5. aprill 2022

Mikroettevõtted saavad taotleda kasvulaenu

Kevad on paljudele ettevõtjatele hooajaliste ettevõtmiste algus, kus kiire ja paindlik rahastus võib osutuda konkurentsieeliseks. 

Kui teil on väärt äriidee või soovite oma ettevõtmist laiendada ning kodupank annab teie laenutaotlusele eitava vastuse, ei tasu oma unistusest loobuda. Meie Hüpoteeklaenus oleme spetsialiseerunud väikeettevõtete finantseerimisele. Nagu ettevõtte nimig reedab, pakume Kasvulaenu kinnisvara tagatisel. 

Meie tugevuseks on kiirus ja personaalne lähenemine iga kliendi vajadustele. Kuulame ettevõtja ideid ja plaane suure tähelepanuga, nii saame teha just tema vajadustele vastava laenupakkumine. Kliendile fokuseerituna saame pakkuda sõbralikku kliendisuhtlust, igale kliendil on oma haldur, kes temaga algusest peale suhtleb ning koostööd teeb. 

Laenu taotlemisel on haldur kliendile abiks projekti eelarve analüüsimisel nind arvestades tema sisse- ja väljaminekuid leitakse koos lahendus, mis on taotlejale jõukohane. Haldur arutab ettevõtjaga läbi laenu võtmisega kaasnevad kohustused ja riskid, positiivsed kui negatiivsed stsenaariumid. Igale ettevõtjale on oluline on teada, et Hüpoteeklaenu lepingutingimused on läbipaistvad, pole varjatud igakuiseid lisanduvaid kulusi. Tingimustega saab alati tutvuda kodulehel. Boonuseks on asjaolu, et tagatisvara hindamise kulud kannab enamus juhtudel Hüpoteeklaen AS, kliendile on see tasuta.

Hüpoteeklaenu Tartu kontori kliendihaldur Margit Rootsi hinnangul on Kasvulaen mõeldud just mikroettevõtjatele, kes otsivad oma tegevuse laiendamiseks täiendavaid vahendeid. „Tihti ei julge väikeettevõtjad laenuandja poole pöörduda, kartes et nii pisikesed ettevõtted laenu ei saa. Kasvulaen on aga mõeldud just väiksematele tegijatele”, selgitab ta. Finantseerime kogukonnaprojekte ja maaelu arendajaid ka mujal Eesti piirkondades. Aastas saab meilt rahastuste üle 300 ettevõtte, kes soovivad äri alustada või seda laiendada. Tegevusvaldkonnad, milleks raha küsitakse, on väga erinevad – on nii kinnisvaraarendajaid, tootmisettevõtteid, kaubandus- või toitlustusettevõtteid kui ka teenindusettevõtteid. 

Kasvulaen on teadliku laenuvõtja kaalutletud otsus

Hüpoteeklaenu Kasvulaenu saavad taotleda kõik Eestis registreeritud ettevõtted, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • omakapital on seadusele vastav
  • esitatud on kõik majandusaasta aruanded
  • puuduvad kehtivad maksehäired ja maksuvõlad
  • 1- 9 töötajat (k.a)
  • käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit € aastas.

Kasvulaenu intressimäära arvestatakse tagastamata laenusummalt. Puuduvad kuu- ja kontohooldustasud, laenu saamisel on vaja tasuda ühekordselt notaritasu ja riigilõiv ning laenulepingu sõlmimise tasu.

Kasvulaenu antakse välja koostöös Euroopa Investeerimispangaga, mis võimaldab pakkuda väikeettevõtetele soodsamat intressimarginaali. Laenu summa piiriks on kuni 25 000 eurot, ent igal ettevõttel võib olla ka kaks kasvulaenu. Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg 3 kuust kuni 15 aastani.

Esita laenutaotlus mugavalt siin ja laenupakkumine laekub postkasti juba 1 tööpäevaga. Laenu tagatiseks võib olla Eestis asuv kinnisvara, mille minimaalne väärtus peab olema vähemalt 10 000 eurot. Laenusummat saab kasutama hakata 2-3 tööpäeva jooksul pärast notariaalse lepingu sõlmimist.

Kasvulaenu antakse välja koostöös Euroopa Investeerimispangaga, mis võimaldab pakkuda paremat intressimarginaali. Laenu summa piiriks on kuni 25 000 eurot, ent igal ettevõttel võib olla ka kaks kasvulaenu. Loe lisainfot Kasvulaenu kohta lähemalt siin, oma küsimustele saad kiirelt vastused helistades tasuta infotelefonil 1203.

Hüpoteeklaen on 2009. aastast tegutsenud pangavälise finantseerimise valdkonnas ning oleme tänaseks saavutanus turuliidri positsiooni selles sektoris, omades enam kui poole pangaväliste ärilaenude portfellist Eestis. Meie on kontorid neljas linnas – Tallinnale lisaks Tartus, Pärnus ja Narvas.

Tegevust rahastab Euroopa Liit tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Tagasi nimekirja