14. mai 2024

9 soovitust, kuidas muuta oma aed nüüd tõeliseks oaasiks

Unistad aiast, kus veeta mõnusaid õhtuid koos pere ja sõpradega? Eestlane tahab ikka naabrist parem olla ja aed on koht kus saab last fantaasial lennata. Loe meie soovitusi, kuidas muuta oma aed tõeliseks oaasiks. Anname ideid, millistele elementidele tasub aias tähelepanu pöörata, et see veelgi hubasemaks paigaks muuta. Remondilaenuga on võimalik suuremad kulud jaotada pikemale perioodile, et koduaia värskendamine suveplaane liigselt ei mõjutaks.

1. Loo aastaringselt kaunis aed

Kaunid lillepeenrad on iga koduhoovi au ja uhkus. Kombineerides erinevaid püsikuid ja hooajalisi lilli, on võimalik luua tõeliselt ainulaadseid kooslusi, mis näevad kaunid ja lopsakad välja igal aastaajal.

Peenarde rajamisel arvesta asukohta ja asetust päikese suhtes. Üheaastased suvelilled vajavad enam hoolt, seega investeeri pigem kestvatesse püsililledesse ja kõrrelistesse. Istuta ka igihaljad taimed nagu elupuud, jugapuud või küpressid, et endale luua aastaringselt roheline ja praktiliselt hooldusvaba aed, mis pakub silmailu aastast aastasse.

2. Silluta jalgteed

Sillutatud teed ja platsid muudavad hooviala viimistletuks ja väljapeetumaks. Maakivist või tänavakivist rajatud jalgtee on praktiline ja ilus ning muudab aias liikumise ilmast hoolimata mugavaks.

Sauna, terrassile või grillinurka viiv jalgrada võib olla praktiliselt sirge või hoopis mänguliselt looklev, mis lisab hoovile pehmust ja romantilisust.

3. Vaata üle väravad ja aiapiirded

Korralik piirdeaed tagab kodule turvalisuse ja privaatsuse ning annab koduhoovile hoolitsetud välimuse. Aastate jooksul võib puitaed oma esialgse välimuse kaotada, mistõttu tuleb seda aeg-ajalt üle värvida.

Ka võrkaiad ja metallist aiapiirded ning väravad vajavad hoolitsust. Kui metalli pind on hakanud roostetama, tuleks seegi spetsiaalsete vahendite abil puhtaks küürida ning uuesti üle värvida. Koos aiapiirete renoveerimisega võib kaaluda ka väravate automaatika lisamist, et liikumine veelgi mugavam oleks.

4. Tõsta maitsetaimed kastidesse

Kaasaegses aiakujunduses on järjest levinum, et maitsetaimi kasvatatakse peenarde asemel dekoratiivsetes taimekastides. Maitsetaimekastid võib valmistada sobivast puidust, aga ka muudest materjalidest, näiteks taaskasutatud plastist ja kivist. Leia maitsetaimekastidele sobiv efektne värvilahendus ja kuju ning raja nendeni ka jalgtee või sillutis. Nii saad aromaatset peterselli, basiilikut ja salatilehti noppimas käia täiesti puhta jalaga.

5. Soeta kasvuhoone

Paljude pered unistavad ka kasvuhoonest. Aiapoodides on saadaval nii kihtplastikust kui ka klaasist kasvuhooneid. Tugeva konstruktsiooniga kasvuhoone on investeering pikkadeks aastateks. Kui sinul veel kasvuhoonet pole julgeme soovitada, sest omakasvatatud tomatid, kurgid, paprikad ja viinamarjad on luksus, mis pakub suurt rõõmu ja maitseelamusi igale aiaomanikule ja tema sõpradele. Kui kasvuhoones on ruumi, saab taimede vahele sättida ka õdusa istumisnurga ajaveetmiseks.

6. Ehita aeda praktiline kuur

Kui sinu aias on puudu säilitusruumist ja töövahendid kipuvad kaduma, siis ehita aianurka praktiline kuur, kus saad korrektselt hoiustada kõik aiatööriistad ja ka murutraktori või robotniiduki. Lisaks sellele, et kõik aiatööriistad saad uues kuuris kenasti paika sättida ja tead alati kus vajalikud asjad on, hoiab see ka sinu kenasti korras. Samuti saad talveks kuuri alla panna suvemööbli ja jalgrattad.

7. Sea terrass suvekorda

Päikesele avatud terrass pakub ideaalseid võimalusi suvepäevade ja -õhtute nautimiseks. Puidust terrass vajab kevadeti pesemist ja õlitamist. Kui avastad, et terrassi pind on lagunenud või pehkinud, siis hinda, kas piisab üksikute terrassilaudade väljavahetamisest või vajab kogu terrass renoveerimist. Terrassile saad kujundada mitmekülgse puhkeala – soeta ilmastikukindel mööbel ja söögilaud, riputa seinale kaunistuseks lilleamplid ja too välja päikesetoolid, lisa hubane valgustus õhtuteks, nii oledki valmis soojadeks suveilmadeks valmis.

8. Ära unusta grillitarvikuid

Pole vist enam aeda, kus poleks mõnusat grillinurka. Suveõhtute nautimise juurde pere ja sõpradega kuulub nüüd ilmtingimata ka grillimine. Uuenda oma aia grillielamusi teades, et parimad road valmivad klassikalisel söegrillil ja kiiremad naudingud gaasigrillil. Gaasigrill paistab silma hea kasutusmugavusega, sest sellel saab temperatuuri lihtsasti reguleerida ja see kuumeneb vaid minutitega. Valmista maitsvaid grilliroogasid ja naudi Eestimaa suve.

9. Suuremateks ostudeks võta Remondilaenu

Aia renoveerimine, haljastamine, kasvuhoone püstitamine, terrassi või kuuri ehitamine on tavapärasest suuremad väljaminekud. Kui soovid need kulud hajutada pikemale perioodile, tuleb sulle appi Hüpoteeklaenu Remondilaen.

Kinnisvara tagatisel remondilaen pakub paindlikke tingimusi ja kuni 20-aastast maksetähtaega. Remondilaenu abil võid kodus ja hoovis ette võtta ka põhjalikud ehitus- ja remonditöid. Nii saad kõik vajalikud tööd tehtud ühekorraga, et juba sel suvel perega kaunist ja uudset koduaeda parimal moel nautida. Pikem laenu tagasimakseperiood annab väiksemad igakuised maksed, nii ei pea muid suviseid plaane aia korrastamise tõttu ära jätma.

Kui sul on küsimusi Remondilaenu teemal, helista julgelt Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203.

Hüpoteeklaen soovib kõigile nauditavaid hetki aias!

Tagasi nimekirja