, garderoob, kodukontor jne. Kui mõni mööbliese ei täida enam oma funktsiooni, saada need teisele ringile, et saaksid rahus valida oma koju uued voodid, kapid, lauad ja toolid, mis vastavad paremini sinu ja su pereliikmete vajadustele.
Koledaks läinud vannitoaplaatide ja katkise sanitaartehnika puhul ei aita muu, kui need täies mahus välja vahetada. Ka vannitoa remont tasub ette võtta ühekorraga, et saaks korrektselt välja vahetada põranda- ja seinaplaadid, teha torutööd, paigutada uus valamu, dušinurk või vann ning muud sisustuselemendid. Värskelt remonditud vannituba näeb hea välja ja pakub igapäevaselt lõõgastavaid hetki.
Remondi käigus saad lasta paigutada kõik oma käe järgi. Näiteks, kui oled igatsenud pesumasinat ja kuivatit, saad vannitoa paigutuse ümber planeerida, et seadmed sinna mahutada. Samamoodi ehitatakse vanemates korterites tihti kokku WC ja vannituba, et avarust juurde saada.
Kui sinu korteril on rõdu või terrass, siis nüüd on õige aeg ka seal värske pilguga ringi vaadata, mida võiks ümber korraldada, et kevadel ja suvel päikselisi ilmasid nautida.
Alusta kevadisest suurpuhastusest. Seejärel värvi vajadusel seinad ja piirded ning vali rõdule sobiv vaip ning suvemööbel, näiteks mugav diivanikomplekt või hoopis söögilaud koos toolidega.
Hubasust saab rõdule luua taimede ja lilledega. Praktiline ja tore on rõdule paigutatud minikasvuhoone, milles hoole ja armastusega kasvatada lõhnavaid maitsetaimi, maasikaid ja tomateid.
Kui korteri viimasest renoveerimisest on möödas rohkem kui 7 aastat, on aeg suuremaks ja põhjalikumaks remondiks. See tähendab juba tunduvalt suuremaid ehitustöid nagu seinte ja lagede pahteldamine ja viimistlemine, põrandakatete vahetus, akende ja uste väljavahetamine jne.
Kui pangakontole kogunenud summast ei piisa kõigi remonditööde tegemiseks, siis tasub appi võtta Remondilaen. Hüpoteeklaenu Remondilaen on abiks ka köögimööbli vahetamisel, korteri sisustamisel ja vannitoa remondil.
Kinnisvara tagatisel Remondilaen on paindlik, võimaldades väljaminekud jaotada kuni 20 aasta peale. Nii on sul igakuised kulud kontrolli all ja vajalik remont ei jää tegemata.
Hüpoteeklaenu Remondilaenu taotluse saad esitada kodulehel ja laenuotsuse saad kätte juba 1 tööpäevaga. Raha saad hakata kasutama 2-3 päeva pärast notariaalse lepingu sõlmimist.
Kui sul on küsimusi Remondilaenu teemal, helista julgelt Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203.