Ka meie mõtted on sellel raskel ajal Ukraina rahvaga.

Oleme omalt poolt toetanud Ukraina elanikke, tehes annetuse mittetulundusühingule Eesti Punane Rist.

Kui teilgi on võimalus oma panus anda, siis saab seda teha siin: https://redcross.ee/anneta/ukraina/ Igasugune toetus on abiks!🇺🇦🇺🇦

Tekkis küsimusi? Helista tasuta lühinumbril 1203!

E-R 9–17 vastavad meie laenuspetsialistid küsimustele ja aitavad leida parima lahenduse.

Päringu võib esitada ka live-chat rakendusse, mille leiad brauseriaknas paremal alumisel serval.

Tutvu Hüpoteeklaenu tingimustega!

Igakuine makse 874
Ülaltoodud laenutingimused on kuvatud tüüpnäitena, mis võivad erineda Sulle pakutavatest laenutingimustest.

Kuidas vabaneda võlast ehk 4 sammu laenudest vabama elu poole

Tänapäeval on raske leida inimest, kes poleks võtnud laenu eluaseme, auto või mõne kallima tarbeeseme ostuks ning finantsvõimendus on muutunud meie elu lahutamatuks osaks. Mida aga teha, kui laenukoorem on muutunud koormaks, mida enam kanda ei jaksa?

Kaaluge hoolikalt laenuotsust

Laenukoormast vabanemine algab tegelikult laenu mittevõtmisest. Olge oma väljaminekutes konservatiivne ning ärge rahastage igapäevaseid väljaminekuid laenurahaga. Lihtsalt leppige sellega, et kõike ei saagi endale lubada või panustage pigem sissetuleku suurendamisele. Uskuge, mõõdutundetu tarbimine pole inimõigus.

Tehke oma rahaasjades audit!

Kui laenumaksetes on tekkinud tagasilöögid, siis analüüsige tekkinud olukorda. Millest tekkisid makseraskused, kas tegemist oli ootamatu olukorraga või hoopis teie tarbijakäitumisega, kuna elate üle oma võimete.

Seejärel tehke nimekiri võlgadest, kuhu on arvestatud sisse kogusumma ja intressid. Teisalt vaadake üle ka oma võimalikud säästud. Pole harvad juhtumid, kus inimene on sunnitud võtma mingi kiireloomulise väljamineku katmiseks kallist tarbimislaenu, samal ajal kui tal on erihoiusele kogutud säästud, mis teenivad väikest intressi. Suurema finantskahju vältimiseks tuleks hoius katkestada, riskida sealsetest intressidest ilmajäämisega ning vältida kuluka laenu võtmist.

Tähtis on ka probleemi mitte eirata, vaid otsida koostöös laenuandjaga võimalikke lahendusi. Samuti pöörduge vajadusel laenunõustajate poole, kes aitavad probleemide puntrast välja rabeleda.

Refinantseerige laen

Üldjuhul ei tohi võtta uut laenu vana laenu tasumiseks, kuid siin on omad nüansid. Paljudel juhtudel kustutatakse piltlikult öeldes tuld bensiiniga, võttes kõrge intressiga kiir- või tarbimislaenude tagasimaksmiseks uusi kiirlaene.

Samas võib mõnikord lahenduseks olla laenu refinantseerimine, kus lühiajalised kõrge intressiga laenud koondatakse kokku ja kaetakse pikemaajalise ning madala intressiga hüpoteeklaenu abil, mis vähendab igakuiseid laenu tagasimakseid ja aitab rahaasjadega järje peale saada.

Pange paika eesmärgid

Kui oma rahaasjadest on ülevaade käes, tuleks paika panna eesmärgid, kuna see aitab hoida fookust. Otsustage, kuidas hakkate oma laene tagasi maksma, kas valite selleks lumepallimeetodi, kus koheselt makstakse ära väiksemad laenud või alustate kõrgema intressiga laenutoodete tagasimaksmisest.

Mis kõige olulisem – võlgadest vabanemine pole mitte spurt, vaid maraton, kus oma jõuvarud tuleb enne rajale asumist põhjalikult läbi mõelda, koostada plaan ja kinni pidada.

 

Professionaalne konsultatsioon tasuta lühinumbril 1203 tööpäevadel 9–17

Hüpoteeklaen Tallinnas

Rävala pst 2, VI korrus
Telefon: (+372) 666 1701
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Tartus

Ülikooli 6a, Tartu
Telefon: (+372) 772 0072
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Narvas

Kerese 2, Narva
Telefon: (+372) 357 2105
Esindus avatud: E–R 9–17

Hüpoteeklaen Pärnus

Pikk 26, Pärnu
Telefon: (+372) 715 1720
Esindus avatud: E–R 9–17

Olete krediidiandja Hüpoteeklaen AS (tegevusloa andmise otsuse number 4.1-1/9) kodulehel.
Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt teenuse tingimustega ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.