18. august 2021

Sul on kinnisvara tagatisel laen, mille soovid soodsama vastu vahetada?

Kinnisvara tagatisel võetud laen on üks eelistatumaid laenuliike, sest selle kasutusotstarve on vaba ja intress üldjuhul madalam kui klassikalistel tarbimislaenudel. Kuna aga inflatsiooniga on kasvanud kõik igapäevaselt kasutatavate teenuste ja kaupade hinnad ning tõusnud on laenuintressid, siis on täiesti võimalik, et võetud kohustused on osutunud üle jõu käivaks. Mida siis teha, kui iga sent on arvel ja hädasti oleks vaja igakuiseid kohustusi vähendada?

Sellise probleemi ees on täna paljud Eesti pered ja ettevõtjad, kes varasemalt võetud laenude abil oma majaehitust või muid suuremaid väljaminekuid on finantseerinud. Kuna laenumakse moodustab olulise osa igakuistest kulutustest, siis on kahtlemata üks võimalik kokkuhoiukoht olemasoleva laenu või ka laenude lepingu tingimuste ja laenumaksete ülevaatamine ning võimalusel soodsama vastu vahetamine.

Enamasti käib laenu tagasimaksmine igakuiste maksetena ning tagasimakse summa koosneb põhiosa maksest ja intressist. Intressimäär võib aga erinevatel laenuandjatel erineda ligikaudu 2 korda, seda ka siis, kui laenu pakutakse ühe ja sama nime all, nagu näiteks laen kinnisvara tagatisel. See omakorda võib tähendada oluliselt suuremat igakuist kulu ja kallimat laenu kogusummat tervikuna.

Mida tähendab laenu vahetus

Laenu vahetus ehk laenu refinantseerimine tähendab piltlikult öeldes olemasoleva laenu ümberkolimist teise laenuandja juurde, kes pakub sulle soodsamaid tingimusi.

Eraisikuna tähendab see, et refinantseerimisega jääb sul igakuiselt kätte rohkem raha. Ettevõtjana aitab see aga parandada ettevõtte maksevõimekust ja vältida makseraskustesse sattumist.

Laenude refinantseerimine ei muuda küll olemasolevaid laenukohustusi olematuks, kuid aitab kokku hoida intressidelt ning vormistad laenu pikema perioodi peale, millega saab ouliselt vähendada igakuiset laenu tagasimakse summat.

Igati mõistlik on muutunud oludes oma jooksvate kulutuste üle vaatamine ja oma rahaasjade üle parem kontroll saavutada.

Üks võimalus selleks ongi laenu vahetamine soodsama vastu. Näiteks Hüpoteeklaenul on hetkel käimas refinantseerimislaenu kampaania, mille raames saab kuni maikuu lõpuni oma olemasolevat kinnisvara tagatisel võetud laenu senisest soodsamatel tingimustel üle tuua. Laenu tagatiseks sobib nii maja, paarismaja osa, ridaelamu, korter kui ka maakrunt – elamumaa, metsamaa või põllumaa.

Hüpoteeklaenu abil saavad oma varasemaid kohustusi refinantseerida ka ettevõtjad, kelle tegevust on mõjutanud majanduskeskkonna halvenemine.

Pakkumise saamiseks piisab taotluse esitamisest kodulehel. Edasi abistavad sind juba kogenud nõustajad, kes asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Kui Sul on laenude refinantseerimise kohta küsimusi, saad infot ka tasuta infotelefonil 1203.

Laenupakkumise küsimine ei maksa midagi ja ka tagatisvara hindamine on Hüpoteeklaenus tasuta, seega on võimalik sääst päris suur, niisiis tasub seda võimalust kindlasti kaaluda.

Tagasi nimekirja