9. jaanuar 2023

Ärilaen kinnisvara tagatisel on nutikas viis oma äriidee rahastamiseks

Oled juba ammu unistanud ettevõtjaks saamisest või sooviksid olemasolevat äri laiendada, ent vahendeid napib? Kui mõlgutad mõtteid ettevõtluse teemadel, siis on ärilaen kinnisvara tagatisel üks võimalik lahendus, mille abil oma ideed lõpuks teoks teha ja plaanid realiseerida.

Paljusid ettevõtlikke inimesi hoiab tagasi teadmine, et ettevõttele laenu saamine ei pruugi olla alati lihtne, seda eriti siis, kui tegemist on alles alustava ettevõttega. Siiski ei tasu siinkohal meelt heita ja oma head mõtet raisku lasta. Kui sulle tundub, et asi on siiski elluviimist väärt, siis võib laen ettevõttele kinnisvara tagatisel olla kõige nutikam viis, kuidas oma plaani rahastada, seda ka täiesti värske ettevõtte omanikuna.

Kellele ärilaen kinnisvara tagatisel on mõeldud

Ärilaen, nagu nimigi ütleb, on juriidilistele isikutele suunatud laen, mis on mõeldud äritegevuse rahastamiseks. Ärilaen kinnisvara tagatisel tähendab, et laen väljastatakse kinnisvara tagatisel. Loomulikult hinnatakse sellele lisaks ka tegutseva ettevõtte puhul ettevõtte maksukuulekust ja aastaaruannete esitamist.

Kui pikaks ajaks laenu saab võtta ja millisteks tegevusteks kinnisvaralaen sobib

Ärilaen kinnisvara tagatisel on võimalik enamasti võtta pikemaks perioodiks. Näiteks Hüpoteeklaenu väljastatav kinnisvaralaen ettevõttele on võimalik võtta kuni 15 aastaks, mis on piisavalt pikk periood, et makseid hajutada.

Kui oled mikroettevõtja ja sinu käive ei ole veel miljoniteni jõudnud, siis on sul võimalik taotleda Hüpoteeklaenult soodustingimustel kasvulaen, mis on mõeldud ettevõtte laiendamiseks või käivitamiseks, tootearenduseks, tarkvara ja põhivara ostuks või näiteks küttesüsteemide ja ruumide renoveerimiseks.

Samuti on võimalik võtta ettevõtte laen kinnisvara ostuks, näiteks juhul, kui uue idee elluviimiseks või äritegevuse laiendamiseks on vaja soetada suuremad kontoriruumid või uus lao- või tootmispind.

Kuidas säilitada ettevõtjana majanduslanguses meelerahu

Praegusel ajal on paljude ettevõtjate suurim hirm see, kuidas majanduslangus nende ärile mõjub. Ebakindlatel aegadel tagab meelerahu teadmine, et kuskil on olemas varupuhver, mida saad igal ajahetkel kasutusse võtta.

Sellist meelerahu pakub näiteks krediidiliin. Sisuliselt on tegemist krediidilimiidiga, mida saad kasutada just endale sobival ajal. Krediidiliini leping sobib igas valdkonnas ettevõtjale ja tagab paindlikkuse ka siis, kui ettevõtte raha on varude all kinni või tellijatega on kokku lepitud mitme kuu pikkused maksetähtajad. Intressi tuleb maksta vaid kasutusse võetud osa eest. Kasutatud limiiti saab tagastada igal ajahetkel nii osade kaupa kui ka ühekordse maksena.

Millest alustada äriidee elluviimist

Sõltumata sellest, kas oled käivitamas uut ettevõtet või plaanid laiendada olemasolevat, vajab äritegevus alati hoolikat planeerimist. Eelkõige on vajalik kaaluda, kas turul on vastava toote või teenuse järele nõudlust ning kas inimesed või teised ettevõtted on valmis selle toote või teenuse eest sulle maksma. Sealt järgmine küsimus on, kuidas oma äritegevust rahastada.

Kui sinu sooviks on võtta laen ettevõttele kinnisvara tagatisel, siis täida Hüpoteeklaenu kodulehel ära laenutaotlus. Laenupakkumise saad kätte juba 1 tööpäevaga. Kui pakkumine sobib, siis järgneb sellele notariaalse lepingu sõlmimine. Raha saad kasutusele võtta kahe tööpäeva pärast.

Kuna enamasti on kinnisvara laen ettevõttele oma kogukulukuse poolest odavam kui krediitkaardid või väikelaen, siis tuleb järjest rohkem ette ka seda, et kinnisvaralaen ettevõttele taotletakse varasemalt võetud laenude refinantseerimiseks, et igakuiseid laenukohustusi vähendada.

Hüpoteeklaen on kinnisvara tagatisel laenusid Eesti turul pakkunud juba 14 aastat. Hüpoteeklaenu eelisteks on kiire protsess ja personaalne lähenemine. Need on äriklientide sõnul ühed olulisemad argumendid, miks Hüpoteeklaenuga koostööd hinnatakse. Hüpoteeklaenul on kontorid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Kogu asjaajamine käib kiirelt ja laenutaotluse ning muud vajalikud dokumendid saab mugavalt esitada interneti teel.

Kui sul tekkis lisaküsimusi või soovid rohkem teada, kuidas taotleda ärilaen kinnisvara tagatisel, siis helista Hüpoteeklaenu lühinumbril 1203 või täida ära meie kontaktivorm.

Tagasi nimekirja