5. juuli 2024

Puust ja punaseks: Millal valida Kasvulaen ja millal Ärilaen?

Otsid võimalust, kuidas rahastada oma ettevõtte plaane või alustada uue äriprojektiga? Panime siia artiklisse kirja, millised on kasvulaenu ja ärilaenu peamised erinevused, et aidata sul otsustada, milline rahastusvõimalus sinu ettevõttele sobib ning kumba neist valida.

Rahasta oma ettevõtte plaane kiirelt ja mugavalt

Hüpoteeklaen pakub ettevõtjatele kiireid ja mugavaid rahastusvõimalusi, millest kõige eelistatumad on Ärilaen ja Kasvulaen. Mõlemaid laene saab taotleda kinnisvara tagatisel ja tagatiseks võib olla korter, maja, suvila,  ärihoone, hoonestamata krunt või metsamaa, mis asub Eestis ja mille väärtus on vähemalt 10 000 eurot.

Nii ärilaenu kui kasvulaenu puhul saab laenuvõtja vastavalt oma vajadusele tagasimaksmiseks valida kas annuiteetgraafiku või bullet-graafiku. Annuiteetgraafikuga makstakse iga kuu tagasi osa krediidisummast koos intressiga. Intressi arvestatakse krediidisumma jäägilt. Bullet-graafiku puhul makstakse laenuperioodi jooksul igakuiselt vaid intressimakseid ja krediidisumma tuleb tagastada lepingu lõppedes. Mõlema laenu tagasimaksetähtaeg võib olla 3 kuust kuni 15 aastani.

Tänu Hüpoteeklaenu kiirele laenutaotluste menetlemisele saab ärilaenu ja kasvulaenu pakkumise kätte juba 1 tööpäevaga. Tingimuste sobivusel laekub raha sinu kontole 2-3 tööpäevaga. Nii ei tule ettevõtjal nädalate kaupa laenuotsust oodata, vaid saad praktiliselt kohe oma plaane realiseerima asuda.

Ärilaenu ja kasvulaenu peamised erinevused

1. Sihtgrupp

Kasvulaen on mõeldud mikro- ja väikeettevõtjatele, kellel on 1 kuni 9 töötajat ja aastakäive või bilansimaht ei ületa 2 miljonit eurot.

Ärilaenu saavad taotleda igas suuruses ettevõtted, sh ka keskmised ja suurettevõtted. Mõlemad laenutooted sobivad nii alustavatele kui juba tegutsevatele ettevõtjatele ja siin piiranguid ei ole.

Laenu taotlemiseks peab ettevõtte omakapital vastama seadusele ja ettevõttel ei tohi olla kehtivaid maksehäireid ega maksuvõlgasid. Samuti peab tegutsevate ettevõtete puhul olema esitatud majandusaasta aruanne.

2. Maksimaalne laenusumma

Kasvulaenu maksimaalne laenusumma on 25 000 eurot ja seda võib kasutada uue ettevõtte asutamiseks, äritegevuse laiendamiseks, kontoripinna remondiks või sisustamiseks, käibevahendite soetamiseks, seadmete ostuks ja muudeks investeeringuteks.

Ärilaenu saab kasutada samadel eesmärkidel, ent summa on tunduvalt suurem, ulatudes kuni 3 miljoni euroni. Laenurahaga saab katta ka suuremaid investeeringuid tootmisesse, ambitsioonikaid laienemisplaane ja erinevaid mahukaid arendusprojekte.

3. Intress

Ärilaenu taotlemisel tehakse igale laenutaotlejale personaalne laenupakkumine. Kasvulaenu puhul on intress fikseeritud. Lisaks on Kasvulaenul hetkel käimas sooduskampaania – kui esitada laenutaotlus enne 31. juulit 2024, kehtib sulle kasvulaenu soodusintress 6,0% + euribor.

Kumb laen valida?

Sobiva laenu valik sõltub eelkõige sinu ettevõtte eesmärkidest ja plaanidest. Suurte projektide ja investeerimisplaanide jaoks sobib ärilaen, mis võimaldab suuremat laenusummat. Olles mikro- või väikeettevõtja, kellel on kuni 9 töötajat ja aastakäive kuni 2 miljonit eurot aastas, on aga Kasvulaen parem valik, eriti arvestades selle paindlikke tingimusi ja praegu käimasolevat sooduskampaaniat.

„Viimaste aastatega on Kasvulaenust saanud meie kõige populaarsem laenutoode ja meil on hea meel pakkuda seda piiratud aja jooksul nüüd veelgi soodsama intressiga,“ julgustab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju kõiki väikeettevõtjaid laenutaotlust esitama.

Kasuta võimalust, taotle Kasvulaenu juba täna!

Hüpoteeklaen on 15-aastase kogemusega laenuandja, väljastame kinnisvara tagatisel laene nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Kasvulaen on suunatud mikro- ja väikeettevõtjatele äritegevuse kasvatamiseks, käibevahendite soetamiseks ja uute ideede elluviimiseks. Kasvulaenu väljastatakse koostöös Euroopa Investeerimisfondiga.

Kasvulaenu taotlemiseks tuleb esitada taotlus ja lisada fotod tagatiseks pakutavast kinnisvarast, misjärel saame esitada Sulle laenupakkumise juba 1 tööpäevaga. Kui tingimused sobivad, siis laenu vormistamise protsess on meie juures kiire ning raha saab kasutama hakata juba paari-kolme tööpäeva pärast.

Kasvulaenu soodusintress 6,0% + euribor kehtib kõigile taotlejatele kuni 31. juulini 2024.

Kui soovid ettevõtete laenude kohta rohkem infot, siis helista Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja