27. juuni 2023

Kuidas väikeettevõtjana Kasvulaenuga oma äri kasvatada

Ettevõtte kasvatamine vajab tihtipeale rohkem raha kui ettevõtjal pangakontol on. Kui oled alles alustav või juba tegutsev väikeettevõtja, kellel on kuni 9 töötajat ja sinu ettevõtte käive või bilansimaht on alla 2 miljoni euro, saad Hüpoteeklaenult taotleda soodustingimustel Kasvulaenu, mis aitab kasvatada sinu äri, et sina saaksid kasvada ettevõtjana.

Kasvulaen on just väikeettevõtetele mõeldud kinnisvara tagatisel laen, mida saad kasutada ettevõtte laiendamiseks ja projektide arendamiseks, samuti uute tegevuste käima lükkamiseks.

Soeta laiendamiseks vajalikud seadmeid ja tehnika

Kasvulaenu abil saad finantseerida auto, kaubiku või ka metsamasinate ostu. Samuti võid Kasvulaenu toel soetada uusi tootmisseadmeid ja muud äriks vajalikku tehnikat, mis aitab sinu ettevõttel tõhusamalt tööd teha ja seeläbi ka kiiremalt kasvada.

Ühtlusta oma rahavoogusid

Kasvulaen võimaldab ka ettevõtetel rahavoogusid paremini juhtida. Väike-ettevõtetele on sageli probleemiks nii pikad maksetähtajad ja kaubavarude pikad tarneajad. Kasvulaenu abil on võimalik jätkata põhitegevusega ka nende perioodide vahel ja tasakaalustada tööde mahtu vaatamata viivitustele. Stabiilne rahapuhver annab kindluse pikemate ja suuremaid projektidega tegelemiseks.

Refinantseeri kallimad laenud

Kui oled varasemalt võtnud kallimaid ärilaene, siis on mõistlik need soodsama intressiga Kasvulaenu toel refinantseerida. Soodustingimustel Kasvulaenu abil saab igakuised laenumaksed väiksemaks ja ning hajutada võetud kohustused pikema perioodi peale, seegi on väikeettevõtjale riski hajutamiseks oluline otsus.

Laenud vahemikus 2000 – 50 000 eurot kuni 15 aastaks

Hüpoteeklaen väljastab Kasvulaenu koostöös Euroopa Investeerimispangaga, mis võimaldab meil väikestele ettevõtetele pakkuda paremat intressimarginaali. Laenu summa on kuni 25 000 eurot ja igal ettevõttel võib olla kuni kaks aktiivset kasvulaenu. Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg on 3 kuust kuni 15 aastani.

Kasvulaen sobib nii alles alustavale kui ka juba tegutsevale ettevõttele

Kasvulaenu saavad taotleda muuhulgas ka päris alustavad ettevõtjad aga kindlasti ka juba tegutsevad ärid. Taotlejale esitatavad tingimused on soodsad, taotlemine kodulehel on kiire ja mugav.

Hüpoteeklaen on Kasvulaenu edukalt väljastanud juba paar aastat erinevas suuruses tootmis-, teenindus ja kaubandusettevõtetele üle Eesti. Laenajad on rahastuse kasutusotstarbena peamiselt välja toonudki seadmete ja masinate soetamist, kaubavarude täiendamist, ruumide ostu ja remonditegevusi, aga ka personali värbamise ja väljaõppe kulude katmist.

Samuti saab Kasvulaenuga finantseerida kinnisvara energiatõhususe tõstmist, kütte- ja jahutussüsteemide uuendamist, katuse ja akende vahetust ning töö-ja tootmisruumide sisustamiseks, ka pikemaajalistesse projektidesse investeerimiseks.

Kuidas Kasvulaenu saada?

Kasvulaenu saab taotleda kinnisvara tagatisel ja tagatiseks võib olla näiteks korter, maja, ridaelamuboks, tootmishoone, hoonestamata krunt või metsamaa. Hüpoteeklaenus on tagatiskinnisvara hindamine laenajale tasuta.

Laenu taotlemise protsess on kiire ja mugav, piisab laenutaotluse täitmisest ja esitamisest kodulehel. Laenuotsused Hüpoteeklaenus tehakse üldjuhu 1 tööpäeva jooksul,  sest ajafaktor on väikeettevõtjale sageli kriitiline faktor. Laenu tagasimaksmiseks saab valida vastavalt vajadusele ja projektile sobivama annuiteet- või bullet-graafiku. Võimalik on ka täismaksepuhkus kuni 12 kuud. Kui pakutavad paindlikud laenutingimused sobivad, saab laenuraha kasutusele võtta 2-3 juba tööpäevaga peale lepingu sõlmimist notaris.

Kui sul on küsimusi ja soovid Kasvulaenust rohkem teada, siis võta julgesti ühendust Hüpoteeklaenu halduritega Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Aitame välja selgitada, milline rahastusvariant on sinu ettevõttele sobivaim.

Küsimuste korral helista tasuta lühinumbril 1203 või täida ära kontaktivorm.

Kasvulaenu tegevust rahastab Euroopa Liit tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Tagasi nimekirja