Ka meie mõtted on sellel raskel ajal Ukraina rahvaga.

Oleme omalt poolt toetanud Ukraina elanikke, tehes annetuse mittetulundusühingule Eesti Punane Rist.

Kui teilgi on võimalus oma panus anda, siis saab seda teha siin: https://redcross.ee/anneta/ukraina/ Igasugune toetus on abiks!🇺🇦🇺🇦

Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

Esmaspäevast reedeni 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Lisaks lühinumbrile võite esitada päringud live-chat rakendusse, mille leiab brauseriakna paremast alumisest servast.

Sul on kinnisvara tagatisel laen, mille soovid soodsama vastu vahetada?

Kinnisvara tagatisel võetud laen on üks eelistatumaid laenuliike, sest selle kasutusotstarve on vaba ja intress üldjuhul madalam kui klassikalistel tarbimislaenudel. Sissetuleku vähenedes võib aga varasemalt võetud laen kiirelt üle jõu käivaks osutuda. Mida siis teha, kui iga sent on arvel ja hädasti oleks vaja igakuiseid kohustusi vähendada?

Sellise probleemi ees on täna paljud Eesti pered ja ettevõtjad, kes varasemalt võetud laenude abil oma majaehitust või muid suuremaid väljaminekuid on finantseerinud. Kuna laenumakse moodustab olulise osa igakuistest kulutustest, siis on kahtlemata üks võimalik kokkuhoiukoht praeguse laenulepingu ja laenumakse ülevaatamine ning võimalusel soodsama vastu vahetamine.

Enamasti käib laenu tagasimaksmine igakuiste maksetena ning tagasimakse summa koosneb põhiosa maksest ja intressist. Intressimäär võib aga erinevatel laenuandjatel erineda ligikaudu 2 korda, seda ka siis, kui laenu pakutakse ühe ja sama nime all, nagu näiteks laen kinnisvara tagatisel. See omakorda võib tähendada oluliselt suuremat igakuist kulu ja kallimat laenu kogusummat tervikuna.

Mida tähendab laenu vahetus

Laenu vahetus ehk laenu refinantseerimine tähendab piltlikult öeldes olemasoleva laenu ümberkolimist teise laenuandja juurde, kes pakub sulle soodsamaid tingimusi.

Eraisikuna tähendab see, et sul jääb igakuiselt kätte rohkem raha. Ettevõtjana aitab see sul parandada ettevõtte maksevõimekust ja vältida makseraskustesse sattumist.

Laenu refinantseerimine ei muuda küll olemasolevaid laenukohustusi olematuks, kuid aitab kokku hoida intressidelt või jagada laenu pikema perioodi peale, leevendades sellega igakuist rahalist seisu.

Praegustes oludes, kus palku on kärbitud ja paljud inimesed peavad kodus istuma, on väga oluline oma jooksvate kulutuste üle vaatamine ja kontrolli alla saamine.

Üks võimalus selleks ongi laenu vahetamine soodsama vastu. Näiteks Hüpoteeklaenul on hetkel käimas kampaania, mille raames saab kuni 15. aprillini oma olemasolevat kinnisvara tagatisel võetud laenu seni soodsaimatel tingimustel üle tuua. Laenu tagatiseks sobib nii maja, paarismaja osa, ridaelamu, korter kui ka maakrunt – elamumaa, metsamaa või põllumaa. Pakkumise saamiseks piisab lihtsast taotlusest. Edasisega abistavad sind juba kogenud nõustajad, kes asuvad Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Hüpoteeklaenu abil saab oma varasemaid kohustusi refinantseerida ka ettevõtja, kes piirangute tõttu on pidanud oma majandustegevuse ümber korraldama või äri ajutiselt sulgema.

Laenupakkumise küsimine ei maksa midagi, kuid võimalik sääst on suur, niisiis tasub seda kaaluda.

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!
Kinnisvara tagatisel laenud alates 2000 eurost. Laenu tagasimakse periood kuni 240 kuud.

10 000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseerimata intressimääraga 9 % (intressi marginaal 9 % + 6 kuu Euribor) aastas ja lepingutasuga 300 eurot on krediidi kulukuse esialgne määr 10,44% (ei sisalda tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,76 eurot ja laenu kogusumma 13817,76 eurot. Lepingus fikseeritud Euribor võib muutuda iga 6 kuu möödumisel ja Euribori negatiivne väärtus loetakse võrdseks nulliga. Laenu leping tagatakse hüpoteegiga elamukinnisvarale ja laenu võtmisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.