Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

Esmaspäevast reedeni 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Lisaks lühinumbrile võite esitada päringud live-chat rakendusse, mille leiab brauseriakna paremast alumisest servast.

Tutvu Hüpoteeklaenu tingimustega!

Igakuine makse 874
Ülaltoodud laenutingimused on kuvatud tüüpnäitena, mis võivad erineda Sulle pakutavatest laenutingimustest.

5 nõuannet, kuidas oma kinnisvara väärtust hinnata ja tõsta

kinnisvara väärtus

Kinnisvara soetades tuleks tähelepanu pöörata erinevatele teguritele, mis mõjutavad kas otseselt või kaudselt selle väärtust. Objekti hetkeolukorrale lisaks tuleks mõelda ka kodu võimalikule väärtusele viie või paarikümne aasta pärast. Mis aga mõjutavad kinnisvara hinda praegu ja tulevikus ning kuidas saame ise oma kinnisvara väärtust muuta, selgitab Hüpoteeklaenu juht Toomas Paju, kes iga päev ka kinnisvara hindamisega kokku puutub.

Asukoht loeb

Kinnisvara väärtus saab alguse selle asukohast. Keskmiselt püsivad inimesed ühes piirkonnas kümmekond aastat. Nii tuleks asukohta valides mõelda ka võimalikele tulevikuplaanidele: kas soovitakse peret luua või töökohta vahetada. Soovitatav on end ka kurssi viia piirkonna omavalitsuse tulevikukavatsustega ja piirkonna üldise heaoluga. Lärmakad või kiuslikud naabrid, majast mööduvad rongid, ebaturvaline ümbrus, kehv bussiliiklus või töökohtade puudumine – need kõik mõjutavad kinnisvara väärtust.

Seisukord on määrav

Peale asukoha mõjutavad kortermaja/maja väärtust selle üldine seisukord, toimiv korteriühistu ja selle tulevikuplaanid. Kui näiteks vana kortermaja otsaseinad on soojustamata, peegeldab see korteriühistu võimalikke probleeme. Kinnisvara väärtust suurendavad kindlasti remonditud ja puhtad trepikojad, vahetatud katus või küttesüsteem, vanema maja puhul renoveeritud fassaad. Tänapäeval mõjutab hinda ka õueala olemasolu ning maja ümbritsevate teede olukord, vastavalt piirkonnale parkimiskoht ja panipaik.

Kinnisvara vajab hoolt

Kinnisvara omamise puhul kehtib alati heaperemehelikkuse printsiip. Kui midagi on katki, tuleb see korda teha. Hästi hoitud ja hooldatud kinnisvara on tulevikus hinnalisem. Üldjuhul peab paika reegel, et mida kvaliteetsemaid materjale on korteri või maja ehitusel ja sisetöödel kasutatud, seda hinnalisem kinnisvara on. Samuti mõjutab kinnisvara hinda korteri korrus ja akende paiknemine. Näiteks on sokli- ja esimese korruse korterid üldjuhul odavamad, päikeselisemad korterid väärtuslikumad. Majas või korteris paiknev mööbel kinnisvara hinda ei suurenda.

Tee ise hinnaseiret

Kui suur on sinu kinnisvara väärtus? On see ajas suurenenud või vähenenud? Iga kinnisvaraomanik saab ise Maa-ameti lehelt vaadata, mis hinnaga on selles piirkonnas kinnisvaratehinguid tehtud. Tehingute hindu vaadates saab välja arvutada piirkonna kinnisvara võimaliku turuväärtuse ja tarbijate üldise ostuhuvi.

Hoitud kinnisvara algne väärtus kasvab

Kui kinnisvaraga on ümber käidud heaperemehelikult, see asub perspektiivikas piirkonnas ja ka kodu soetamiseks võetud laenu tagasimakseid on korralikult tasutud, on tõenäoline, et kinnisvara väärtus aja jooksul suureneb. Sellisel juhul tekib hüpoteegiga koormatud kinnisvara väärtuses nii-öelda vaba osa, mille ulatuses saab objektile võtta ka teise hüpoteegi. Saadava rahaga võib vajadusel olemasolevat kodu renoveerida, soetada vara lisaks, alustada ettevõtlusega vmt. Iga uue kohustuse võtmine tuleb aga hoolikalt läbi mõelda ja võimalikud riskid kaardistada. Võimalusel tasuks konsulteerida ka finantsnõustajaga.

Professionaalne konsultatsioon tasuta lühinumbril 1203 tööpäevadel 9–17

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!
Kinnisvara tagatisel laenud alates 2000 eurost. Laenu tagasimakse periood kuni 240 kuud.

10000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseeritud intressimääraga 9% ja lepingutasuga 300 eurot, on krediidi kulukuse määr 10,44% (ei sisalda hüpoteegi seadmisega ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,26 eurot ja laenu kogusumma 13817,26 eurot. Krediidileping tagatakse elamukinnisvarale seatud hüpoteegiga. Kindlustuslepingu sõlmimine on kohustuslik. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.