16. juuli 2024
Palgatöö pakub stabiilsust, kuid see ei ole sugugi ainus viis, kuidas igapäevast leiba lauale teenida. Järjest enam inimesi soovib tööd teha oluliselt paindlikematel tingimustel ja mitte sõltuda nii suurel määral oma tööandja suvast. Oma ettevõtte loomine on parim võimalus, kui soovid ise otsustada, millega täpselt sa soovid tegeleda, ning kui palju ja millal sa tööd teed. Pikas plaanis pakub iseenda heaks töötamine nii suuremat rahulolu kui ka oluliselt paremat teenimisvõimalust.
Häid äriideid leiad kõikjalt, selleks ei pea jalgratast leiutama. Tihti saavad edukad ärid alguse mõnest konkreetsest tootest või teenusest, millest ettevõtja ise puudust tunneb. Hea on vaadata ringi valdkondades, mida sa veidi juba tunned ja mille vastu sa ise kirge tunned.
Oluline on leida oma nišš ja pakutav hoolega läbi mõelda, et kellele sinu toodet või teenust on vaja, kuidas kliendid sind üles leiavad ja mis tagab sulle piisava rahavoo.
Ettevõtlust saab edukalt siduda ka oma hobitegevusega. Oskad hästi maalida? Siis võiksid mõelda kunstitööde müügile. Oled hobikokk? Siis võib sulle sobida cateringi, pagaritoodete või käsitöötortide valmistamine. Sulle meeldib lastega aega veeta? Siis paku lastehoiuteenust näiteks oma piirkonnas jne.
Kui sa ei julge kohe 100% ettevõtlusse sukelduda, võid oma äriga alustada põhitöö kõrvalt. Kui äritegevus kasvab, saad jooksvalt palgatööst loobuda ja täielikult oma ettevõttele keskenduda.
Hea äriidee tuleb läbi mõelda ja kindlasti ka kirja panna. Äriplaanis tuleks kirjeldada, millega plaanid tegelema hakata, kes on sinu tellijad ja tarnijad, milliseid müügikanalit kasutad ja kuidas plaanid tulu hakata teenima.
Äriplaani osad on ka konkurentide analüüsimine ning kulude-tulude ja rahavoogude prognoos. Lisaks peaksid välja arvutama, kui suurt stardikapitali sa vajad ning millist hinda toote või teenuse müügist peaksid küsima, et saaksid ettevõtlusega seotud kulud kaetud ja lisaks ka kasumit teenida.
Tihti on alustaval ettevõtjal puudu vajalik stardikapital, mille abil oma äriidee käima lükata. Siin tuleb appi Hüpoteeklaenu ja Euroopa Investeerimisfondi koostöös pakutav Kasvulaen, mille üks eesmärkidest on inimesi ettevõtlusega tegelema julgustada.
„Praegu on ettevõtlusega võimalik alustada veelgi soodsamalt, sest kuni juuli lõpuni pakume Kasvulaenu soodusintressiga 6,0% + euribor. Oleme alustavatele ettevõtjatele toeks, et nad saaksid muretumalt oma esimesi samme ettevõtlusmaailmas astuda ja töökohti luua,“ ütleb Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju.
Kasvulaenu saab võtta nii ettevõtte loomiseks kui juba olemasoleva väikeettevõtte laiendamiseks. Kasvulaenu saab kasutada seadmete ostuks, käibevahendite soetamiseks, kontori- või äripinna sisseseadmiseks, sõidukite ostmiseks või muudeks vajalikeks investeeringuteks. Laenusumma on maksimaalselt 25 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg võib olla kuni 15 aastat, mis muudab tagasimaksed paindlikumaks.
Erinevalt palgatööst, kus töötingimused ja kindel töötasu lepingus kirjas, on oma ettevõttes tööaeg väga paindlik ja teenimisvõimalus praktiliselt piiritu.
Oma äri käimalükkamine võib võtta küll mõnevõrra aega, kuid tänu laenurahale saad koheselt ettevõtte asutamisel teha vajalikud investeeringud ja kiirelt oma põhitegevustega alustada, et oma äri kasvatada ja laiendada.
Hüpoteeklaenu Kasvulaenul on hetkel käimas suvine kampaania – kuni 31. juulini kehtib kõigile Kasvulaenu taotlejatele soodusintress 6,0% + euribor.
Tavapärasest soodsama intressiga Kasvulaen on mõeldud mikro- ja väikeettevõtjatele nende äritegevuse kasvatamiseks, käibevahendite soetamiseks ja uute ideede elluviimiseks.
Kasvulaenu taotlemiseks tuleb esitada taotlus, lisada sellele fotod tagatiseks pakutavast kinnisvarast ning laenupakkumise saad juba 1 tööpäevaga. Laenuprotsess on kiire ja mugav.
Kui sul on küsimusi Kasvulaenu teemal, siis helista julgelt Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203.