Ka meie mõtted on sellel raskel ajal Ukraina rahvaga.

Oleme omalt poolt toetanud Ukraina elanikke, tehes annetuse mittetulundusühingule Eesti Punane Rist.

Kui teilgi on võimalus oma panus anda, siis saab seda teha siin: https://redcross.ee/anneta/ukraina/ Igasugune toetus on abiks!🇺🇦🇺🇦

Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

Esmaspäevast reedeni 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Lisaks lühinumbrile võite esitada päringud live-chat rakendusse, mille leiab brauseriakna paremast alumisest servast.

Laen krundi ostmiseks

Igal kevadel kasvab märkimisväärselt nende inimeste hulk, kes soovivad endale isiklikku maatükki soetada. Kui krundi ostmine laenuga on plaanis selleks, et sinna ehitada kohe peale ka maja, on üheks võimaluseks võtta kodulaen. Samas ei pruugi pangalaenu taotlemine sellel eesmärgil minna sugugi libedalt. Et kodulaenu saada, on vaja ette näidata ehitusprojekt ja hinnakalkulatsioon maja ehitamiseks. Nende koostamine nõuab aga aega ja enamasti ka raha.

Krundi ostmine laenuga – on see üldse võimalik?

Sellest ajendatuna võib täiesti õigustatult tekkida küsimus, kuidas siis krunti soetada ja kas krundi ostmine laenuga on üldse võimalik.

Omalt poolt võime kinnitada, et võimalus võtta laen maa ostmiseks on olemas. Tegelikult on hoonestamata kinnisvara finantseerimiseks lahendusi lausa mitu:

  • kasutada krundi ostuks tagatiseta laenu
  • võtta laen olemasoleva kinnisvara tagatisel
  • võtta laen maa tagatisel

Tagatiseta laenu taotlemine käib kiirelt, kuid laenusumma ise on suhteliselt väike, mistõttu ei pruugi see sind krundi ostmisel väga palju aidata. Laen kinnisvara tagatisel või maa tagatisel on summa poolest suurem, kuid eeldab, et sul on mõni kinnisasi, mida laenu tagamiseks kasutada.

Milline tagatis on sobiv, et saada laen maa ostmiseks

Üldine reegel on, et laenu tagatisena saab kasutada ükskõik millist Eestis asuvat kinnisvara, mille väärtus on vähemalt 10 000 €. Näiteks kui sul on 2-toaline korter Tartu linnas ja soovid endale osta krunti linnast veidi kaugemal, ükskõik kas siis investeeringuks või majaehituseks, on võimalik laen krundi ostmiseks võtta olemasoleva korteri tagatisel.

Maa ostmiseks saab laenu taotleda ka ostetava krundi tagatisel. Tagatise sobivus sõltub eelkõige sellest, kui suur laen krundi ostmiseks võtta ja kui suur on soetatava krundi väärtus ja hind.

Maksimaalne laen maa tagatisel on 50-60% tagatiseks antava kinnisasja väärtusest. Eramaja või korteri tagatisel saab laenu küsida kuni 65% turuväärtusest.

Kui soovid täpsemalt teada, kuidas krundi ostmine laenuga käib või sul on sobiv krunt juba välja valitud, siis soovitame pöörduda meie spetsialistide poole, kes aitavad otsustada, milline laen maa ostmiseks valida.

Oleme lahendustele orienteeritud laenuandja ja teeme parima võimaliku pakkumise.

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga!
Kinnisvara tagatisel laenud alates 2000 eurost. Laenu tagasimakse periood kuni 240 kuud.

10 000 euro laenamisel seitsmeks aastaks, 84 igakuise annuiteetmaksega, fikseerimata intressimääraga 9 % (intressi marginaal 9 % + 6 kuu Euribor) aastas ja lepingutasuga 300 eurot on krediidi kulukuse esialgne määr 10,44% (ei sisalda tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid), igakuine laenumakse 160,89 eurot, laenu tagasimaksete summa 13517,76 eurot ja laenu kogusumma 13817,76 eurot. Lepingus fikseeritud Euribor võib muutuda iga 6 kuu möödumisel ja Euribori negatiivne väärtus loetakse võrdseks nulliga. Laenu leping tagatakse hüpoteegiga elamukinnisvarale ja laenu võtmisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Hüpoteeklaen AS tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9.