12. mai 2023

Aeg on korda teha koduaed

Kevade saabudes hakkavad aiaomanikel kiired ajad, stardib kauaoodatud uus aiahooaeg. Valmis tuleb seada aiatööriistad ning planeerida suuremad ja väikeses tööd aias. Lisaks igakevadisele peenarde planeerimisele ja istutamistele on vaja tähelepanu pöörata ka aiarajatistele – kas hubased istumisalad, terrass, aiad ja aiateed, ka kasvuhoone ja abihoone on korras ning hooajaks valmis? Ka aiamasinad ja -tööriistad kuuris vajavad kontrolli, kas piisab hooldamisest või on mõni neist pigem otstarbekas välja vahetada? Kui midagi neist vajab uuendamist, siis tasub sellega tegeleda just nüüd, kui kaubanduses tehakse soodsamaid hooaja hindu ja veel enne kui neid päriselt vaja läheb.

Õige aeg püsipeenarde ja heki rajamiseks

Kevad sobib ideaalselt uute püsikupeenarde kujundamiseks ja heki istutamiseks. Neid töid võib ette võtta kohe, kui maa on piisavalt sulanud. Kevadeti tuleb ära teha ka hulk kõikvõimalikke korrastustöid – lõigata põõsaid, puhastada teekivi samblast, vaadata üle peenraääred ja vajadusel need servalõikuriga üle käia.

Vii läbi aiatööriistade kontroll

Enne aiahooaega tuleb üle vaadata kõik aiatööriistad ja -masinad – mis seisus on aiatraktor, muruniiduk, hekilõikur, labidas, reha ja muud väiksemad käsitööriistad. Kui mõni tööriist või seade vajab hooldust, siis oleks just nüüd sobiv hetk see hooldusteenuse pakkujaga kokku leppida. Tööriistad kipuvad paratamatult aktiivsel aiapidajal kuluma – hinda, kas mõni aastaid kasutuses olnud ese oleks mõistlik hoopiski välja vahetada. Näiteks, kas tavalise muruniiduki asemel võiks sel suvel sinu aias ringi toimetada hoopis robotniiduk. Praegu on õige aeg üle kontrollida ka grilli seisukord. Kui grill on juba vana, siis võib olla otstarbekam see uuema ja mugavama vastu vahetada või rajada hoopis väliköök või grillmaja, kus oleks mõnus ka niisama suveõhtutel istuda.

Õlita terrass ja vaata üle aiamööbel

Kui sul on puidust terrass, siis võib see kevadiseks värskenduseks vajada õlitamist. Terrassi õlitamise saab ette võtta siis, kui õhutemperatuur on juba püsivalt +10°C. Sama tuleks teha puidust aialaudade ja -toolidega. Plastmööbli võib lihtsalt kerge vee ja seebiga üle käia, et need hooajaks kenasti korras oleks. Kui mööbel ei lähe enam puhtaks või sellel on tugevad kasutusjäljed, siis annab see märku, et aeg on endale uus ilmastikukindel aiamööbel valida. Samuti võib väljavahetamist vajada terrass.

Vaata üle, mis seisus on kuur ja kasvuhoone

Vaata üle ka aia abihooned, mis võivad samuti värskendust ja väikest kõpitsemist vajada. Kui sul veel kasvuhoonet ei ole, kuid oled sellest pikalt unistanud, siis uue kasvuhoone rajamiseks on varakevad just parim aeg. Uuri valmisprojekte või telli erilahendus, ja korralda nii, et saaksid juba sel suvel isekasvatatud värskest aiakraamist rõõmu tunda.

Kuidas edasi?

Kui kõike neid plaane üle vaadates selgub, et lisaks töö ja ajakulule on väljaminekud kokku suuremad kui eelarve hetkel lubab, siis on mõistlik valik kasutada laenu kinnisvara tagatisel. Laenu abil saad kohe kiirelt ja mugavalt oma aia muuta just nii mõnusaks, kui seda ise soovid – vahetada välja seadmeid, uuendada aiarajatisi, istutada hekk, uuendada terrass ja soetada välimööblit, rajada uus kasvuhoone, saunamaja või grilli- ja istumisalad. Et oma aiast ja hoovist maksimumi võtta, siis võid selle aasta plaanide hulka lisada ka tünnisauna või basseini ehituse. Investeerides nutikatesse tööriistadesse nagu robotniiduk, automaatne kastmissüsteem või akutoitel hekipügaja, jääb sul rohkem aega igapäevaselt oma kätega loodut nautida. Kõik need kulutused jäävad sinu ja su pere kasutusse pikemaks ajaks ja kui kasutada nende soetamiseks hüpoteeklaenu, saad selle kindlasti soodsamatel tingimustel ning väiksema kuumakse kui neid asju eraldi järelmaksu või tarbimislaenuga soetades.

Kinnisvara tagatisel laenu taotlemine Hüpoteeklaenus võtab aega vaid mõne minuti, laenupakkumise saad kätte juba 1 tööpäevaga. Kogu laenuga kaasnev asjaajamine käib mugavalt interneti teel. Lisaboonuseks on, et Hüpoteeklaenust laenu taotlemisel on tagatisvara hindamine laenajale tasuta.

Soovid täpsemat infot? Helista meie tasuta infonumbril 1203 või täida ära kontaktivorm kodulehel.

Tagasi nimekirja