6. september 2023

Miks võtta kodulaen kinnisvara tagatisel?

Planeerid uue korteri ostu või hakkad olemasolevat kodu renoveerima? Kui sul on parasjagu käsil kodu uuendusprojekt, siis tihti tähendab see suuri väljaminekuid, milleks on tarvis leida lisaraha. Loe, miks kodulaen kinnisvara tagatisel on selleks hea valik ja mida on vaja, et kodulaen kinnisvara tagatisel saada.

Kodulaen kinnisvara tagatisel on paindlik

Kodulaen võetakse enamasti kodu ostmiseks või remondiks. Kodulaen kinnisvara tagatisel väljastatakse hüpoteegi tagatisel, milleks võib olla ostetav või remonditav korter, aga ka mõni teine eluase, korter, maja, suvila, hoonestamata krunt, maatükk või metsamaa.

Hüpoteeklaenu kodulaen on paindlik, võimaldades kodulaenuga soetada kõike, mida kodu värskendamiseks on vaja. Hüpoteeklaen on toeks nii kodu ostul kui ka selle remontimisel ja sisustamisel, mis tähendab, et võid laenusumma sisse arvestada ka viimistlusmaterjalid, köögimööbli, diivani ja muu vajaliku kuni garderoobini välja.

Tänu paindlikele tingimustele sobib Hüpoteeklaenu kodulaen ka noore pere päris esimese kodu soetamiseks ja sisseseadmiseks, sest kõik vajalikud kulud saab ära teha laenu abiga.

Kinnisvara tagatisel laenu saab võtta suuremas summas ja pikemaks ajaks

Otsides head lahendust kodu ostu või remondi finantseerimiseks tasub meeles pidada, et soodsaim kodulaen on see, mida saab võtta kinnisvara tagatisel.

Esiteks võimaldab kinnisvara tagatisel kodulaen taotleda suuremat laenusummat. Näiteks Hüpoteeklaenu puhul on kodulaenu maksimaalne summa kuni 500 000 eurot.

Teiseks võimaldab kinnisvaralaen tagasimaksed hajutada pikemale perioodile, mis Hüpoteeklaenu puhul on kuni 20 aastat.

Kolmandaks on kodulaen kinnisvara tagatisel pea alati soodsam kui tagatiseta väikelaen. Need plussid aitavad suure laenusumma ja laenu tagasimaksmise paremini oma igakuisesse eelarvesse planeerida.

Soovides uut eluaset osta veel enne, kui oled vanast kodust välja kolinud, on sobivaim lahendus koduvahetuslaen. Koduvahetuslaenu tähtaeg on kuni 12 kuud, mille jooksul saad rahulikult uude koju kolida, et seejärel vana kinnisvara maha müüa ja laen tagastada.

Refinantseerimine kinnisvara tagatisel

Oled juba võtnud väikelaenu kodu remondiks, ent vajad raha juurde, et remonditööd lõpuni teha? Kodu remontimine võib sageli eelarve lõhki ajada, seda eriti siis, kui vaja on soetada lisaks ehitusmaterjalidele ka kütte- ja ventilatsiooniseadmeid või kodutehnikat.

Selle asemel, et võtta järgmine väikelaen, on võimalik oma varasemad laenud kinnisvara toel refinantseerida. Laenu refinantseerimine tähendab, et laen vormistatakse ümber teise laenuandja juures. Üldjuhul on kõige soodsam varasemad laenud refinantseerida kinnisvara tagatisel. Nii saab pikendada ka laenutähtaega ja vähendada igakuiseid kuumakseid.

Laen maa tagatisel

Paljud ei tea, et kinnisvara tagatisel kodulaen on võimalik võtta ka maa tagatisel. Maatükki saab tagatisena kasutada ka mõne teise kinnisvara ostmisel. Kui korteri või maja puhul antakse laenu kuni 75% kinnisvara väärtusest, siis ehitusõigusega elamukrundi puhul saab laenu taotleda maksimaalselt kuni 60% ja muu maa puhul kuni 50% väärtusest. Maa tagatisel on võimalik taotleda ka Hüpoteeklaenu Ärilaenu kinnisvara tagatisel, seda varianti kasutavad alustavad ettevõtjad, et oma äriga startida või ettevõtte tegevust laiendada.

Kuidas leida sobiv kodulaen kinnisvara tagatisel?

Arvestades seda, et kodu ost ja remont ei ole just odav lõbu, siis tasub valida laen kinnisvara tagatisel, mille taotlemine on lihtne ja mille saamiseks ei pea ise eelnevalt väljaminekuid tegema. Hüpoteeklaenust kodulaenu võtmiseks tuleb esitada taotlus interneti teel ja edastada pildid tagatiskinnisvarast. Kinnisvara hindamise teeb Hüpoteeklaen ära sinu eest, see on taotlejale tasuta ja kiire lisateenus.

Kui otsustate võtta kodulaenu kinnisvara tagatisel koos kaastaotlejaga, siis tuleb lisada taotlusse mõlema isiku andmed. Vajadusel võtab laenuspetsialist sinuga veel ühendust, et kõik vajalikud detailid täpsustada.

Hüpoteeklaen on kiire ja personaalne

Hüpoteeklaenuga sujub sinu kodu ost ja remont ladusalt ning laenuotsust ei pea kaua ootama. Hüpoteeklaen teeb sulle kodulaenu pakkumise 1 tööpäevaga. Kui tingimused sobivad, siis allkirjastame notariaalse lepingu. Laenuraha saad kasutama hakata juba 2-3 tööpäeva pärast lepingu sõlmimist.

Soovid rohkem infot?

Kui sul tekkis küsimusi kodulaenu teemal, siis helista julgelt Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203 või täida ära kontaktivorm. Meie laenukonsultandid on valmis sind aitama, et leida just sulle sobiv kodulaen kinnisvara tagatisel.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga hypoteeklaen.ee või tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja