17. veebruar 2023

Kliendilugu: Pireti Käsitöökommid – Laenu toel on võimalik kasvada ka väikese tegijana

Pireti Käsitöökommid on tegus ja toimekas mikroettevõte Tartumaal, kes valmistab käsitöökomme ja maitsehõrgutisi kvaliteetsest toorainest vastavalt kliendi tellimusele. Sel aastal soovis ettevõtte juht Piret Rõuk oma tegevust veelgi laiendada. Plaani elluviimisel oli talle abiks Hüpoteeklaen.

Pireti Käsitöökommid valmivad 100% käsitööna. Piret Rõugu sõnul ei ole kommide valmistamine sugugi odav lõbu. Siiski on nõudlus käsitöökommide järele aastast aastasse kasvanud ja tellimusi tuleb nii Tartust kui ka mujalt Eestist.

Kibekiireim aeg kipub enamasti olema novembris ja detsembris. Et kommikarbid sobivad hästi nii pidulauale kui ka kinkimiseks, siis tellitaksegi komme sageli ka kingituseks. Lisaks pakub ettevõte Tartu lähipiirkonnas torte, kooke, makroone ja soolaseid suupisteid.

Positiivne kogemus Hüpoteeklaenuga

Hüpoteeklaenu leidis Piret Rõuk internetis laenuvõimalusi otsides ja võrreldes. Kui mõnelt laenuandjalt tuli vastust oodata nädalaid, siis Hüpoteeklaenuga läks suhtlemine ladusalt ja kiirelt.

Hüpoteeklaenu taotlemise kohta on Rõugul öelda vaid kiidusõnu. „Isegi, kui laenuotsus oleks tulnud negatiivne, siis annaksin ikkagi Hüpoteeklaenule positiivse hinnangu, sest suhtlemine ja asjaajamine olid niivõrd head,“ ütleb Rõuk.

Siiski paneb ta kõigile ettevõtjatele südamele, et iga laenuotsus peab olema hoolikalt läbi mõeldud, seda eriti praegusel ajal, kus euribor on tõusma hakanud. Rõugu sõnul kasvav euribor tema ettevõttele veel probleeme ei valmista, ent ilmselt tuleb järjest rohkem hakata mõtlema ka sellele, kas ja kuidas saaks euribori fikseerida.

Mikroettevõtjatele suunatud Kasvulaen

Hüpoteeklaenu kliendihalduri Margit Rootsi sõnul on Kasvulaen mõeldud just mikroettevõtjatele, kes otsivad oma tegevuse laiendamiseks täiendavaid vahendeid. „Tihti ei julge väikeettevõtjad laenuandja poole pöörduda, kartes et nii pisikesed ettevõtted laenu ei saa. Kasvulaen on aga mõeldud just väiksematele tegijatele. Lisaks on Kasvulaenu võimalik taotleda igas Eesti piirkonnas, mitte ainult suurlinnades,“ selgitab Rootsi.

Margit Rootsi kinnitusel jäi Pireti Käsitöökommid OÜ positiivselt silma, sest klient oli enda jaoks laenuvajaduse väga selgelt läbi mõelnud. Lisaks on tegemist põneva tegevusalaga ja on näha, et klient ajab oma äri pühendumusega.

Kes saavad Kasvulaenu taotleda?

Hüpoteeklaenu Kasvulaenu saavad taotleda kõik Eestis registreeritud ettevõtted, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • omakapital on seadusele vastav
  • esitatud on kõik majandusaasta aruanded
  • puuduvad kehtivad maksehäired ja maksuvõlad
  • 1- 9 töötajat (k.a)
  • käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit € aastas.

Kasvulaen võimaldab nii uusi ideid ellu viia kui ka juba tegutsevat ettevõtet laiendada ja edasi arendada.

Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg 3 kuust kuni 15 aastani.

Kasvulaenu taotlemine käib interneti teel ja laenupakkumine laekub postkasti juba 1 tööpäevaga. Laenu tagatiseks võib olla Eestis asuv kinnisvara, mille minimaalne väärtus peab olema vähemalt 10 000 eurot. Laenusummat saab kasutama hakata 2-3 tööpäeva jooksul pärast notariaalse lepingu sõlmimist.

Tegevust viiakse ellu Euroopa Liidu tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Loe kasvulaenu kohta lisaks: https://hypoteeklaen.ee/laen/kasvulaen

Tagasi nimekirja