Laenude intressimäärad

Laenulepingus fikseeritud intressimäär määratakse igale kliendile personaalse pakkumise alusel.

Intress on krediidiandjale makstav tasu laenu kasutamise eest ja see võib olla kas fikseerimata (muutuv) või fikseeritud. Fikseerimata intressimäär koosneb intressi baasmäärast – 6 kuu Euribor (Euroopa pankadevaheline keskmine intressimäär) – ja intressi marginaalist. Intressi marginaal on intressimäära muutumatu osa, mis määratakse kliendile lähtuvalt tema riskist. Fikseeritud intressimäär ja intressi marginaal sõltuvad peamiselt kliendi krediidivõimest, tagatisest, omafinantseeringu määrast ja maksekäitumisest.

Meie üle 12 kuuse tähtajaga annuiteetgraafikuga laenude intressimäär on fikseerimata, mis tähendab, et laenu tagasimakse võib Euribori tõusu tõttu tulevikus kasvada. Palume teil läbi mõelda, kas suudate ka intressi baasmäära olulise tõusu korral laenumakseid tasuda. Selleks võite kasutada laenukalkulaatorit või paluda meie halduril välja arvutada laenumaksed erinevate kõrgemate baasmääradega.

Fikseeritud intressimäär

Intressimääralates 9%

Fikseerimata intressimäär (intressi baasmäär + intressi marginaal)

a) intressi baasmäär6 kuu Euribor
b) intressi marginaalalates 9%

Intressi baasmäär

6 kuu Euribor 3.787 %

Seisuga 20.05.2024
https://www.euribor-rates.eu/en/current-euribor-rates/3/euribor-rate-6-months/

Intressi baasmäära fikseerimise päev on kuu 15. päev. Kui intressi baasmäära fikseerimise päev ei ole pangapäev või sellel päeval intressi baasmäära fikseering puudub, siis võetakse aluseks 15-ndale kuupäevale eelneval tööpäeval fikseeritud intressi baasmäär. Kui Euribor on negatiivne, loetakse intressi baasmäär võrdseks nulliga.

Ajaloolised Euribori määrad