2. september 2019

Sinu äriidee vajab kapitali ehk kuidas rahastada ettevõtet ärilaenuga

Mida aeg edasi, seda enam lisandub väikefirmasid, kus ettevõtjad müüvad otse klientidele oma oskusi ja ideid. Miks ei võiks ka Teie valida ettevõtja mitte just kõige lihtsama, kuid kindlasti põnevama ja suuremat vabadust pakkuva tee?

Osalt jääb paljudel selle sammu astumine julguse taha, sest kuigi palgatööl on omajagu miinuseid, pakub see siiski turvatunnet ja kellele meist meeldiks oma mugavustsoonist väljuda.

Kui aga valmisolek ettevõtja kohati okkalisele teele astumiseks on olemas ja äriidee leitud, võib takistuseks saada alustava ettevõtte rahastamine. Selle lahenduseks on Hüpoteeklaenu pakutav ärilaen, mis on olemuselt ka ärilaen alustavale ettevõttele.

Alustava ettevõtte rahastamine pole olnud kunagi nii kerge kui praegu, sest Hüpoteeklaenu  ärilaen on disainitud nii uute äriideede kui ka juba tegutsevate ettevõtete rahastamiseks.


Laen ettevõtte alustamiseks

Hüpoteeklaenu Ärilaen on ärilaen kinnisvara tagatisel, mis on mõeldud ettevõtjatele, kes soovivad rahastada oma ettevõtet või alustada uut äriprojekti. Kuna laenu põhiosa tuleb tagastada alles projekti teostumisel ja jooksvalt tuleb maksta vaid laenuintresse, võimaldab ärilaen alustaval ettevõtjal keskenduda oma põhitegevusele.

Samuti sobib ärilaen ettevõtjatele, kes osalevad projektides, kus on vajalik sildfinantseerimine. Paljude projektide puhul makstakse toetused välja alles pärast projekti elluviimist ja siinkohal tagab just sildfinantseering äriidee rahastamise kuni toetuse laekumiseni.

Vähetähtis pole ka asjaolu, et ärilaen on laenutoode, mis on mõeldud nii väiksemate äriideede rahastamiseks, kui ka suurte projektide elluviimiseks, sest ärilaenu maksimumäär on 2 miljonit eurot.

  • Laenusumma 20 000 – 2 000 000 eurot;
  • Ärilaenu saab taotleda Eesti Vabariigis registreeritud aktsiaselts või osaühing;
  • Laenu tähtaeg on 3 – 180 kuud, tagasimaksegraafik on annuiteet- või bullet-graafik, kus laenuperioodi jooksul tasutakse vaid jooksvat intressi. Täismaksepuhkus kuni 12 kuud;
  • Aktsepteeritavad tagatiseeks on Eesti Vabariigis asuv kinnisvara, mille väärtus on vähemalt 10 000 eurot;
  • Maksimaalne laenu ja tagatise turuväärtuse suhe: kuni 60 protsenti; ehitusõigusega elamukrunt kuni 60 protsenti; muu maa kuni 50 protsenti;
  • Muud nõuded: a)omakapital vastab seadusele; b) viimase majandusaasta aruanne on esitatud; c) selge laenu sihtotstarve ja tagasimakseallikas; d) puuduvad kehtivad maksehäired ja maksuvõlad; e) krediidisumma ei ületa 85 protsenti krediidi projekti maksumusest;
  • Oluline on asjaolu, et tagatisena saab kasutada ka kinnisvara, millele on juba seatud hüpoteek. Uurige võimaluste kohta meie ekspertidelt.


Laen firma asutamiseks väljaspool tõmbekeskusi

Pahatihti jäävad maapiirkondades tegutsevatele ettevõtjatele kinnisvaratagatisel olevad laenutooted kättesaamatuks, kuna nende kinnisvara ei asu atraktiivses asukohas. Kuna Hüpoteeklaen vaatab kinnistut tervikuna, siis sobib ärilaen ettevõtjatele, kes tegutsevad väljaspool suuri tõmbekeskusi.

Sealjuures on Ärilaenu menetlus väga kiire – esmase laenupakkumise teeb Hüpoteeklaen kliendile ühe päeva jooksul.

Kui Ärilaen tekitas huvi või tekkis täpsustavaid küsimusi, võtke julgelt meiega ühendust, helistades lühinumbril 1203 või täites ära meie kodulehe tagasisidevormi.

Pärast laenutaotluse esitamist võtab meie spetsialist Teiega ühendust ning vajadusel küsib lisainfot. Laenu otsusest anname teada juba järgmisel tööpäeval. Pärast positiivset otsust kutsume Teid kontorisse laenulepingut sõlmima. Kontorid asuvad nii Tallinnas, Tartus, Narvas kui ka Pärnus. Soovitud laenuraha saate kätte pärast hüpoteegi seadmist notari juures.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega kodulehel www.hypoteeklaen.ee ja konsulteeri asjatundjaga meie tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja