21. november 2021

Krediidiliin on Sinu äri jaoks olemas just siis, kui seda vajad

Uus krediidiliin aitab kindlustada, et Sinu äril on rahaline puhver alati tagataskus olemas. Krediidiliin annab ettevõtte käsutusse aastaks ajaks limiidi, mida saab kasutusse võtta osade kaupa ja korduvalt.

Kui tavapäraselt tuleb ärilaenude puhul tõestada laenuandjatele iga projekti tasuvust eraldiseisvalt, siis krediidiliin võimaldab finantseerida mitut erinevat projekti ja tegevusala järjestikku või ühekorraga.

Krediidiliini muudab eriliseks see, et laenusumma kinnitatakse aastaks ajaks ja selle aja jooksul võib ettevõtja seda oma äranägemise järgi kasutada, seejuures lepingut muutmata ja hüpoteeki ümber vormistamata. Intresse tuleb tasuda vaid kasutusse võetud osa eest. Kasutatud summat saab igal ajahetkel tagastada ja see on lisatasuta.

Millistes olukordades krediidiliin ettevõtjaid aitab

Olukordi, kus ettevõttel võib olla vaja lisaraha, on väga erinevaid. Näiteks võib äritegevuseks olla vaja osta juurde seadmeid või soetada kaubavarusid. Laenuraha kasutamine on suhteliselt tavapärane ka ehituses ja elamuarenduses või näiteks projektirahastuse puhul, kus projektitoetus kantakse ettevõtja pangakontole sageli alles pärast projekti lõpptulemuse saavutamist. Just sellistes olukordades, kus lisaraha on vaja kasutada ajutiselt ja etappide kaupa, on krediidiliinist kõige rohkem kasu.

Hüpoteeklaenu krediidiliin on mõeldud igas suuruses ettevõttele igal tegevusalal. Tingimuseks on, et ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt ühe aasta ja esitatud peab olema vähemalt üks majandusaasta aruanne.

Hüpoteeklaen väljastab laenu kinnisvara tagatisel, milleks sobib igasugune likviidne Eestis asuv kinnisvara, väärtusega vähemalt 10 000 eurot. Krediidiliini maksimaalne summa võib olla sõltuvalt ettevõttest ja pakutavast tagatisest 25 000 – 2 000 000 eurot. Pärast lepingu sõlmimist ja hüpoteegi seadmist kehtib leping 1 aasta ja lepinguperioodi jooksul piisab rahasumma kasutuselevõtuks avaldusest.

Millised on krediidiliini eelised teiste laenutoodete ees

Hüpoteeklaen AS krediidiliini tootejuht Lea Maarand toob välja, et krediidiliini peamised eelised teiste laenutoodete ees on kindlus ja paindlikkus.

Kindlus tähendab seda, et ettevõtja jaoks on vajalik summa alati olemas, ükskõik mis ajahetkel ta seda soovib kasutada. Paindlikkus tähendab seda, et ettevõtja saab ise otsustada, millal ja kui suure summa ta soovib kasutusse võtta ning millal ta selle tagastab.

Eriti hästi sobib krediidiliin ettevõtjatele, kelle tegevusalasse on sisse kirjutatud pikad maksetähtajad. Maarand toob näiteks väikearendajad, kes renoveerivad või ehitavad elamuid ja kortereid, eesmärgiga neid müüa. Sellise tegevusala juures on sageli vajalik ehitusperioodiks lisaraha kaasata, kuni korter saab valmis, leiab ostja ja müügitulu laekub.

Võrreldes klassikaliste ärilaenudega, on krediidiliini puhul vähem asjaajamist, sest üks leping ja selle raames seatud hüpoteek tagab laenusummat kogu lepinguperioodi vältel. Kui tavapäraselt nõutakse ettevõtjatelt, et laenu tagatiseks oleks sama objekt, mille finantseerimiseks laenuraha kasutatakse, siis krediidiliini puhul seda nõuet ei ole ning ühe ja sama hüpoteegi tagatisel võib finantseerida erinevaid projekte.

Maarand toob veel välja, et krediidiliini otsuse saab kätte suhteliselt kiirelt, enamasti saab otsusest teada juba järgmisel tööpäeval. Krediidiliini saab taotleda interneti teel ja kinnisvara hindamine on Hüpoteeklaenu klientidele tasuta – tuleb saata kinnisvarast pildid ja Hüpoteeklaen teeb hindamise kliendi eest ise.

Hüpoteeklaen on ettevõtetele ja eraisikutele laenu väljastanud juba enam kui 12 aastat. Aegade jooksul oleme aidanud paljudel inimestel ja äridel oma plaane ellu viia. Täpsema info saamiseks helista meile lühinumbril 1203 või täida kontaktivorm meie kodulehel.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga! Tel 1203; www.hypoteeklaen.ee

Tagasi nimekirja