12. detsember 2023

Mis jääb meenutama 2023 aastat?

Loe siit, mida rääkis Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju ettevõtte käekäigust viimastel aastatel Äripäeva raadio intervjuus?

Viimased aastad on läinud erakordselt kiirelt ja toimekalt. Esmalt tuli COVID, seejärel sõda. Sellele lisaks veel kõrge inflatsioon, energiahindade kasv ja euribori tõus. Hüpoteeklaen on tegutsenud kokku juba üle 14 aasta, mille sisse on jäänud nii majandustõuse kui ka -languseid. Uurisime Hüpoteeklaenu juhilt Toomas Pajult, mis jääb meenutama peagi lõppevat 2023. aastat.

Elu on läinud kallimaks

Toiduhindade tõus koos kallineva euriboriga annab tunda paljude Eesti perede rahakotis. Viimane aasta on inimesed muutnud oma plaanides ettevaatlikumaks.

Lisaks kodu ülevalpidamisele on vaja maksta toidu, ravimite ja transpordi eest. See kõik mõjutab ka kodu värskendamise ja remondiga seotud otsuseid, sealhulgas laenu võtmist. Mõned suuremad finantseerimisotsused ootavad kindlustunde taastumist.

Ettevõtjad ootavad paremaid aegu

Majanduslangus on erinevaid sektoreid tabanud erinevalt. Kõige raskem on praegu tööstusettevõtetel, kus tellimuste mahud on langenud.

Ettevõtjad otsivad stabiilsust ja kindlustunnet. See on alus, millest lähtuvalt tehakse ka otsuseid ja investeeringuid. Kui ajad on head, siis investeeritakse uutesse projektidesse julgemalt.

Laenu on võimalik saada igas majandusolukorras

Viimasel aastal on paljud laenuandjad, sealhulgas ka Hüpoteeklaen, muutunud laenude väljastamisel konservatiivsemaks. See aga ei tähenda, et laenu ei saa. Järgime vastutustundliku laenamise põhimõtteid ja pöörame tähelepanu klientide maksevõimele. Hästi läbimõeldud projekt leiab alati rahastuse!

Nõustame ja kontrollime enne iga lepingu sõlmimist, kas klient on teadlik, mida laenu võtmine tähendab, mis laenuperioodil võib juhtuda ja kas leibkond või ettevõte on nendeks muudatusteks valmis. Tänu neile tegevustele võime öelda, et meie kliendid on oma rahaotsused põhjalikult läbi mõelnud ja nende maksevõime on hea.

Hüpoteeklaenu küsitakse suuremate kulutuste finantseerimiseks

Meie klientide seas on palju neid, kes soovivad laenu eraisikule – Hüpoteeklaenu abil finantseeritakse suuremaid kulutusi, mida väikelaenuga ei ole mõistlik teha ja milleks eluasemelaenu võtta ei saa.

Näiteks võib selleks olla kodu või suvila remont või kasutatud sõiduki ostmine. Palju on neid, kelle sooviks on varasemate kohustuste refinantseerimine ehk võetud laenude kokku koondamine üheks senistest soodsamatel tingimusel laenuks. Veel küsitakse laenu ravikulude katmiseks, õppimisega seotud kuludeks ja ettevõtlusega alustamiseks.  

Soovitame alati inimestel vähemalt kord aastas vaadata üle oma laenulepingute tingimused ja kindlasti küsida refinantseerimispakkumist ka meilt. See võib aidata säästa sadu või isegi tuhandeid eurosid aastas!  

Pakkumise küsimine on kiire ja sellega ei kaasne rahalist kulu. Kinnisvara hindamine toimub meil kohapeal ja see on kliendile tasuta.

Väikeettevõtjate seas on populaarne tavalisest soodsam Kasvulaen

Koostöös Euroopa Investeerimisfondiga tõime kaks aastat tagasi turule uue laenutoote Kasvulaen, mis on suunatud just väikeettevõtete plaanide rahastamiseks.

Kuni 25 000 euro suurune Kasvulaen on ettevõtjate seas osutunud väga populaarseks. Vaid mikroettevõtetele mõeldud soodsa intressiga laenu oleme tänaseks väljastanud enam kui 10 miljonit eurot. Plaanime summat kahekordistada järgmise aasta jooksul.

Tänu Kasvulaenule on Eestis sadu ettevõtteid, kes on saanud oma äritegevust oluliselt kasvatada, midagi uut käima lükata või oma tegevust uutmoodi ja tõhusamalt ümber korraldada.

Ettevõtete suuri plaane aitab rahastada Ärilaen

Sõltumata majanduses toimuvast on alati ettevõtteid, kellel on vaja soetada seadmeid ja kinnisvara, kes vajavad juurde käibevahendeid või kes soovivad alustada uute projektidega.

Kui Kasvulaen on mõeldud väikestele ettevõtetele, siis Ärilaenu kuni 2 miljoni euro ulatuses ja kuni 15 aastaks saavad taotleda suuremad ettevõtted.

Lisaks muudele ärivaldkondadele on meie klientideks kinnisvaraarendajad, kes arendavad uusi kortermaju ja ärikinnisvara. Neile väljastame Arenduslaenu, mida on võimalik võtta kuni 2 aastaks.

Uus aasta toob juurde uusi laenuvõimalusi

Töötame pidevalt enda laenutoodete täiendamise kallal. Uurime klientidelt, mis on nende huvid ja vajadused, mida nad soovivad laenuga finantseerida.

Meie põhitoode on laen kinnisvara tagatisel ehk hüpoteeklaen, nagu meie ettevõtte nimigi ütleb. 2024. aastal on meil plaanis luua juurde veel uusi laenutooteid, mis teevad inimeste elu mugavamaks.

Hüpoteeklaen on personaalne

Hüpoteeklaenu üks suuremaid eeliseid on see, et pakume oma klientidele paindlikkust ja personaalsust. Võtame iga kliendiga ühendust, et teada saada, mis on tema vajadus ja võimalused. Vestluse käigus selgitame välja, mida taotleja soovib laenurahaga ette võtta ja kuidas ta plaanib laenu tagasi maksta. Arvestame nende mõtetega laenupakkumise koostamisel,  et laenu tagasimaksmine poleks kliendile liiga koormav ega ülejõukäiv.

Nii saame igale kliendile välja pakkuda just tema vajadustele sobiva personaalse rahastuse. Rahulolevate püsiklientide tagasiside on andnud kindluse, et aus ja läbipaistev suhtlus toob edu mõlemale poolele!

Aitame ellu viia sinu unistusi ja ideid

Hüpoteeklaen on pikaajaline turuliider hüpoteeklaenuandjate seas. Väljastame laenusid kinnisvara tagatisel kuni 20 aastaks. Oleme Finantsinspektsiooni tegevusloaga litsentseeritud krediidiandja.

Meie kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Laenu saab taotleda interneti teel ja üle terve Eesti.

Aitame nii ettevõtjatel kui eraisikutel ellu viia nende suuri unistusi ja häid ideid. Laenuandjana pakume personaalseid lahendusi, võimalikult kiireid laenuotsuseid ja mõistliku hinnaga teenuseid. Tänu kinnisvara tagatisel väljastavatele laenudele saame pakkuda rohkem paindlikkust tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamaid intressimäärasid.

Tagasi nimekirja