11. aprill 2023

5 kasulikku eelist, mida annab sinu ettevõttele krediidiliin

Krediidiliin on ettevõtjatele mõeldud krediidilimiit, mida saab kasutusse võtta igal ajal ja oma äranägemise järgi just siis, kui seda kõige rohkem vajad.

Siit leiad 5 kasulikku eelist, mida krediidiliin sinu ettevõttele annab.

1. Kindel limiit terveks aastaks

Arvelduskrediidiga sarnanev krediidiliin annab ettevõttele kindluse, et vajalik rahaline tagavara on kogu aeg käeulatuses ja alati olemas.

Krediidiliini limiit ettevõttele võib olla vahemikus 25 000 – 2 000 000 eurot. Leping sõlmitakse 1 aastaks, millele järgnevalt tuleb raha kasutusse võtmiseks teha avaldus.

Avalduse alusel väljavõetav summa võib olla minimaalselt 10 000 eurot ja väljamakseid on võimalik teha kuni kaks korda kuus.

2. Võimalus paindlikult reageerida

Krediidiliin võimaldab sul paindlikult reageerida, kui soovid hankida oma ettevõttele suuremaid kaubavarusid või kasutada ära mõnda head ärivõimalust.

Paljudes ärivaldkondades on pikad maksetähtajad. Kui ettevõttel puudub rahapuhver, on krediidiliin hea võimalus, et oma rahavoogusid kuude lõikes paremini hajutada.

3. Suurem kindlus tuleviku osas

Keegi meist ei oska täpselt ennustada, mida tulevik ja isegi lähemad kuud toovad.

Kui ettevõtte vabad vahendid on mõne projekti all kinni või nõudlus sinu toodete või teenuste järele peaks ootamatult kukkuma, siis aitab krediidiliin sul jalul püsida, et saaksid oma kohustused tasutud ja töötajatele palgad välja makstud.

See annab sulle rohkem aega, et uute turusituatsioonidega kohaneda ja ettenägematud olukorrad lahendada.

4. Paindlikkus teha paremaid äriotsuseid

Leidsid uue äripinna? Tahad osta uut tootmisseadet või kinnisvara? Äris tuleb sageli kiirelt otsustada. Et headest võimalustest mitte ilma jääda, saad krediidiliiniga kiiremini oma plaanid teoks teha.

Kui tavaliselt tuleb igale projektile ja äriplaanile teha eraldi laenutaotlus, siis krediidiliin annab sinu käsutusse kindla summa, mida saad kasutada ka mitme erineva tegevuse jaoks.

5. Vabadus ise valida, millal tagasi maksta

Lepinguperioodi jooksul tuleb sul krediidilimiidi kasutamata osalt maksta vaid kohustistasu ja intressi kasutuselevõetud summalt.

Krediidilimiidi tagasimakseid saad teha igal ajal ja soovi korral ka osade kaupa. Laenulimiiti võib kasutusse võtta korduvalt.

Kellele krediidiliin sobib?

Krediidiliini saavad taotleda tegutsevad ettevõtted, kellel on regulaarne käive, omakapital vastab seadusele, viimase majandusaasta aruanne on esitatud ja maksehäired puuduvad.

Hüpoteeklaenu krediidiliini taotlemiseks on vajalik tagatis, milleks võib olla äripind, tootmishoone, korter, ridaelamuboks, eramaja, hoonestamata krunt või metsamaa.

Krediidiliini eelised teiste laenutoodete ees

Meie müügiosakonna juht Lea Maarand toob välja, et krediidiliin sobib lühiajalisteks investeeringuteks.

„Kui võrrelda krediidiliini ärilaenuga, siis krediidiliini eelis on kindlasti see, et seda saab kasutada mitme erineva projekti jaoks korraga. See aitab säästa ettevõtjate jaoks väärtuslikku aega. Samuti aitab see kokku hoida lepingutasudelt,“ ütleb Maarand.

Krediidiliini leping sõlmitakse üheks aastaks. Kui aasta saab täis, on võimalik krediidilimiiti pikendada või leping lõpetada.

Kuidas krediidiliini taotleda?

Krediidiliini taotluse saad esitada kiirelt ja mugavalt siinsamas. Esmalt täida ära taotlus, laenupakkumise saad kätte juba 1 tööpäevaga.

Kui sul on küsimusi krediidiliini teemal, siis võta kindlasti ühendust, helista Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203 või täida ära kontaktivorm.

Tagasi nimekirja