11. juuli 2024

9 põhjust, miks võtta äri laiendamiseks Kasvulaenu

Kasvulaen on just mikro- ja väikeettevõtjatele suunatud ärilaen, mis sobib nii ettevõtte kasvatamiseks, käibevahendite soetamiseks kui ka päris uute ideede elluviimiseks. Siit leiad 9 põhjust, miks taotleda oma äri laiendamiseks Kasvulaenu juba täna.

1. Kasvulaen aitab väikesest ärist kasvatada suurema

Väikeettevõtjatele suunatud Kasvulaen on loodud selleks, et ka väiksemad ettevõtted saaksid teha laienemiseks ja arendusteks vajalikke investeeringuid ja oma tegevust seeläbi kasvatada.

Kasvulaenu saavad taotleda mikro- ja väikeettevõtjad, kellel on  kuni 9 töötajat ja kelle äri aastane käive ja bilansimaht jäävad alla 2 miljoni euro.

2. Kasvulaen on paindlik

Kasvulaenu üks peamisi eeliseid on selle paindlikkus. Sõltuvalt ettevõtte tegevusalast võib Kasvulaenu kasutada väga erinevatel eesmärkidel. Kõige enam väljastatakse laenu uute seadmete, inventari, kaubavarude, sõidukite või tööpinkide ostuks ning müügiprotsesside arendamiseks. Samuti sobib Kasvulaen kinnisvaraga seotud tehinguteks, sealhulgas kontori-, lao- ja tootmisruumide ostmiseks, sisseseadmiseks või laiendamiseks. Ka e-ärid, erinevad teenusepakkujad ja agentuurid on Kasvulaenudest tuge saanud.

Kasvulaen annab sulle ettevõtjana vabad käed investeerida just neisse tegevustesse, milles sina ise kõige enam kasvupotentsiaali näed.

3. Kasvulaenu saab ka alustav ettevõtja

Päris uue ettevõtte või ka uue ärisuuna rajamine võib nõuda ulatuslikke investeeringuid. Seepärast on Kasvulaen hea lahendus ka päris alustavatele ettevõtetele, kes vajavad äri alustamiseks stardikapitali, soovivad soetada kinnisvara või käibevahendeid.

Sageli nõutakse laenu võtmiseks ettevõttelt eelnevat tegutsemisajalugu, siis Kasvulaenu väljastatakse ka täiesti uuele ettevõttele, kui turule tulemise äriplaan on läbi mõeldud ja laenu teenindamise võime tagatud.

4. Kasvulaen on hetkel suviselt soodsa intressiga!

Hetkel on võimalik Kasvulaenu taotleda tavapärasest veel soodsama intressiga! Kuni 31. juulini 2024 on kõigile laenutaotlejatele Kasvulaenu intress 6% + euribor. Tegemist on eriti hea ärilaenu pakkumisega, sest väikeettevõtjale on oluline laenukulud madalal hoida.

5. Kasvulaenu summa on kuni 25 000 eurot

Kasvulaenu suurus jääb vahemikku 2000 – 25 000 eurot. Samas on ettevõtjal hea teada, et ühel ettevõttel võib korraga olla kuni kaks aktiivset Kasvulaenu, kui vaja on rahastada projekte suuremas summas.

Kasvulaen ei nõua omafinantseeringut, ehk ettevõtja saab kogu vajamineva summa laenata ja kohe plaanitud tegevustega alustada. Laenu tähtaeg on kuni 15 aastat, mis võimaldab tagasimaksed paindlikult pikale perioodile hajutada.

Võimalik on valida ka bullet-graafikuga laen, kus laenuperioodi jooksul tasud vaid intresside eest ja laenusumma tagastad lepingu lõpus.

6. Laenu tagatiseks on kinnisvara

Kui sageli väljastatakse ärilaen juhatuse liikme käendusel, siis Kasvulaenu taotlemiseks käendust tarvis ei ole, sest Hüpoteeklaen väljastab Kasvulaenu kinnisvara tagatisel.

Laenu tagatiseks sobivad erinevad kinnisvara objektid nagu äripind, tootmis- või laohoone, eramaja, korter, hoonestamata krunt, maatükk või metsamaa. Laenu saab võtta kuni 75% kinnisvara väärtusest. Kinnisvara peab asuma Eestis ning selle väärtus peab olema vähemalt 10 000 eurot. Hüpoteeklaenus on tagatise väärtuse hindamine tasuta.

7. Laenupakkumine kätte 1 tööpäevaga

Hüpoteeklaen on tuntud just kiire laenuprotsessi poolest. Peale Kasvulaenu taotluse esitamist internetis saad laenupakkumise juba 1 tööpäevaga.

Koos laenutaotlusega palume saata ka pildid tagatiseks pakutavast kinnisvarast. Tagatise hindamise teeme sinu eest ja see on meie klientidele tasuta. Nii ei pea sa ootama kinnisvarabüroode ootejärjekorras ega hindamisakti eest täiendavaid väljaminekuid tegema.

8. Raha saad hakata kasutama 2-3 tööpäeva pärast

Kui sulle saadetud laenupakkumine sobib, siis sõlmime notariaalse lepingu ja raha laekub sinu ettevõtte kontole juba 2-3 tööpäevaga. Notariaja leiame samuti kiiresti ning lepingu saab sõlmida ka kaugtõestamisega.

Kiire ja mugav laenuprotsess võimaldab sul praktiliselt samal nädalal alustada oma plaanide elluviimist ning teha vajalikke investeeringuid, ilma et peaksid laenu saamiseks nädalaid või ka kuid ootama.

9. Kasvame koos!

Hüpoteeklaen on Eesti turul tegutsenud juba 15 aastat ning salle ajaga on aidatud enam kui 1000 väikeettevõtjal ellu viia nende unistusi ja äriplaane. Paljud neist ettevõtjatest on saanud püsiklientideks, ehk pöördunud  Hüpoteeklaenu poole ka oma järgmiste kasvu- ja arendusplaanide rahastamiseks.

Koostöös Euroopa Investeerimisfondiga väljastatav soodustingimustel Kasvulaen võimaldab ettevõtjatel veelgi kiiremini ja julgemalt kasvada ja meil on hea meel, et saame seda võimalust ka järgmistele väikeettevõtjatele pakkuda.

Taotle Kasvulaenu juba täna!

Kui sul on küsimusi Kasvulaenu kohta, siis helista meie tasuta lühinumbril 1203.

Tagasi nimekirja