2. august 2023

Hüpoteeklaen Narvas – kuulame ära iga laenusoovi

Hüpoteeklaenu kontorid asuvad lisaks Tallinnale ka Tartus, Narvas ja Pärnus. Narva kontor teenindab nii Ida- kui ka Lääne-Virumaa piirkonda. Sellest, kuidas inimestel ja ettevõtjatel neis maakondades läheb, vestlesime meie Narva kliendinõustaja Natalja Baškirovaga, kes on Hüpoteeklaenus töötanud kuus aastat.

Hüpoteeklaenu Narva kontorist

Hüpoteeklaenu kontor asub Narva südames Kerese tänaval, ligipääs kontorile on väga hea. Teenindame nii Narva kui ka laiemalt Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa piirkonda. Oleme avatud esmaspäevast reedeni kell 9-17 ja meie juurde võib julgelt sisse astuda. Hüpoteeklaenu saab taotleda ka interneti teel. Oleme igas kanalis kliendi jaoks olemas.

Kes on teie peamised kliendid?

Narvas on meie peamisteks klientideks eraisikud, Lääne-Virumaal aga teenindame põhiliselt ettevõtjaid.

Mujal Eestis on meie klientide seas ka kinnisvaraarendajaid. Ida-Virumaal aga uut kinnisvara ei arendata. Pigem võetakse siin laenu vanemate majade ja suvilate renoveerimiseks. Palju on väikeseid ärisid, kelle unistuste elluviimist me toetame.

Kui suur on keskmine laenusumma?

Eraisikute keskmine laenusumma on 15 000 eurot. Ettevõtjate keskmine laenusumma on orienteeruvalt 30 000 eurot. Meie portfellis on ka 0,5 miljonilisi laenulepinguid, kuid reeglina on summad väiksemad.

Mille jaoks inimesed kõige sagedamini laenu küsivad?
Hüpoteeklaenu saab taotleda mitmesuguste plaanide elluviimiseks. Laenu otstarve on lai ning kui taotlejal on püsiv sissetulek ning piisav tagatis, siis saame soovitud laenu kliendile väljastada.

Eraisikud soovivad tihti varasemalt võetud kallemaid kiirlaene refinantseerida. Samuti ostetakse hüpoteeklaenu toel kortereid ja suvilaid.

Ettevõtjad küsivad meilt eelkõige laenu oma äri laiendamiseks, milleks sobib hästi näiteks Kasvulaen. Ettevõtjaid on väga erinevatest valdkondadest, sest meie rahastusmudel on paindlik ning kiire, see on ärilaenude puhul tihti määrav.

Millal on Hüpoteeklaenu Narva kontoris kõige kiirem aeg?

Meil on aastaringselt palju tööd ja kliente on kogu aeg. Ent kõige kiirem on traditsiooniliselt kevad.

Kevadeti alustatakse sagedamini uute projektidega. Kellel tuleb mõte osta uus auto, kes alustab suvekodu renoveerimist. Kui inimesel ei ole maakodu, siis kerkib suvila ostmine päevakorda sageli just kevadel või suvel.

Kevad toob ka ettevõtjatele uue hingamise. Nii mõnedki ärid siinkandis sõltuvad hooajast ja turismist ning sellega seoses tuleb ka meile rohkem laenutaotluseid ja päringuid.

Kas Euribori tõus on laenuvõtjaid ettevaatlikumaks muutnud?

Olemasolevate laenudega seoses muudatusi ette ei ole tulnud. Seda on aga küll näha, et uued laenuvõtjad võtavad rohkem mõtlemisaega ja uusi laene võetakse ettevaatlikumalt.

Kuidas te inimeste laenuvõimekust hindate?

Maksevõimekust näitab kõige paremini pangakonto väljavõte. Samas on meie jaoks väga oluline ka vestluse pool, et aru saada, mida klient tegelikult tahab.

Kui inimesel on mingi unistus või idee, mida ta soovib laenu abil finantseerida, siis palume tal lähemalt rääkida, millised on tema plaanid ja võimalused. Seejärel saame omalt poolt välja pakkuda parima lahenduse.

Kuidas taotleda laenu?

Kui inimene juba teab, kui palju ja kui pikaks ajaks ta soovib laenu võtta, siis on kõige mugavam alustuseks ära täita laenutaotluse vorm meie kodulehel.

Kui peaks tekkima küsimusi, siis soovitame julgelt tulla meile kontorisse või meile kirjutada või helistada. Kuulame ära iga laenusoovija ja vajadusel aitame taotluse lõpuni vormistada. Tagatisega seotud dokumentide kokkupanemisel saame samuti kliendile nõu anda.

Kui kiiresti raha kätte saab?

Teeme laenupakkumise juba 1 tööpäevaga peale taotluse saamist. Kui pakkumine on sobiv, saab raha kätte 2-3 päeva jooksul pärast notariaalse lepingu sõlmimist.

Tagatiseta Väikelaen on võimalik kätte saada ka ühe päevaga. Kinnisvara tagatisel laenu kättesaamise kiirus sõltub eelkõige notari ajast. Õnneks on meil notaritega head suhted, leiame alati kiirelt vaba aja ja selle taha protsess venima ei jää.

Kas tagatiseks olev kinnisvara tuleb lasta eelnevalt hinnata?

Hüpoteeklaenust laenu taotlemiseks ei pea eelnevalt ühtegi kulutust tegema. Kinnisvara eraldi hindama ei pea. Selle töö teeme meie kliendi eest ära ja sealjuures on see kliendi jaoks täiesti tasuta.

Meil on majas oma hindaja, kes teeb hindamisakti valmis ühe päevaga. Hindamise jaoks on tarvis andmeid ehitisregistrist ja kinnisturaamatust. Samuti palume kliendil saata meile mõned fotod objektist.

Võrreldes välise hindamisakti tellimisega on meie teenus kliendile oluliselt kiirem ja soodsam, seda väga hinnatakse.

Kuidas eristuvad üksteisest Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa?

Lääne-Virumaa ja Ida-Virumaa on kaks täiesti omaette maailma. Seda kasvõi sellepärast, et inimesed, kes neis maakondades elavad, on erineva tausta ja keelega. Neis maakondades toimivad ka täiesti erinevad ärid.

Kliendid on meid mõlemas piirkonnas hästi vastu võtnud. Ja kuigi me asume Narvas, siis ka Lääne-Viru kliendid leiavad meid hästi üles. Suhtleme vabalt nii eesti ja vene keeles. Küsimuste korral oleme ka e-kirja ja telefoni teel alati olemas.

Kuidas läheb Narva inimestel?

Narva on väike ja kompaktne linn, kus töökoha olemasolul on väga hea elada. Samas on paljud ärid pidanud siin oma tegevuse lõpetama. Noored sõidavad tihti Soome või Tallinna, et rohkem palka teenida. Need on osalt piirilinna mured, ent sama toimub ju ka mujal Eestis, Tallinnast kaugemal.

Positiivse poole pealt on Narvas kõik mugavalt lähedal – kool, töö, sugulased. Ei pea raiskama aega sõitmiseks, vaid saab kiiresti ühest punktist teise liikuda. Ümberringi on imeline loodus ja inimesed on tegusad.

Nimeta mõni Hüpoteeklaenu edulugu Ida- või Lääne-Virumaa piirkonnas?

Mõni aeg tagasi pöördus meie poole klient, kellel oli kindel töökoht ja kes soovis alustada oma äriga. Koos naisega olid nad leidnud vana talumaja, mida soovisid renoveerida, et seal hobuseid kasvatama hakata. Paar läks panka, et talu renoveerimiseks laenu võtta. Pank aga ei uskunud nende ideesse ning andis eitava vastuse, öeldes, et maja on vähelikviidne.

Pärast mitut eitavat vastust jõudsid nad meie jutule. Analüüsisime nende maksevõimet, tegime maamajale ja lisatagatiseks olnud 3-toalisele Narva korterile uue hindamisakti ning otsustasime neile laenu väljastada. Tänu Hüpoteeklaenule sai selle pere unistus teoks.

Täna toimetavadki nad Rootsikalmu Ratsatalus elamusturismi pakkumisega. Lisatagatiseks olnud korteri müüs pere hiljem maha, nii said nad osa laenust tagastada.

Rootsikalmu Ratsatalu tagasiside Hüpoteeklaenule

Hüpoteeklaen aitas unistuse ellu viia
Narva-Jõesuu lähedal Soldinas asuv Rootsikalmu Ratsatalu on tegutsenud juba mitu aastat. Pererahva armastust loomade vastu võib siin näha igal sammul. „Tegeleme hobustega ja meie juures saab ratsutada. Lisaks on meil siin miniloomaaed. Viime läbi ekskursioone, kus tutvustame loomi, räägime nende elust ja sellest, kuidas nende eest hoolitseda. Külastajad saavad loomi toita ja silitada,“ ütlevad omanikud. Rootsikalmu Ratsatalu saab rentida ka firmaüritusteks, sünnipäevadeks, perepuhkuseks ja sõpradega puhkamiseks. Suvel korraldatakse vahvaid  lastelaagreid.

Rootsikalmu Ratsatalu omanikud Julija Pirk ja Roman Pirk on Hüpoteeklaenule ja Narva kontorile väga tänulikud. Tänu rahastaja positiivsele otsusele ei pidanud nad oma unistusest loobuma. Tänaseks on Ratsatalu ilusti käima läinud ja kliendid on neid üles leidnud.

Hüpoteeklaen oli ainus, kes meisse uskus
„Üritasime ligi kolm kuud meeleheitlikult talu ostmiseks laenu saada. Käisime läbi kõik pangad Narvast Tallinnani, kuid jõudsime igal pool sama tulemuseni. Pankade jaoks ei olnud talu ja maa piisavalt likviidne investeering. Lahenduse leidsime alles Hüpoteeklaenust,“ kommenteerib Roman Pirk esialgset kadalippu, mis tuli neil rahastuse saamiseks läbida.

Kliendihalduri suhtumine oli soe
„Narva kontoris on väga soe suhtumine ja oleme tänulikud, et nad tulid vastu ja aitasid meil teoks teha unistuse, mille peale me ei julgenud enam lootagi. Kliendinõustaja Natalja oli meie vastu äärmiselt lahke ja toetas meid,“ lisab Julija Pirk.


Hüpoteeklaen – usaldusväärne laenuandja

Hüpoteeklaen on pakkunud kinnisvara tagatisel laene Eesti turul juba üle 14 aasta. Aitame ellu viia sinu suuri unistusi ja ideid. Oleme toeks nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele

Laenuandjana pakume sulle personaalsust, võimalikult kiireid laenuotsuseid ja mõistliku hinnaga lahendusi. Tänu kinnisvara tagatisele saame pakkuda suuremat paindlikkust laenu tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamat intressimäära.

Soovid täpsemat infot? Meie Narva kontori kontaktid leiad siit.

Alati võid helistada Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja