17. veebruar 2023

Kliendilugu: Amii käsitööküünlad – Kasvulaenu abil saab ettevõtte tegevust kordades kiiremini kasvatada

Ettevõtte tegevuse laiendamisel on suur vahe, kas kasvu rahastatakse omavahenditest või kaasatakse selleks ka väliseid vahendeid. Küünalde tootmisega tegelev Haapsalu pereettevõte Rico OÜ on kasvatanud oma tegevust igal aastal 60-70%. Ambitsioonikaid plaane ja laienemist on aidanud rahastada Hüpoteeklaen.

Rico OÜ alustas küünalde tootmisega viis aastat tagasi elumaja garaažist. Täna on ettevõttes kuus töötajat ja tegutsetakse 240-ruudusel rendipinnal. Ettevõttel, kes toodab küünlaid Amii brändi nime all, on tänaseks ligi 200 erinevat tooteartiklit ja tooteid müüakse lisaks oma e-poele ka näiteks Apollos, Selveris, Prismas, Olerexis, Coopis, Stockmannis ja Tallinki laevadel.

Kõige rohkem ostetakse küünlaid talvel ja jõulude eelsel ajal. Selleks, et novembris kaup lettidele jõuaks, alustatakse ettevalmistustöödega juba jaanuaris. Et toodete müügitsükkel on pikk, siis jõuti kiirelt arusaamiseni, et ainuüksi omavahenditest kasvamiseks ei piisa. Seetõttu otsiti täiendavaid vahendeid, et tooteid aasta jooksul lattu ette toota.

Võimendus kinnisvara tagatisel laenuga

Hüpoteeklaenuni jõuti Rico OÜ esindaja Reimo Nebokati sõnul sotsiaalmeedias nähtud reklaami kaudu. Kuna ettevõtte käsutuses oli garaaž, mida oli võimalik kasutada tagatisena, siis tundus kinnisvara tagatisel laen igati loogiline samm eesmärkide rahastamiseks, seda enam, et ettevõttel ei olnud tol hetkel veel suuri finantsnumbreid ette näidata.

Hüpoteeklaenuga suhtlus sujus algusest peale. „Eriti meeldis see, et me ei pidanud kliendihaldurile pikalt oma äriloogikat selgitama, vaid ta sai kiirelt aru, millega on tegemist,“ ütleb Nebokat, lisades siia juurde, et Hüpoteeklaenu haldur mõtles aktiivselt kaasa ja kogu suhtumine oli väga professionaalne ja asjatundlik.

Esimene laen ettevõtte tegevuse rahastamiseks võeti Hüpoteeklaenult neli aastat tagasi. Tänaseks on ettevõte taotlenud ka Kasvulaenu, et oma eesmärke veelgi toetada ja kasvu kiirendada.

Mõeldes Hüpoteeklaenule, siis ütleb Nebokat, et tegemist on väga personaalse laenuandjaga ja kõigi nende aastate jooksul on ta saanud suhelda ühe ja sama halduriga, kes on ettevõtte tegevusega juba hästi kursis. Positiivne on ka see, et laenuandja uskus nende ideesse, julges võtta riski ja tulla kaasa. Muidugi oli oma roll ka kiirel otsustamisel.

„Praeguses arengufaasis poleks kindlasti olnud võimalik ettevõtet nii kiirelt ilma laenuta kasvatada,“ ütleb Nebokat. „Viimase laenu puhul käis kogu protsess eriti kiirelt, laenudokumendid saime vormistatud vaid ühe päevaga. Lisaks teeb Hüpoteeklaen ise ära kinnisvara hindamise ja seda täiesti tasuta,“ lisab ta.

Pühendumus viib sihile

Hüpoteeklaenu kliendihalduri Peeter Strikholmi sõnul on Rico OÜ hea näide sellest, kuidas laenu abil ettevõtte tegevust ja kasvuplaane rahastada. „Rico OÜ puhul on näha, et nad pingutavad ja teevad kõvasti tööd. Tänu sellele on nende toodang tänaseks müügil ka suuremates jaekettides,“ ütleb Strikholm.

Strikholm toob välja, et Hüpoteeklaenust taotlevad kinnisvara tagatisel laenu ettevõtted, kelle jaoks on oluline operatiivne vastus oma taotlusele ja laenu kiire vormistus.

Hüpoteeklaenu taotlemise pluss on ka see, et laenutaotleja ei pea ise kinnisvara hindamist tellima, vaid selle saab nii-öelda peale kauba. See võimaldab laenu taotlemisel kokku hoida arvestatava summa, lisaks ei ole ettevõtjal vaja eraldi kinnisvarahindaja otsimisega tegeleda.

Kellele on mõeldud Kasvulaen?

Kasvulaen on ärilaen, mis võimaldab ettevõtjatel oma uusi ideid ellu viia ja ettevõtetel kasvada ja areneda. Hüpoteeklaenu Kasvulaenu saavad taotleda kõik Eestis registreeritud ettevõtted, kes vastavad järgmistele tingimustele:

  • omakapital on seadusele vastav
  • esitatud on kõik majandusaasta aruanded
  • puuduvad kehtivad maksehäired ja maksuvõlad
  • 1- 9 töötajat (k.a)
  • käive ja/või bilansimaht on kuni 2 miljonit € aastas.

Taotletav laenusumma ühele kliendigrupile võib olla vahemikus 2 000 – 50 000 eurot ja tagasimaksetähtaeg 3 kuust kuni 15 aastani.

Kasvulaenu taotlemine käib interneti teel ja laenupakkumine laekub postkasti juba 1 tööpäevaga. Laenu tagatiseks võib olla Eestis asuv kinnisvara, mille minimaalne väärtus peab olema vähemalt 10 000 eurot. Laenusummat saab kasutama hakata 2-3 tööpäeva jooksul pärast notariaalse lepingu sõlmimist.

Tegevust viiakse ellu Euroopa Liidu tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames ning Euroopa Investeerimispanga ja Euroopa Investeerimisfondi vahenditest.

Loe Kasvulaenu kohta lähemalt: https://hypoteeklaen.ee/laen/kasvulaen

Lisaküsimuste korral helista Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktivorm.

Tagasi nimekirja