22. september 2023

Laenuhaldur annab nõu: 11 kõige sagedasemat küsimust Kodulaenu kohta

Soovid võtta laenu kodu ostuks või remondiks, aga sul on tekkinud küsimusi Kodulaenu teemal? Siis loe kindlasti edasi, sest kogusime kokku 11 kõige põletavamat küsimust, mida kliendid on Kodulaenu kohta esitanud ja vastame neile kõigile ühekorraga.

Milleks saab Hüpoteeklaenu Kodulaenu kasutada?

Hüpoteeklaenu Kodulaen on mõeldud nii kodu ostmiseks, remondiks ja ka sisustamiseks. Kodulaenuga võid osta korteri, maja või suvila; teha remonti vastavalt oma vajadusele ning välja vahetada ka köögimööbli, kodumasinad ja soetada sama laenuga ka uuem mööbel ja sisustus. Tihti kasutatakse Kodulaenu ka kodu energiatõhususe tõstmiseks, akende või katuse vahetuseks, aga ka soojustuse ja kütteseadmete parendamiseks.

Kui suur on Kodulaenu maksimaalne summa?

Kinnisvara tagatisel Kodulaenu väljastame summas 2000 kuni 500 000 eurot. Hüpoteeklaenu tagasimakseperiood on kuni 20 aastat. Täpne laenusumma sõltub sinu vajadustest ning tagatiseks olevast kinnisvarast. Väiksemate remonditööde puhul vaata ka, milliseid võimalusi pakub Remondilaen ning vahel piisab remondiks ka tagatiseta Väikelaenust.

Kas Kodulaenu saab võtta maa tagatisel?

Hüpoteeklaenu Kodulaenu saab võtta ka maa tagatisel. Sõltuvalt sellest, kas tegemist on ehitusõigusega krundi või muu maatükiga, on maa tagatisel võimalik laenu saada 50-60% maa väärtusest. Kui omad krunti, maad või metsamaad, saad kasutada seda tagatisena nii korteri ostuks kui näiteks maja ehitusega alustamiseks.

Kas Kodulaenu saab ka siis, kui olen võtnud kiirlaenu ja mul on varasemalt olnud probleeme kohustuste täitmisega?

Mõistame, et elus võib ette tulla keerdkäike. Olukorras, kus sul on täna püsiv sissetulek ja sul on laenu tagatisena võimalik kasutada kinnisvara, siis ei ole varasemad maksehäired või kiirlaenude võtmine tingimata takistuseks, et Kodulaenu saada.

Hüpoteeklaen järgib vastutustundliku laenamise reegleid. Sõltumata varasemast finantskäitumisest peavad sinu praegused ja tulevased kohustused (sealhulgas igakuiseid majapidamis- ja elamiskulud ning finantskohustused) olema kaetud sissetulekuga ja meil peab olema kindlus, et oled võimeline laenu tagasi maksma.

Kas Kodulaenu saab võtta ilma omafinantseeringuta?

Jah, Hüpoteeklaenu Kodulaenu saab võtta ka ilma omafinantseeringuta. Kui uus kodu on silmapiiril, ent te pole veel jõudnud sissemaksuraha koguda, on lisatagatise olemasolul laen kinnisvara tagatisel võimalik taotleda ka ilma omafinantseeringuta.

Soovin osta kodu, aga töötan välismaal, kas sellisel juhul on võimalik Kodulaenu saada?

Hüpoteeklaen aktsepteerib üheksat sissetulekuliiki – töötasu, pension, renditulu, lastetoetused ja muud riiklikud toetused, elatis, stipendium, intressitulu, dividendid ja ettevõtlustulu. Sissetulek võib laekuda ka välismaalt, mis tähendab, et Hüpoteeklaenu Kodulaenu on võimalik taotleda ka Eestist väljaspool töötades. Siin tuleb arvestada, et väljastame laene vaid residentidele.

Korteri ostuga on kiire, kui kiirelt saan laenupakkumise?

Hüpoteeklaenu suurimateks eelisteks on paindlikkus, personaalsus ja kiirus. Teeme omalt poolt kõik, et sinu kodu ost kulgeks kiirelt ja sujuvalt. Peale  laenutaotluse esitamist teeme sulle laenupakkumise 1 tööpäevaga ning kui tingimused sobivad, siis allkirjastame lepingu paari päeva jooksul ja raha saad kasutama hakata juba 2-3 päeva pärast seda.

Leidsin unistuste kodu, aga ei ole jõudnud veel eelmist kodu maha müüa, mida teha?

Kui soovid osta uue kodu veel enne, kui oled jõudnud vana eluaseme maha müüa, siis sellises olukorras võib sulle sobida Koduvahetuslaen, mida saab taotleda kuni üheks aastaks. Selle aja jooksul saad rahulikult oma suure elumuutuse täide viia. Kui vana kodu on müüdud, saad koduvahetuslaenu tagastada või vormistada selle pikaajaliseks laenuks ümber.

Kas tagatise hindamiseks on vaja kohale kutsuda kinnisvara hindaja?

Hüpoteeklaenust Kodulaenu taotlemisel oleme astunud klientide poolele ning me ei nõua kinnisvara hindamise akti. Hüpoteeklaen teeb tagatisvara hindamise omalt poolt ja see on sulle tasuta. Tagatise hindamiseks piisab, kui saadad meile 4-5 pilti sellest. Kinnisvara hindamine laenuandja poolt annab kliendile võimaluse säästa oluliselt nii aega kui raha.

Mida teha, kui soovin võtta laenu, kuid minu eesti keel ei ole väga hea?

Hüpoteeklaenus töötavad professionaalsed laenuhaldurid, kes valdavad võrdselt hästi nii eesti kui ka vene keelt. Kui eesti keeles taotluse esitamine on sinu jaoks keeruline, võid laenutaotluse julgelt täita oma emakeeles. Kodulaenu otsus ei sõltu sinu keeletasemest.

Otsustasin, et võtan Kodulaenu, kuidas esitada taotlus?

Hüpoteeklaenu Kodulaenu saamiseks alusta meie kodulehel kodulaenu taotluse täitmisest. Sisesta andmed ning lisa juurde pildid kinnisvarast. Kui soovid võtta Kodulaenu koos kaaslasega, siis täitke taotlus koos. Pärast taotluse kättesaamist võtame sinuga ühendust, et täpsustada veel vajalikud detailid ja anname vastused kõigile tekkivatele küsimustele.

Kui mõni küsimus Kodulaenu teemal jäi veel vastuseta, siis ära kõhkle, vaid kirjuta meile julgelt või helista tasuta klienditoe telefonil 1203!

Hüpoteeklaenu kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus, kõik kontaktid leiad siin.

Leiame lahenduse igas olukorras!

Tagasi nimekirja