31. juuli 2023

Kuidas kasvatada oma äri, kui käibevahenditest ei piisa?

Nii ettevõtlusega alustamiseks kui arendamiseks on vaja käibevahendeid. Paljud ettevõtjad rahastavad tegevust oma enda vahenditest, aga kuidas siis alustada või jätkata hea idee elluviimist, kui omavahendeid ei piisa või need on juba kaubavarude või muu projekti all kinni? Kui soovid oma tegevust ja plaane hoogsamalt ellu viia, siis tasub kaasata lisarahastust. Väikeettevõtjatele sobib selleks hästi Hüpoteeklaenu Kasvulaen, mida saab sel suvel taotleda tavalisest soodsamatel tingimustel.

Mis on Kasvulaen?

Kasvulaen on just väike-ettevõtetele suunatud finantseerimislahendus, mida saavad taotleda alustavad ettevõtjad, kellel on kuni 9 töötajat ja kelle aastane bilansimaht jääb alla  2 miljoni euro, kui ettevõtte omakapital vastab seadusele ning puuduvad maksuvõlad ja maksehäired.

Kasvulaen sobib nii tootmis- ja teenindusettevõtetele, kaubandusele ja haldusettevõtetele uute projektide finantseerimiseks, ruumide soetamiseks ja sisustamiseks, seadmete ja tehnika soetamiseks ning käibevahendite suurendamiseks.

Kasvulaenu väljastatakse koostöös Euroopa Investeerimispangaga, mis võimaldab pakkuda paremat intressimarginaali. Laenu summa on kuni 25 000 eurot ja igal ettevõttel võib olla kuni kaks aktiivset kasvulaenu. Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot. Kasvulaenu tagasimaksetähtaega saab ise valida ja see võib olla 3 kuust kuni 15 aastani.

Alusta uue projektiga

Kasvulaenuga saad rahastada nii päris uue ettevõtte käimalükkamist kui ka uue idee elluviimist olemasolevas ettevõttes. Kui enamasti nõuavad laenuandjad, et ettevõte oleks laenu saamiseks juba mõnda aega tegutsenud, siis Hüpoteeklaenu Kasvulaenu saab tulla taotlema ka päris alustava ettevõtjana.

Suurenda käibevahendeid

Hüpoteeklaenu haldurid on aastaid tegelenud väikeettevõtjate nõustamisega ja tänu sellele kogemusele osatakse neile ka parimat tuge pakkuda. Väikeettevõttes on sageli probleemiks pikad maksetähtajad, kaubavarude soetamine ja tarneajad. Need ebakindlad ajad on arukas stabiliseerida  laenuraha puhvriga. Nii on võimalik ettevõtjal otsustada, kas soetada suurem laovaru soodsama hinnaga, toota efektiivsemalt ning täitmiseks vastu võtta ka suuremaid ja pikemaajalisi tellimusi. Kõik need variandid toovad ettevõttele lisatulu ja kindlus rahaasjades aitab kaasa ettevõtte stabiilsele arengule.

Eriti hästi sobib kiire kasvulaenu rahastus e-poodidele ja teistele kaubandusäridele. Samuti on Kasvulaen sobiv kinnisvaraarendajatele ja põllumajandusettevõtjatele, kes vajavad lisaraha, et pikemaid projekte finantseerida.

Soeta äriks vajalik tehnika ja sõidukid

Kasvulaenuga saab finantseerida ka uue auto, kaubiku või muu transpordivahendi soetamist. Samuti võib Kasvulaenu toel soetada tootmisseadmeid ja muud äriks vajalikku tehnikat, mis aitab ettevõttel efektiivsemalt opereerides tulu teenida.

Varasemate laenude refinantseerimine

Kui ettevõttel on varasemalt võetud kallid ärilaenud, siis on võimalik need Kasvulaenu toel refinantseerida ja edaspidi ühe, soodsama laenumaksega kuus piirduda. Soodustingimustel Kasvulaen aitab kuumaksed väiksemaks saada ja kui lühiajalisemad laenud pikemale perioodile hajutada on igakuine kohustus jõukohane.

Maksa laen tagasi kas võrdsetes osades või tagasta laenusumma lepingu lõpus

Kasvulaenu tagasimaksmiseks saab laenaja valida annuiteet- või bullet-graafiku. Kui annuiteetgraafiku puhul koosnevad tagasimaksed igakuisest intressist ja põhiosast, siis bullet-graafikuga tasutakse laenuperioodi jooksul vaid jooksvat intressi ning laenusumma makstakse tagasi ühekordse summana lepingu lõppedes. Hüpoteeklaen pakub vajadusel ka täismaksepuhkust kuni 12 kuud. Bullet-graafiku valivad sageli ettevõtjad, kes investeerivad summa kas kinnisvara- või muu projekti arendusse ning tagastavad laenusumma selle projekti realiseerimise järel.

Kinnisvara tagatisel Kasvulaenu taotlemine on mugav ja kiire

Kasvulaenu väljastatakse kinnisvara tagatisel, milleks võib olla korter, maja, ridaelamuboks, tootmishoone, hoonestamata krunt või metsamaa. Hüpoteeklaen hindab tagatiskinnisvara väärtuse laenaja eest ära ilma lisakuludeta.

Laenu taotlemise protsess on mugav ja kiire, laenutaotluse saab täita ja esitada Hüpoteeklaenu kodulehel, meie halduri võtab taotlejaga ühendust, laenuotsus tehakse ühe tööpäevaga ning laenusumma saab ettevõtja kasutusele võtta peale notariaalse lepingu sõlmimist, orienteeruvalt 2-3 tööpäevaga.

Kui sul on küsimusi ja soovid Kasvulaenust rohkem teada, siis võta julgesti ühendust Hüpoteeklaenu halduritega Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas.

Küsimuste korral helista tasuta lühinumbril 1203.


Tegevust rahastab Euroopa Liit tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Kasvulaen EIF

Tagasi nimekirja