18. august 2021

Sul on hea äriidee? Vaata siit, kuidas oma projektile rahastus leida

Kui sul on peas juba mõnda aega küpsenud mõni hea äriidee, siis tuleks nüüd küll käised üles käärida ja tegudele asuda. Paljude ettevõtlike inimeste jaoks on peamine takistus uute projektide elluviimisel rahastuse puudumine. Kuid kui sinu äriplaan on põhjalikult läbimõeldud ja tõotab teenida head tulu, siis on sellele kindlasti võimalik leida ka sobiv rahastus.

Alusta äriidee kirjapanekust

Selleks, et oma ideele rahastus leida, tuleb esimese asjana äriidee paberile kirja panna. See hõlmab nii tegevusplaani kui ka rahalisi näitajaid. Äriplaani eesmärk on tõendada, et projektist on võimalik hakata tulu teenima ja et selle järele on nõudlus. Näiteks pole mingit mõtet hakata Hiinast sisse tooma odavaid kaupu, kui neid tegelikult keegi osta ei taha. Mõnede asjade puhul võib olla ka nii, et nõudlus nende järele on küll suur, kuid kaupade eest ei olda valmis maksma – näiteks käsitööna valmivate kaupade puhul võib vabalt juhtuda, et neid müüakse nii odavalt, et sa ei suuda sellega omale leiba lauale teenida.

Tegutsev ettevõtja

Kui sinu ettevõte on juba tegutsev ja soovid käivitada uut tegevusvaldkonda, ehitada suuremat ladu või tootmishoonet või kasutada ära mõnda suurepärast ärivõimalust, siis pead arvestama, et ka tegutsevalt ettevõtjalt nõutakse kirjalikku plaani, seda eriti siis, kui soovid ärilaenud idee finantseerimiseks kasutusele võtta.

Äriplaani või projektiplaani nõuavad nii toetuste jagajad kui ka laenuandjad. Idee kirjapanek aitab ka sul endal pildi selgemaks saada, et lõplikult otsustada, kas sellesse ideesse tasub oma aega ja raha investeerida.

Projektilaen

Projektilaen on mõeldud ettevõtjatele, kes soovivad ellu viia oma äriideed või rahastada äriprojekti. Projektilaenu eripäraks on, et jooksvalt tuleb tasuda vaid laenuintresse ja laenu põhiosa tagastatakse projekti lõpus.

Kui tavaliselt peab laenu saamiseks ettevõte olema juba mõnda aega tegutsenud, siis projektide elluviimiseks antav laen kinnisvara tagatisel sobib ka neile, kellel käivet veel ette näidata ei ole.

Samuti on kinnisvara tagatisel projektilaen abiks ettevõtjatele, kes vajavad sildfinantseerimist. Näiteks riiklike toetuste puhul makstakse rahasumma enamasti välja alles pärast projekti lõppemist. Sellistel puhkudel aitab sildfinantseerimine projekti rahastada kuni toetuse laekumiseni.

Projektilaenu taotlemiseks piisab äriidee kirjeldamisest ja Eestis asuvast kinnisvarast. Kui sul on hea idee ja soovid sellele leida rahastust, siis esita see Hüpoteeklaenule ja anname sulle nõu, kuidas äriideed finantseerida. Kinnisvara hindamine on meie klientidele tasuta.

Kõik ettevõtjad on kord alustanud nullist. Selleks, et ettevõtjaks hakata, tuleb lihtsalt otsast alustada!

Tagasi nimekirja