18. august 2021

Võlgade refinantseerimine kui üks võimalik lahendus oma rahalise seisu parandamiseks

Kui sinu rahaline seis ei ole just kõige parem ja varasemalt võetud laenud on järjest kuhjumas, siis on see selge märk, et sul tuleb oma rahaasjad tõsisemalt käsile võtta. Üks võimalik lahendus selleks on võlgade refinantseerimine, mis aitab võla kuhjumisele piiri panna, igakuiseid laenumakseid vähendada ja suure tõenäosusega ka laenu kogusummas võita.

Eriti puudutab see teema neid, kes on mingil eluetapil kalli intressiga kiirlaenu võtnud. Kui selliseid laenusid on juba mitu, siis on võlg kiire tekkima. Nii algab nõiaring, kust on keeruline välja pääseda, kuid mitte võimatu. Alustama peaks olemasolevate kohustuste kirjapanekust. Sealt edasi võiksid uurida juba konkreetsemaid võimalusi, et aru saada, millist efekti võla refinantseerimine annab.

Võlgade refinantseerimine – mida see täpsemalt endast kujutab?

Võlgade refinantseerimine on olemasolevate laenude vahetamine soodsamate vastu. See tähendab, et varasemalt võetud laenud koondatakse kokku uue laenuandja juurde, kes pakub paremaid tingimusi, näiteks pikemat maksetähtaega, soodsamat intressi või madalamat igakuist kulu.

Vormistades laen võlgade tasumiseks kinnisvara tagatisel, aitab see kindlasti vähendada ka krediidi kogukulukust, sest kinnisvara tagatisel laenud on enamasti parema intressiga. Võlgade ümberkujundamine parandab maksevõimekust. Samuti aitab see vältida laenukohustuste täitmata jätmisest tulenevaid leppetrahve, intresse ja viiviseid.

Laenude ühe katuse alla koondamine on ka inimese jaoks märgatavalt mugavam, sest nii tuleb edaspidi igakuiselt makseid teha vaid ühele teenusepakkujale.

Kellele võla finantseerimine on mõeldud?

Võlad võivad tekkida erinevate asjaolude tõttu ja selle eest ei ole kaitstud ei eraisikud ega ka ettevõtted. Kõige sagedasemad teemad, millega laenuandja poole refinantseerimise teemal pöördutakse, on liisingu refinantseerimine, kiirlaenu refinantseerimine ning eluasemelaenu ja kodulaenu refinantseerimine.

Võla refinantseerimine on võimalik nii erakliendi kui juriidilise isikuna. Kinnisvara tagatisel võlgade likvideerimiseks peab sul olema võimalik tagatisena kasutada kinnisvara, milleks võib olla maja, korter või ridaelamuboks või hoonestamata kinnisvara nagu näiteks krunt või metsamaa. Põhimõtteliselt on võimalik laenuleping vormistada ka teisele isikule kuuluva kinnisvara tagatisel, kuid siis peab ta koos sinuga tulema notarisse.

Väga tähtis on mõista, et võla refinantseerimine ei too endaga kaasa veel varasemate võlgade kustumist. Laen koos kõrvalnõuetega tuleb sul endiselt ära tasuda, lihtsalt tasumine toimub uutel tingimustel ja uuele laenuandjale. Küll aga aitab kohustuste ümbervormistamine vabaneda viiviste ja trahvide edasisest kuhjumisest vana laenuandja juures. Väikeste sammude abil jõuad lõpuks sinnamaale, et olukord on taas kontrolli all ning saad kergemini hingata.

Refinantseerimine ei ole keeruline!

Kui võlad on muutnud sinu rahalise seisukorra keeruliseks, on laenu refinantseerimine kindlasti üks vägagi arvestatav variant, mida kaaluda. Laenupakkumine võlgade katteks tasub küsida juba ainuüksi seetõttu, et näha, kas ja kui palju sul on võimalik selle abil säästa.

Äriklientidel aitab kinnisvara tagatisel laen võlgade tasumiseks likvideerida varasemalt võetud kõrge intressiga finantskohustused, et tagada ettevõtte maksevõimekus.

Kui oled võtnud kalli intressiga tarbimislaenu, mille tagasimaksmine käib sulle üle jõu, siis tegele lahenduste otsimisega pigem täna ja ära jäta seda viimasele minutile. See aitab vältida olukorda, kus laenusummale lisaks hakkab omakorda kuhjuma võlg maksmata jäänud trahvidelt ja viivistelt.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!

10000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseeritud intressimääraga 9% ja lepingutasuga 300 eurot, on krediidi kulukuse määr 10,44% (ei sisalda hüpoteegi seadmisega ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,26 eurot ja laenu kogusumma 13817,26 eurot. Krediidileping tagatakse elamukinnisvarale seatud hüpoteegiga. Kindlustuslepingu sõlmimine on kohustuslik. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.

Tagasi nimekirja