15. juuni 2023

Kuidas läheb, Hüpoteeklaenu Tartu kontor?

Töö Tartu Hüpoteeklaenu kontoris on kõike muud kui igav ja üksluine

Hüpoteeklaenu Tartu kontor on olnud avatud juba pea 10 aastat. Rääkisime sel puhul  juttu Tartu kontori kõige staažikama töötaja, kliendinõustaja Annika Vääniga, et lähemalt kuulda, kes on Hüpoteeklaenu Tartu kontori kliendid, kuidas neile tuge pakutakse ning kuidas Lõuna-Eesti ettevõtjatel ja inimestel üldiselt läheb.

Hüpoteeklaenu Tartu kontorist

Hüpoteeklaenu Tartu kontor asub Ülikooli tänaval. Esimestel aastatel töötasin siin üksi, aga tänaseks oleme kokku juba neljakesi. Teenindame lisaks Tartule ka tervet Lõuna-Eesti regiooni, meie alla kuuluvad ka Valga-, Võru-, Põlva- ja Viljandimaa ettevõtted ja eraisikud.

Pakume personaalset kliendinõustamist ja leiame igale kliendile sobiva laenulahenduse tema ideede ja projektide elluviimiseks. Kui meie poole pöördub uus klient, saab ta omale personaalse kliendihalduri, mis on kliendi jaoks väga mugav. Nii ei pea ta mitmele erinevale haldurile oma plaane selgitama, vaid saab suhelda ühe inimesega ja seda ka siis, kui ta pöördub uuesti näiteks aastate pärast.

Hüpoteeklaenuga võib ühendust võtta nii e-kirja kui ka telefoni teel. On ka neid, kes soovivad silmast silma kohtuda ja see võimalus on Tartu Hüpoteeklaenu kontoris alati olemas.

Kes on Hüpoteeklaen Tartu kliendid?

Tartu kliendibaas on väga lai, alustades eraisikutest ja väikeettevõtjatest, kes vajavad laenu 1000-2000 eurot, kuni suurte ettevõteteni, kelle laenusummad küündivad miljoniteni.

Meie peamine fookus on eraisikutel ja väikeettevõtjatel. Eraisikud pöörduvad meie poole sagedamini kevadel ja suvel, kui soovitakse osta suvekodu, teha suuremaid remonditöid kodus või renoveerida maamaja. Laenu küsitakse näiteks akende ja katuse vahetuseks, suvila ostuks või kodu remondiks.

Mitmed kliendid jõuavad meieni kinnisvarabüroode kaudu. Näiteks inimesed, kellel on plaanis võtta kodulaen, ent puudu on omafinantseering. Kui tagatis on olemas, saame neid suvila või kodu ostmisel aidata.

Ärilaenu taotlejad on väga erinevatest tegevusvaldkondadest. Näiteks kevadeti on meil rohkem põllumehi, kellel on hooaeg algamas. Palju on klientide seas kinnisvaraarendajaid, kes rajavad Tartu piirkonda uusi elurajoone, ridaelamuid, kortermaju. Neile sobib meie arenduslaen, personaalne teenindus ja kiirus ning oleme leidnud üksteisega hea klapi.

Kui eraisikud võtavad laenu pigem maksimaalseks ajaks ehk 20 aastaks, siis ettevõtjad võtavad laenu võimalikult lühikese tähtajaga. Eraisikutele on oluline kulusid hajutada, et kuumakse oleks võimalikult madal. Ettevõtjad aga realiseerivad ühe projekti ning tagastavad laenu, et jätkata juba järgmise projekti arendusega, rahastuse vajadused on erinevad.

Kuidas Lõuna-Eesti inimestel ja ettevõtjatel praegu läheb?

Kui koroona alguses oli paar nädalat ehmatust, pärast mida tavapärane elu jätkus, siis ka praegu on inimesed ja ettevõtjad pigem ettevaatlikud. Majanduslangus on olnud õhus juba ligi 5 aastat ja eks ka Lõuna-Eesti inimesed ja ettevõtjad tunnetavad seda.

Omalt poolt oleme riskide hindamisel konservatiivsemad ja jälgime iga laenaja maksevõimet. Siiski ei saa öelda, et uusi projekte ei algatata. Kliendid on lihtsalt hakanud rohkem iseenda äriplaane ja sellega seoses ka laenuvõtmist kaaluma.

Mõned laenud on ennetähtaegselt tagastatud. Oleme ka näinud lühiajalisi viivitusi laenude tagasimaksmisel, kuid neid on olnud varemgi. Midagi kriitilist siin ei ole.

Kuidas on muutunud kinnisvaraturg?

Kinnisvara valdkonnas on Ukraina sõda toonud kaasa ehitusmaterjalide hinnakasvu. Muutunud on ka koduostjate käitumine. Kui vahepeal oli aeg, kus kortereid müüdi paberi pealt, siis täna me näeme, et müügiperioodid on pikenenud ja nii kergekäeliselt broneerimistasu enam ei maksta.

Teadmatus on ka selle osas, mida teeb euribor. See on aga pigem üleüldine teema, mis ei puuduta vaid Hüpoteeklaenu kliente, vaid kõiki laenuvõtjaid nii eraisikute kui ka ettevõtjate seas.

Milline näeb välja Hüpoteeklaenu Tartu kontori igapäevatöö?

Hüpoteeklaenu Tartu kontoris ei hakka kunagi igav. Meie töös pole rutiini, hommikul tööle tulles ei tea kunagi, millega päev lõppeb. Pakume oma klientidele kiireid lahendusi ja see tähendab sageli ka kiireid tööpäevi.

Meil on põhimõte, et võtame alati kõikide klientidega ühendust. Näiteks kui klient ei oska ise taotlust esitada või taotlus jääb mingil muul põhjusel pooleli, siis meie haldur võtab temaga ühendust ja aitame selle ühiselt lõpuni teha. Oluline on mõista kliendi vajadusi ja leida talle sobivaim lahendus.

Kuidas iseloomustad Hüpoteeklaenu Tartu meeskonda?

Tartu 5-liikmeline meeskond on hästi kokku kasvanud ja tekkinud on väga hea sisekliima. Oleme üksteise tööga kursis ja suudame üksteist katta näiteks puhkuste ajal. Tegutseme ühise eesmärgi nimel, milleks on meie klientide soovide ja ideede elluviimine.

Uusi töötajaid värvates ei otsi me lihtsalt töötajaid, vaid inimesi, kes sobivad meie meeskonda. Oskame oma sisekliimat hoida ja väärtustada.

Kuidas igapäevaselt kliente aitate?

Meile on võrdselt tähtis iga klient. Proovime alati lõpuni aru saada, milleks inimene raha vajab, sest nii saame teda päriselt aidata. Kui selgub, et kliendi tegelik soov on hoopis midagi muud, siis kuulame ta ära ja pakume välja kõige sobivama lahenduse.

Näiteks jõuab meie juurde inimesi, kes on mingil ajahetkel võtnud ühe või lausa mitu kehvadel tingimustel laenu. Sellistel juhtudel on täiesti võimalik, et saame neil aidata varasemad kallid kohustused ühe kinnisvara tagatisel laenuga kokku siduda. Laenude koondamine ehk refinantseerimine võib aidata muuta laenu igakuise tagasimakse koguni kolmandiku võrra väiksemaks.

Kui kiirelt on võimalik raha kätte saada?

Enamasti on meie klientidel kiire ja seepärast teeme laenupakkumise igale kliendile 1 tööpäevaga. Sealt edasi on täiesti tõenäoline saada raha kätte juba paari-kolme tööpäevaga, peale lepingu sõlmimist notaris.

See on üks eelis, mis eristab meid näiteks pankadest, kus otsused tulevad aeglasemalt ja klient peab olema valmis kauem ootama.

Miks taotleda just laenu kinnisvara tagatisel?

Hüpoteeklaen väljastab laenu kinnisvara tagatisel. Kinnisvara tagatis ehk hüpoteek või pant on digitaalne märge kinnistusraamatus. Tänu hüpoteegile suudame meie pakkuda laenuvõtjale paremaid maksetingimusi ja soodsamat  intressi.

Kui laenumaksed tasuda korrektselt, nii nagu maksegraafikus on kirjas, siis tagatise pantimine laenumaksja heaolu ei mõjuta. Probleemid hakkavad tekkima siis, kui tekivad makseraskused. Siis on oluline tulla ja rääkida, kindlasti ei tohi pead liiva alla peita. Ütlen alati ka nõustamisel, et meie eesmärk ei ole kodusid käest ära võtta, meie töö on laenude väljastamine. Ei ole olemas lahendamatuid olukordi. Proovime leida väljapääsu ja olemegi need leidnud, aga vaid siis, kui klient teeb koostööd.

Kas Hüpoteeklaenu taotlemine nõuab eelnevat ettevalmistust, näiteks kinnisvara hindamist?

Hüpoteeklaenu taotlemiseks meilt ei ole eelnevalt vaja teha ühtegi ettevalmistust ega kulutust. Alustada võib lihtsalt taotluse täitmisest ja seda on kõige mugavam teha internetis.

Kinnisvara hindamise teeme meie Hüpoteeklaenus ära kliendi eest ja see on kliendile täiesti tasuta. Piisab sellest, kui saata meile 4-5 pilti oma majast, korterist või muust objektist ja meie kinnisvara hindaja teeb vajaliku hindamise.

Kas laenu saab ka siis, kui mul juba on hüpoteegiga kodulaen?

Paljud ei tea, et kinnisvara tagatisel laenu saab võtta ka siis, kui hüpoteek on juba seatud, näiteks kui on varasemalt võetud kodulaen. Hüpoteeklaen saab pakkuda laenu ka teise järjekoha hüpoteegiga.

Kui osa kodulaenust on tagastatud ja inimene soovib oma maja või korterit põhjalikumalt värskendada, osta suvemaja või on tekkinud muu suurem rahavajadus, on võimalik selleks taotleda teise järjekoha hüpoteeklaen.

Teise järjekoha hüpoteegi kasutamine sõltub kinnisvara väärtusest sel hetkel ja sellest, kui palju esimest laenu on tagasi makstud.

Näiteks 15 aastat tagasi ostetud Annelinna korteri väärtus võib tänaseks olla tublisti tõusnud. Kui pool laenusummast on juba tasutud, siis selle väärtuse ulatuses on sama tagatisega võimalik taotleda veel ka teise järjekoha hüpoteegiga laen.

Mida räägivad Hüpoteeklaenu Tartu kontori kohta kliendid?

Kliendid on Hüpoteeklaenu Tartu kontori teeninduskogemusega väga rahul. Oleme saanud väga positiivset tagasisidet. Laenunõustajate töö hindamisel tuuakse positiivsena välja nii vajaliku toe pakkumist, kiirust kui ka kaasa mõtlemist. Samuti hinnatakse meie sõbralikku inimlikku teenindust.

Tugi alustamiseks

Alustav ettevõtja Kätlyn räägib, et valis Hüpoteeklaenu, kuna siit oli tal võimalik taotleda laenu kinnisvara tagatisel. Tänu Hüpoteeklaenule on tal nüüd oma juuksurisalong ja sissetulek. 

Suhtlusest Hüpoteeklaenu Tartu kontoriga jäi talle igati positiivne kogemus. „Laenuhaldur oli mulle väga suureks abiks ja toeks. Suur pluss oli see, et ta oli kogu aeg kättesaadav ja vastas kiiresti mu küsimustele. Kliendihaldur tegi mulle kõik lihtsaks ja arusaadavaks. Kogu taotlemine käis väga kiiresti ja ma ei pidanud oma laenu kaua ootama,“ ütleb ta.

Kiire ja teadlik

Sama kinnitab mitmendat põlve aia- ja metsasaaduste väärindamisega tegeleva pereettevõtte BerryMush esindaja Toomas Trommel. BerryMushi missioon on pakkuda esmaklassilisi värskeid mahetooteid  marju ja seeni puhastelt Lõuna-Eesti põldudelt ja metsadest. Toodete valik on lai, alates värsketest aiasaadustest, marjadest ja metsaseentest kuni külmutatud ning hoidistatud toitudeni. Mahemärgisega mustikad, maasikad, astelpajumarjad ning kukeseened, puravikud ja muud aia- ja metsasaadused on puhtad, orgaanilised, maitsvad ja tervisele kasulikud. Küsimusele, miks pereettevõte otsustas kasutada Hüpoteeklaenu abi, vastab Trommel, et Hüpoteeklaen oli sel ajahetkel neile kõige sobivam laenupakkuja.

„Hüpoteeklaenu Tartu kontori kliendihaldur oli kiire vastamisel, teadlik ja professionaalne,“ lisab ta. 

Kindel partner, kes mõtleb kaasa

Kinnisvaraarendusega tegelev Novasko OÜ on tegutsenud kinnisvara valdkonnas juba pea 7 aastat ja kasutanud Hüpoteeklaenu abi korduvalt. Ettevõtte põhitegevusalaks on rendipinnad ning korterite ja elamute arendamine. Hetkel on renditavat pinda ca 2700 m2 ja lõppjärgus on 56 kinnistuga elurajooni arendus. Värskelt alustati 7 eramu ehitusega Väljaotsa elamurajoonis.

Novasko esindaja Kevin Puidaku sõnul valiti Hüpoteeklaen laenupartneriks, kuna Hüpoteeklaenuga on asjaajamine kiire ja lihtne ning puudub liigne bürokraatia. Puidak toob välja, et intress on küll kõrgem kui kommertspankades, kuid kiirus ja konkreetsed vastused kaaluvad selle üles.

„Meil on algusest peale olnud üks kliendihaldur. Annika Vään mõtleb alati meiega kaasa. Aastate jooksul on tekkinud hea side ja üksteise mõistmine, mis teeb protsessi ja asjaajamise meeldivaks ja kiireks,“ sõnab Puidak. „Just kaasamõtlemine ja kiired lahendused on need, mis meile sobivad. Ehitusel on ju alati kiire ja aeg on raha,“ ütleb Puidak kokkuvõtteks.

 

Võta meiega ühendust

Hüpoteeklaen on kinnisvara tagatisel laenusid Eesti turul pakkunud juba 14 aastat. Aitame ellu viia sinu suuri unistusi ja ideid. Oleme toeks nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele.

Laenuandjana pakume sulle personaalsust, võimalikult kiireid laenuotsuseid ja mõistliku hinnaga lahendusi. Tänu kinnisvara tagatisel väljastavatele laenudele saame pakkuda sulle rohkem paindlikkust tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamaid intressimäärasid.

Soovid täpsemat infot? Meie Tartu kontori kontaktid leiad siit. Alati võid helistada ka Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203 või võtta ühendust kodulehel kontaktivormi kaudu.

Tagasi nimekirja