20. november 2023

Rahaasjad korda – refinantseerimisest avatult ja lihtsalt

Kas tunned, et igakuine palk kaob käest ja liiga suur osa sinu teenitud rahast läheb laenude ja kohustuste tasumiseks? Kui nii, siis on mõistlik veel enne aasta lõppu oma rahaasjad üle vaadata. Vahel võib lahendus olla lihtsam, kui võiks arvata.

Kuhu sinu raha tegelikult kaob?

Tihti ei ole inimestel täit ülevaadet, kuhu nende raha igapäevaselt kaob. Kui aga kõik oma võetud kohustused paberile ritta seada, siis on endalegi üllatuseks, millele kõigele raha kulub.

Selleks, et oma kuludest hea ülevaade saada, pea ühe kuu jooksul arvet kõigi oma väljaminekute kohta. Vaata üle, millised kulud on vältimatud ja milliseid neist saad ehk koomale tõmmata. Eraldi koonda infot järelmaksude, laenude ja muude kohustuste kohta.

Näide: Triinul oli pidevalt enne kuu lõppu raha otsas. Esialgu pidas ta seda kallinenud toidupoe arvete süüks, sest sellest ju räägitakse palju. Kohustusi lähemalt uurides avastas ta, et autoliising, kaks aastat tagasi kodu remondiks võetud väikelaen, pesumasina järelmaks ja hiljutine uue telefoni järelmaks moodustasid kokku 550 eurot, mis oli ligi 40% tema kuupalgast.

Üks laen on parem kui mitu

Kui oled võtnud mitu erinevat väikelaenu või järelmaksu, siis võivad need ühel hetkel üle pea kuhjuda, sest uue väikese kohustuse juurdevõtmine ei tundu ülejõukäiv. Aga iga laen on finantskohustus, mis tuleb plaanipäraselt ka tagasi maksta. Et kohustusi oleks lihtsam tasuda, on teatud olukordades kasulik varasemalt võetud laenud omavahel kokku liita ja need koos refinantseerida.

Laenude refinantseerimisel võid lisaks mugavatele tagasimaksetele saavutada märgatava kokkuhoiu igakuistelt kohustustelt. Vormistades laenu ümber pikemale perioodile, on igakuine laenumakse väiksem. Pikaajalistel kinnisvara tagatisel laenudel on ka oluliselt soodsam intress, mis vähendab laenu kogukulukust. Nii jääb sul igakuiselt raha üle ka muudeks ostudeks ja kõrvalepanemiseks. Sedasi käitudes on võimalik lubada endale näiteks igal aastal veidi erilisem lisapuhkus.

Triin küsis Hüpoteeklaenult pakkumise oma nelja laenukohustuse refinantseerimiseks. Talle tehti pakkumine, mille intress oli eelnevate kohustustega võrreldes märgatavalt soodsam. Tänu kinnisvara tagatisele sai ta laenud ümber vormistada 7 aasta peale, mis tegi kuumaksed tema jaoks jõukohasemaks. Edaspidi tuleb tal igas kuus tasuda üks väiksem laenumakse, mitte neli erinevat.

Millal on õige aeg laenu refinantseerida?

Refinantseerimine on nutikaim viis oma rahaasjade korrastamiseks, et loobuda mitmest kõrge intressiga kohustusest. Millal aga seda on kasulik teha?

Refinantseerida tasub siis, kui:

  • oled võtnud ühe või mitu kallima intressiga laenu
  • soovid oma igakuiseid maksekohustusi vähendada
  • eelistad mugavust ja ühte laenu tagasimakset kuus
  • sinu senine maksekäitumine on eeskujulik

Millist kasu saad refinantseerimisel?

Refinantseerimine annab sulle järgmiseid eeliseid:

  • madalam intress ja laenude kogukulu
  • väiksemas summas igakuine tagasimakse
  • võimalusel vali pikem maksegraafik, mis vähendab koheselt igakuist kulu
  • üksainus kuumakse

Triin vormistas oma väikelaenud Hüpoteeklaenu abil üheks kinnisvara tagatisel laenuks. Sellega võidab Triin edaspidi 220.- eurot kuus. Nüüd jääb tal igakuiselt osa palgast alles, et see kõrvale panna ja talvel reisima minna. Koostöö Hüpoteeklaenuga sujus mugavalt ja kiirelt, kinnisvara hindamisega lisakulu ei kaasnenud.

Tee omad rahaasjad korda veel sel aastal

Aasta lõpp on parim aeg, et oma rahaasjad üle vaadata ja vajalikud muudatused ära vormistada. Nii saad esiteks uuele aastale kindlamalt ja rahulikuma südamega vastu minna. Teiseks oled juba lühikese aja järel võimeline järgmiseid plaane oluliselt paremas seisus ja rahatargemalt tegema.

Laenude refinantseerimiseks täida mugavalt Hüpoteeklaenu kodulehel laenutaotlus ja saa laenupakkumine 1 tööpäevaga.

Miks refinantseerida Hüpoteeklaenuga?

Laenuandjana pakume sulle personaalset lahendust, mis vastab sinu soovidele ja võimalustele. Laenuprotsess on professionaalne ja kiire ning teenus mõistliku hinnaga. Vastuse oma laenutaotlusele saad juba 1 tööpäevaga ning tingimuste sobivusel saad olemasolemad kallid laenud ümber vormistada juba järgmise paari tööpäevaga.

Hüpoteeklaen väljastab laenu kinnisvara tagatisel. Tänu kinnisvara tagatisele saame pakkuda rohkem paindlikkust tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamaid intressimäärasid.

Küsi refinantseerimislaenu pakkumist juba täna!

Refinantseerimine ei ole keeruline. Kui soovid lisainfot refinantseerimise teemal, siis helista julgelt Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203.

Mine laenutaotlust täitma


Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!

Krediidi kulukuse määr on 14,91% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 10 000 €; lepinguperiood 7 aastat, tagasimaksete arv 84, intress 9% + 6 kuu Euribor* aastas, lepingutasu 300 €, laenu tagasimaksete summa 15256,32 € ja laenu kogusumma 15556,32 €. Laenuleping tagatakse hüpoteegiga ja laenu võtmisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid.

*07.09.2023 on Euribor 3,938%.


Tagasi nimekirja